HC TURNOV 1931 SE VRÁTIL DO ČELA TABULKY!

0

LEDNÍ HOKEJ / Druhý výjezd ven byl pro vedoucí celek krajské ligy mužů úspěšný. I v mírně okleštěné sestavě v brance s mladým Petružálkem místo jedničky Fikrta vysoko vyhrál na ledě děčínského Béčka, a díky výhře Lomnice v Liberci se vrátil zpátky na vedoucí pozici. Střelecky se čtyřmi góly opět zaskvěl Maděra a hattrick zaznamenal jeho spoluhráč z lajny a kapitán mužstva Isach.

* HC Děčín B – HC Turnov 1931 4:11 (2:5, 1:4, 1:2). Branky 7., 14., 15. a 23. Maděra, 12., 17. a 47. Isach, 25. Richter, 32. Růzha a Jan Zákoutský, 44. Dvořák, rozhodčí Štěpán, Šolc a Janda, vyloučení 2:4 + 10´Kysilka OT, využití 2:0, v oslabení 0:1, zásahy brankářů 33:36, diváků 85. Sestava: Petružálek – Jan Zákoutský, Jiří Zákoutský, Kysilka, Eichler – Růzha, Maděra, Isach – Petr Zákoutský, Dvořák, Richter – Majdič, Duda, od 32. Mikule.

Domácí rezerva kousala pouze v úvodu utkání, kdy její vedoucí branku vsítil už ve 3. minutě Saska. Vyrovnáním zareagoval po přihrávce Majdiče o pár minut později svým prvním gólem Maděra, jenž stejným způsobem, tentokrát však okamžitě, odpověděl za asistence Jiřího Zákoutského také na další vedení Děčína, které mu ve 13. minutě zařídil Hercog. Čistý hattrick zkompletoval Maděra hned v další minutě. Ještě do konce první třetiny se dvakrát trefil Isach, a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto.

Ostatně to potvrdila i prostřední část hry, v níž se po jediné brance domácího Michajličenka po čtvrtém úspěchu Maděry se postupně do sítě Káchy trefil ještě Richter a v jedné minutě dokonce hned dva turnovští hráči Růzha a Jan Zákoutský! Tohle stálo místo děčínského gólmana, který jej přepustil kolegovi Fichtnerovi. Na toho zbyl už jen dvouciferný střelecký podíl Turnovských z poslední třetiny, v níž ve 44. minutě skóroval Dvořák a po pobídce Jiřího Zákoutského kapitán hostů Isach.
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Ostatní výsledky – sk. A: Slavoj Liberec – Lomnice 2:3, sk. B: Varnsdorf – Frýdlant 2:4.