V PĚNČÍNĚ SE ČERVENAL I CITRON V ČAJI ROZHODČÍHO

0

Divizní Turnov má místo tří potřebných bodů z ostudy kabát a po vysoké domácí prohře klesl až na předposlední místo. Zatímco Přepeře si v přeboru poradily s houževnatými mladíky v Semilech, Sedmihorky ani Rovensko neuspěly na hřištích soupeřů, byť k bodu scházelo málo. Po špatném vstupu do zápasu jenišovičtí „Hurťáci“ gólově ukamenovali Kamenici – Vojta Hurt si připsal hattrick a Dáda rozhodl v poslední minutě! V Pěnčíně létaly mezi rozhodčím a hráči červené karty a hodně nevybíravá slova. V Sekerkových Loučkách se v okresním derby Turnovska jiskřilo od kopaček a všechny body si z mírovského „ďolíčku“ odvezlo přepeřské Béčko.

DIVIZE

* FK Turnov – Brandýs nad Labem 1:4 (1:1). Branka: 21. Tvrdý, rozhodčí Šob, ŽK 1:4, diváků 280. Sestava: Hyka – Tvrdý, Šimek (51. Benek), Novotný, Beníšek – Kordík – Cigánek, Petrlák, Papoušek (78. Dlouhý), Š. Havel (69. Petr Havel) – Horák (69. Houžvička).
Už v 6. minutě ponechala turnovská obrana na malém vápně bez povšimnutí kapitána hostů Folwarczneho a ten hlavou nedal Hykovi šanci – 0:1! Neuběhlo ani pár minut a stoper Šimek vyslal na svého gólmana brandýského Kovaříka, ale toho Hyka vychytal, stejně jako vzápětí u tyče v pádu zlikvidoval trestný kop hostů. Díky tomu mohl ve 21. minutě vyrovnat bek Tvrdý, který ve skrumáži z otočky překonal Janáčka a vyrovnal. Všem na stadionu pak zatrnulo, když si Šimek zopakoval své zaváhání a nabil Folwarcznemu na druhý gól. Jenomže kapitán Brandýsa sice obešel Hyku, ale míč místo do zívající brány poslal do břevna, odkud se odrazil do náruče turnovského muže č. 1. Ten totiž čaroval také při následných šancích Kovaříka a Moravského.
Varováním pro laxně hrající domácí mělo být břevno, které hlavou trefil Bohdan, ale modrobílí dál pokračovali v bezkrevném výkonu, takže záhy přišel trest. Po centru zleva se do míče opřel Folwarczny a vymetl pavučiny z Hykovy pravé šibenice. Teprve potom Turnovští trochu přidali, ale neschopnost vytvořit si šanci či alespoň vystřelit, úspěch samozřejmě přinést nemohlo. Naopak. Neběhavý zmar už jenom umocnil závěr nepovedeného utkání, v němž ve dvou tutovkách hostů Hyka míč vždy vyrazil, ale po střelách Kovaříka a Folwarczneho stačilo Moravskému být nablízku a v klidu dvakrát poslat míč za brankovou čáru odkryté klece!

Ostatní výsledky: Zbuzany – Živanice 0:2, Letohrad – Vykáň 2:3, D. Králové – Kratonohy 3:0, Kolín – V. Mýto 2:3, Admira – Pardubice B 0:1np, Mšeno – Trutnov 1:2np, Chrastava – Čáslav 3:2.

Video Ivo Zahradníka:

* SK Semily – FK Přepeře 0:3 (0:1). Branky 29. a 90. Abraham, 88. Tokan, rozhodčí Vrtal, ŽK 3:4, diváků 140. Sestava: Koudelka – Krasnický, Linhart, Vlach, Havlín – O. Horák (46. Ježek), Abraham, Bína, Mička (46. Horáček) – Řeháček (85. Tokan), Peškar.
Vzhledem ke spoustě absencí v obraně musel přepeřský trenér Bednář při tvorbě základní jedenáctky improvizovat, ale jeho svěřenci i tak utkání nakonec zvládli. První půli se hrálo převážně od vápna k vápnu, přičemž domácí zahrozili snad jen dvakrát, a tak dílčí stav určila 29. minuta. V ní Vlach ze středu hrací plochy prostrčil šikovně exligovému Abrahamovi a ten už si věděl rady – 0:1! Po poločasovém střídání se začaly Přepeře tlačit do koncovky mnohem aktivněji, když vidět byl hlavně Ježek s obvazem na hlavě. Jenomže ten své dvě příležitosti promrhal, a domácí brankář Králíček poté úspěšně zasáhl při střele Krasnického. V 56. minutě Bína ideálně uvolnil Abrahama, ale ten zblízka poslal míč mimo semilské tyče. Jejich strážce pak ještě zlikvidoval gólový pokus Linharta, ale v další situaci už neměl nárok. Tokan, jenž vystřídal v zakončení se trápícího Řeháčka, byl na place sotva tři minuty, aby s povděkem přijal další nabídku Bíny a s přehledem uklidil míč do Králíčkovy sítě podruhé. Razítko pod výhru favorita pak v poslední minutě zápasu přidal svou druhou trefou Abraham.

