VEŘEJNÉ ZAKÁZKY V OBLASTI ZELENĚ, PRÁCE ZAČÍNAJÍ KÁCENÍM DŘEVIN JIŽ V ÚNORU

0

V roce 2012 Turnov čekají dva velké projekty regenerace zeleně podpořené z Operačního programu Životní prostředí. Jedná se o rekonstrukci zeleně na sídlištích Výšinka, Přepeřská a Daliměřice a obnovu zeleně v ulicích Zborovské a 5. května. Rekonstrukci zeleně na sídlištích bude realizovat firma Petra Vykruta z Ostravy – Hrabůvky. V rámci plnění zakázky bude provedeno ošetření a kácení stromů a keřů, výsadba nových stromů, keřů i trvalek, doplnění mobiliáře a herních prvků pro všechny kategorie dětí a vybudování mlatových cest.

Realizace zakázky v hodnotě 4,7 mil. Kč začne v únoru, kdy bude provedeno kácení dřevin. Zakázka bude ukončena do 30. listopadu t. r. V rámci projektu bude vysazeno 241 alejových stromů a 8 800 okrasných keřů. Ošetřeno bude 132 stávajících dřevin. Celková plocha regenerované zeleně je 6,4 ha.

Rekonstrukci zeleně v ulicích Zborovské a 5. května bude realizovat firma CENTRA, a. s. V rámci zakázky bude provedeno kácení a ošetření stromů a keřů a výsadba nových dřevin včetně alejových stromů. Realizace zakázky v hodnotě 2,6 mil. Kč bude zahájena v únoru, kdy dojde ke kácení dřevin v ulici 5. května. Realizace celé zakázky bude ukončena k 30. listopadu t. r. Ve Zborovské ulici bude vysazeno 89 okrasných hrušní. V ulici 5. května bude vysazeno 132 alejových stromů a 2 730 okrasných keřů.

(Zdroj: Hana Malá, odbor životního prostředí MěÚ Turnov, h.mala@mu.turnov.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.