SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: ATLETIKA, FOTBAL A HÁZENÁ

0

* ATLETIKA: Družstvo juniorů AC SYNER Turnov chce letos bojovat o titul mistra republiky. Vloni se tým mohl pyšnit bronzem a před dvěma lety stejní závodníci vybojovali vysněný titul mistra republiky v dorostenecké kategorii. Tým nadějných juniorů má už za sebou 1. kolo krajského přeboru, které proběhlo v sobotu 8. května na stadionu v Mladé Boleslavi. S přehledem zde Turnovští zvítězili!

„V krajském přeboru nemáme konkurenci, ostatní kluby v kraji nám uvolnily své závodníky na hostování, aby posílily naše družstvo. My díky tomu už myslíme na září a říjen, kdy nás čeká republikové semifinále,“ uvedl vedoucí družstva Miroslav Reichl. Další kolo krajského přeboru se uskuteční 19. června ve Staré Boleslavi. Výkony turnovských závodníků najdete na www.atletika.cz
Jana Svobodová, AC SYNER Turnov, e-mail: ac.turnov@seznam.cz

 

* FOTBAL

Divize C:

* FK Pěnčín-Turnov – Letohrad 2:0 (2:0), utkání 26. kola hrané v neděli 23. května. Domácí nastoupili bez Webera a stále zraněného Jíry. V úvodní šanci mířil Vacek hlavou těsně vedle. O chvilku později už se ale radoval s diváky Škréta. Patočka v 9. minutě rychle rozehrál trestný kop na Hnízda. Jeho střelu vyrazil Kykal, ale volný Škréta byl v dorážce úspěšný – 1:0. Šance ale měli i hosté, v 18. minutě Moník obstřelil Cimbála, ale naštěstí i branku. Druhý gól Turnova přidal ve 39. minutě z dálky hlavou Koťátko. I ve druhém poločase měli domácí příležitosti ke skórování, kterých však nevyužili. Jednalo se o první výhru po delší době, Turnovští bojují o záchranu, v tabulce jsou na předposledním místě.

Branky: 9. Škréta, 39. Koťátko. Diváků: 200. FK Pěnčín-Turnov: Cimbál – Selinger (46. Bárta), Patočka, Koťátko, Hurt – Moravec, Hnízdo, Vacek (79. Koubek), Škréta – Zdražil, Mrklas.

* Dobrovice – FK Pěnčín-Turnov 2:0 (0:0), utkání 25. kola, hrané v sobotu 5. května. Branky: 52. Miškovský, 70. Zbončák. Diváků: 120.

(Zdroj: www.fkpencinturnov.estranky.cz )

 

* HÁZENÁ

Pražský přebor žen: TJ Astra Praha C – TJ  Turnov 19:20 (10:7), hráno ve čtvrtek 20. května (na umělé trávě). Začátek utkání nezačal pro hostující hráčky vůbec dobře. Byly bez pohybu, nedařila se střelba, chybovaly v obraně, a tak v 15. minutě prohrávaly již 1:6! V té době nastoupila do hry trenérka turnovských Dáša Aissi, která se jediná se svými fyzickými proporcemi vyrovnala několika hráčkám z pražského celku a její hra na soupeřky platila. Výkon turnovského celku se zlepšoval, hráčky se vzájemně povzbuzovaly a 1. poločas prohrály pouze o tři branky. I když se ve 2. poločase některým turnovským hráčkám ještě nedařilo střelecky podle jejich představ, dokázaly zase zabojovat v obraně, a tak se podařilo ve 40. minutě utkání vyrovnat na 11:11 a ve 48. minutě šly hráčky Turnova do vedení. V tomto utkání turnovské hráčky bodovaly díky nasazení hlavně ve druhém poločase a díky předvedené kolektivní hře.

Sestava (branky): B. Kučerová – D. Aissi (7), A. Koubková (4), Š. Gahlerová (2), M. Poláková (2), I. Tichá (3/2), R. Kohoutová (1), J. Nalezencová (1), C. Davidová, V. Ševrová. V tabulce jsou turnovské házenkářky na pěkném 4. místě.

Vlaďka Ševrová, sevrova@iex.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.