* TJ Doksy – FK Sedmihorky 1:0 (0:0). Rozhodčí Linhart, ŽK 1:2, diváků 150. Sestava: Martin Špína – Feurich, M. Marek, Vaníček (41. J. Marek), Škréta – Kroupa, Beneš (59. Kodr), Pařízek, Ložek (81. Holý) – Marcel Špína, Hořák.
FKS se v poslední době trápí, a když se k tomu přidruží smůla, nebývá to moc radostný fotbal. „Je třeba říct, že z devíti zápasů jsme hráli šestkrát venku, a až na jednu výjimku jsme řadu utkání prohráli jen těsně. To, co tam soupeřům padá, je nám odepřeno, jejich brány jako by byly začarovány,“ smutní vedoucí mužstva Míra Kobrle. Ten spolu s ostatními členy realizačního týmu musel opět sledovat poměrně vyrovnaný zápas a další slibné příležitosti, kterým v případě Ložka nebo Kroupy chybělo větší štěstí v koncovce. Bohužel domácí ve 48. minutě po hlavičce Šimona balon za záda Martina Špína reálně dostali a komplikace byla na světě. Do toho Doksy začaly praktikovat antifotbal, takže se hosté nedokázali vrátit zpátky do hry. Díky zdržování a prešovskému betonu v defenzívě si domácí nakonec povinné domácí vítězství doslova a do písmene „vyleželi“.

* SK Skalice – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 3:1 (2:0). Branka 56. L. Malý, rozhodčí Šmíd, ŽK 3:2, diváků 140. Sestava: Prokopec – Kočí, Bakeš, Vítek, Šteffan – Krejčík, Bangha, Mencl, Valentín (86. Pařík), Veber – L. Malý.
Stejně jako pro spoustu ostatních mančaftů, ani Rovensku nedělní dopoledne příliš nesvědčilo. I bez Koubka a Štěpničky však neprodalo svou kůži na hřišti prvního celku tabulky lacino. Téměř půlhodinu jeho hráči drželi s favorizovanými domácími krok, ale ve 26. minutě Prokopec musel smeknout před střelcem Švecem, jehož trestňák nešťastně líznul obránce Kočí. Rozhození hosté pak ještě do přestávky inkasovali po další standardce podruhé, to když se prosadil Demke. Jinak Skalice dál třímala otěže utkání pevně ve svých rukách i po změně stran, což stvrdil třetím gólem Lebruška. Teprve pak se dostali ke slovu také Rovenští, když alespoň čestný úspěch vsítil Osmančíkovi ostrostřelec Lukáš Malý, operující na hrotu sám. V jeho snaze jej bohužel nepodpořili v brejku hrající trenér J. Mencl, svým lobem Krejčík a samostatným únikem Bangha. „Domácí po třetím gólu odpadli, takže při větším štěstí se možná dalo urvat bod, ale Skalice prostě svou kvalitu má,“ postřehl hráč rezervy Tomáš Hanzl, který po sobotním mistráku vypomohl Áčku jako náhradník.

Ostatní výsledky: V. Hamry – Frýdlant 7:0, B. Kostel – Ž. Brod 4:2, Višňová – Hrádek 0:3.

I. A TŘÍDA
Tuhle krajskou soutěžní třídu opanovali horalové z Desné. Libštátem doplněný Košťálov loupil v Ralsku, kde sebral všechny body Stráži. Lomnice pohybující se na čele mistrovského žebříčku výsledkově propadla s předposlední Krásnou Studánkou.

Výsledky X. kola: Cvikov – Ruprechtice 0:1, Doubí – Desná 0:3, Lomnice – Kr. Studánka 0:0, Mšeno B – V. Hamry B 0:6, Hejnice – Rynoltice 1:2, Stráž p. R. – Košťálov/Libštát 1:4, FC Pěnčín – VTJ Rapid 2:2.

