NA SVĚTĚ JE NOVÁ KNIHA: KULTURNÍ PAMÁTKY TURNOVSKA

0

Autorský kolektiv ve složení Tomáš Kesner, René Brož, Alena Růžičková a Marie Roubalová přináší na sto třiceti stránkách úplný výčet kulturních památek z 37 obcí Turnovska s krátkým popisem základních historických faktů a fotografií. Kniha je určena především pro obyvatele Libereckého kraje, kteří vnímají historii kolem sebe, a návštěvníky (turisty), kteří se na Turnovsko a do Českého ráje rádi a opakovaně vracejí. Turnovský správní obvod je v rámci Libereckého kraje nejbohatší na počet národních kulturních památek. Jsou jimi hrad Trosky, státní zámek Hrubý Rohozec, státní zámek Sychrov či nově Dlaskův statek v Dolánkách.

To jsou objekty, které znají všichni a není o nich třeba příliš podrobně psát, publikace však představuje i ty ostatní, méně známé památky. Vždyť kdo z vás například ve Vyskeři vystoupal po cestě do kopečka lemující zastavení křížové cesty a došel až ke kapli sv. Anny, nebo v Malé Skále navštívil obnovený Vacardův mlýn či malý lesní hřbitůvek? Víte o tom, že ta nezajímavá pole kolem Svijanského Újezdu a Příšovic jsou unikátní archeologické lokality? V těchto místech kdysi stály slovanské vesnice. A takových míst se publikace snaží ukázat mnohem víc a poznáte je, až s ní vyrazíte „do terénu“.

Malá slavnost, tj. uvedení knihy do prodeje, proběhne v úterý 15. června od 17.00 hodin v sále Základní umělecké školy v Turnově. Zde bude možné publikaci zakoupit a získat i podpisy autorů. S ohledem na finanční podporu sponzorů je prodejní cena stanovena na přístupnou výši 100 Kč a knihu bude možné zakoupit v městském informačním centru na náměstí.

 

René Brož, vedoucí odboru školství, kultury a sportu MěÚ Turnov

R.Broz@mu.turnov.cz

 

Knihu vydává město Turnov, odbor školství, kultury a sportu za finanční podpory Kulturního fondu Města Turnova a společností Profes projekt Turnov, ČSAD Semily, Status Turnov, Sava Semily a Dias Turnov.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.