I. B TŘÍDA

* Kamenice – FC ATAX Jenišovice 3:4 (1:0). Branky 52., 61. a 83. V. Hurt, 89. D. Hurt, rozhodčí Kowalik, ŽK 2:2, diváků 50. Sestava: Cejnar – Resl (46. Žák), Bubák, Vích, Holeček – Pekař (75. Hradecký), D. Hurt, Matěj Randák, V. Hurt – Kalousek – Vavřich.
Hosté mohli po tutovkách Vavřicha vést minimálně o dva góly, ale díky nulovému řešení dlouho nenacházeli na soupeře účinnou zbraň, takže z poločasového vedení se radovali právě domácí, jimž hubený náskok zařídil v 35. minutě V. Serdel. K tomu hned po obrátce Matěj Randák poslal z dálky malou domů Cejnarovi, a ten propustil míč pod nohou do čeřenu za sebou! Na dvoubrankové manko se už nemohl koukat V. Hurt a čistým hattrickem prakticky během půlhodiny zejména za přispění Matěje Randáka a Kalouska otočil průběžný výsledek ve prospěch Jenišovic. To ovšem ještě netušil, že se stal režisérem šťastného dramatu v závěrečných minutách hracího času. V 86. minutě totiž vyrovnal J. Serdel, ale radost Kamenickým zkazil ještě před závěrečným hvizdem arbitra Kowalika D. Hurt, který úspěšně zakončil útočnou akci svého týmu a definitivně zazipoval kabelu se všemi třemi mistrovskými body před veselou cestou domů.

* TJ Sokol Pěnčín – Dynamo Holany 2:3 (0:1). Branky 66. T. Bárta (pk), 69. Jaček, rozhodčí Zlatník, ŽK 1:5, ČK 2:0, diváků 80. Sestava: Brož – Primásek (63. Jindřich Škréta), M. Škréta, Šafář, Lhoták (46. Zdražil) – Žďárský, Jan Škréta, Mendlík, T. Kratochvíl – Kunst, T. Bárta.
Hodně divoký zápas byl k vidění za pěnčínským „KáDéčkem“. V prvním poločase se mezi tyče trefil pouze Porsch, který ve 28. minutě ze strany postupoval na Brože sám, aby jej posléze propálil na 0:1! Záhy po příchodu z herní pauzy byl podle zápisu za „surovost“ bez milosti vyloučen domácí obránce Martin Škréta a arbitři se činili i nadále. O pět minut později totiž vykázali na dva pokusy z hrací plochy také střídajícího Zdražila, který je počastoval nepublikovatelnými slovy a posléze také protestujícího trenéra Radoslava Kotrmana z lavičky! Do toho v 66. minutě zahrála holanská zeď při trestném kopu Pěnčínských rukou a z nařízeného pokutového kopu vyrovnal Tomáš Bárta. Po pár minutách Jaček dokonce získal sokolům vedení a mač nabral grády, obzvlášť poté, co rovněž hosté dostali výhodu pokutového kopu! Brankář Brož jej sice odvrátil na roh, ale po tom Mikysa nejenže vyrovnal, ale po zaváhání obrany v 83. minutě Bečvařík stanovil překvapivý konečný výsledek.

Ostatní výsledky: Rozstání – Doksy B 5:0, Hodkovice – Mimoň 0:8, Jablonné – Žandov 1:1, Loko Č. Lípa – Stráž n. N. 3:0, Vesec – Chrastava B 1:2.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Jablonecko-OP: Jenišovice B – Držkov B 3:0 (2:0) Žák, Strnad, Hradecký, Zásada – Malá Skála 5:2 (4:1) Kotrba 2, Radčice – Kokonín 1:4, Tanvald – Rychnov 1:5.

8. Tanvald 8 0 0 8 6:29 0

* Semilsko-OP: Mírová – Přepeře B 2:4 (0:1) Jíra 2 – Pěnička 2, Feri, Cimbál, Studenec – Stružinec 6:1, N. Ves – Mříčná 6:2, Bozkov B – H. Branná B 2:3, Poniklá – Vysoké 0:4.

10. Poniklá 9 1 0 8 2:30 3

* Semilsko-OS: Košťálov/Libštát C – Rovensko B 4:0 (1:0), Tatobity – Víchová 1:4 (1:2) Šimek, Future – Martinice 1:15, Horka – Studenec B 0:1, Kruh – Zál. Lhota 1:2.

1. Martinice 11 8 2 1 53:18 26
2. Víchová 11 8 0 3 36:19 24
3. Studenec B 10 7 1 2 27:19 22
4. Zál. Lhota 11 5 2 4 33:30 17
5. Benecko 10 5 1 4 34:26 16
6. Kruh 11 4 3 4 23:21 15
7. Rovensko B 10 4 1 5 32:27 13
8. Horka 10 6 1 5 25:21 13