PŘEPEŘE VRÁTILY DOKSŮM POHÁROVOU PORÁŽKU

0

FOTBAL / Turnov i přes trenérskou výpomoc zkušeného Pavla Šafáře dál pokračuje v matných výkonech a čtyři kola před koncem podzimu si zadělává na velké jarní starosti. Nedaří se ani Sedmihorkám, které doma těsně padly s lídrem přeboru. Rovensku zachránil alespoň bod pár minut před koncem Koubek, a tak důvod k oslavě měly jako jediné Přepeře. Kouči Bednářovi se povedlo parádní dvojnásobné střídání. Jenišovice deklasovaly druhé Rozstání, výhru Pěnčínu vystřelil na střelnici v Doksech živý inventář Žďárský. Skala rozstřílela Rychnov sedmi kulemi, jenišovický B-tým sahal na hřišti Kokonína po bodu. V semilském okrese se roztočil pohárový Mitsubishi kolotoč.

DIVIZE

* Čáslav – FK Turnov 5:1 (4:0). Branka 72. Š. Havel, rozhodčí Vojtěch, ŽK 0:1, diváků 60. Sestava: Hyka – Šimek, Novotný, Kordík, Tvrdý (78. Svoboda) – Cigánek (30. Š. Havel), Petrlák (50. P. Havel), Benek, Beníšek (30. Š. Havel) – Horák – Houžvička (70. Drahovzal).
Čáslavská mise byla hodně neúspěšná a před slaboučkou návštěvou o vítězi divizního utkání na umělé trávě rozhodlo už první dějství, resp. úvodní dvacetiminutovka. V rychlém sledu za sebou se postupně prosadil dvakrát Jícha (5. a 16. minuta z pk!) a stejně tak Strnad (12. a 21. minuta). „Na plac šli kluci dobře připraveni, ale bohužel hned v 5. minutě Hyka neudržel míč a domácí šli do laciného vedení. Po rychlém druhém gólu se po vyhraném vzdušném souboji Šimka pískala sporná penalta, a to určitě nikomu nepřidá. Čáslav byla každopádně lepší jak na míči, tak i v soubojích a proto zaslouženě vyhrála,“ uznal sportovně J. Mencl, asistent nového trenéra Pavla Šafáře.
Druhý poločas byl z pohledu Turnova už o něco málo lepší, ale remíza 1:1, kterou svou gólovou odpovědí na dalekonosnou trefu čáslavského Petrů, zařídil v 72. minutě po střele Beníška střídající Štěpán Havel, už nic nezměnila na tom, že zápas se prakticky už jenom dohrával. Nezbývá tedy než věřit, že se vše otočí v dalším domácím utkání s Pardubicemi B.

Ostatní výsledky: Vykáň – Zbuzany 1:3, Živanice – D. Králové 1:0, V. Mýto – Letohrad 2:0, Kratonohy – Admira 3:2np, Trutnov – Kolín 1:2, Pardubice B – Chrastava 1:0, Brandýs – Mšeno 0:1np.

16. Letohrad 11 1 2 8 11:28 7

* FK Přepeře – TJ Doksy 4:1 (0:1). Branky 50. Hrmo (pk), 70. Bína, 90. Tokan, 92. Mička, rozhodčí Čurda, ŽK 3:4, diváků 100. Sestava: Kumprecht – Hrmo, Vokáček, Nesvadba, Linhart – Řeháček (90. Mička), Vlach, Abraham (85. Tokan), Bína, Krasnický – Ježek (67. Horáček).
Místo nemocného Koudelky musel mezi tyče ne zcela fit Kumprecht, a byl to on, kdo jako první musel v 19. minutě lovit míč ze své sítě, kam jej po zaváhání přepeřské defenzívy dopravil Burian. Po chvíli to na druhé straně zkoušel Ježek, ale jeho lob přes Kotyka skončil mimo. Minutu před půlí trefil jeden z dezorientovaných obránců Doks vlastní břevno, ale Ježek z dorážky neuspěl ani tentokrát. Kvalitnímu utkání přidala ještě větší šmrnc 50. minuta, v níž byl do prsou kopnutý prodírající se obrannou houštinou hostů Nesvadba, a arbitru Čurdovi nezbylo než zadout do píšťalky. Byť si dokská legenda na míč sáhla, exekutor Hrmo se mohl se spoluhráči radovat z vyrovnání. Po pár minutách musel Kotyk boxovat Řeháčkův pokus, ale pak jej z dálky nachytal placírkou Bína a Přepeře otočily zápas. Již poněkolikáté potom v závěru osvědčil šťastnou ruku při střídání distancovaný trenér Bednář. Už v 90. minutě Krasnický přistrčil balon střídajícímu Tokanovi a přepeřský žolík se nemýlil – 3:1! Takticky střídající Mička pak ještě v nastavení dal výsledku pro hosty pachuť debaklu a finálová prohra v krajském poháru byla smazána.

* FK Sedmihorky – Velké Hamry 0:1 (0:1). Rozhodčí Karrmann, ŽK 2:1, diváků 80. Sestava: Martin Špína – Holý, Feurich, M. Marek, Pařízek – Ložek, Kroupa (87. Drahoňovský), Kodr, Škréta – Marcel Špína (82. Beneš), Hořák.
Karlovičtí nacházející se v nezvykle těžké pozici hráli s vedoucím celkem i bez Čermáka a Vaníčka otevřenou partii, ale paní Štěstěna od nich stále dává ruce pryč. Hned v 1. minutě se řítil na Kobachidzeho Škréta, ale akce gólem nekončí. V 16. minutě pálí z hranice velkého vápna Kroupa, ale míří jen do gólmana Hamrů. Blesk z čistého nebe tak přichází ve 22. minutě. Šance hostů končí na tyči, a odražený míč uklízí za Martina Špínu Kováčik – 0:1! „Také my jsme si vypracovali naprosto identickou příležitost, kdy Marcel Špína napálil do tyče, jenomže překvapený Škréta nedokázal balon za brankovou čáru umístit,“ uvádí nejmarkantnější smolný okamžik utkání vedoucí mužstva Míra Kobrle. Jeho slova potom potvrdil i Kodr, který z Ložkovy zpětné nahrávky z voleje opět jenom nastřelil Kobachidzeho! Druhý poločas už tolik brankových příležitostí nenabídl, takže FKS musí na další mistrovské body čekat i nadále. Pomůže modlitba v Bílém Kostele!?

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – Tatran Bílý Kostel 2:2 (1:1). Branky 38. Krejčík, 85. Koubek, rozhodčí Paulus, ŽK 3:1, diváků 100. Sestava: Prokopec – Kočí, Bakeš, Vítek, Šteffan – Krejčík, Bangha (60. Valentín), Mencl (56. Němec), Štěpnička, Koubek – L. Malý.
Hosté vedeni hrajícím trenérem exligistou Janáčkem se ujali vedení ve 28. minutě, kdy se právě po jeho pasu trefil do odkryté brány Ďuriš. Za domácí srovnal Krejčík z pokutového kopu za sražení pronikajícího Koubka, kterého vyslal na zteč Štěpnička, takže do druhé půle se přece jen šlo za nerozhodnutého stavu. Obraz hry se však nezměnil ani po obrátce stran, a hosté byli dál ve všech směrech lepším týmem. To potvrdili v 67. minutě, kdy za Prokopcova záda po trestném kopu Janáčka hlavou přesně zacílil Studnička. Naštěstí Ulricha stačil ještě před koncem překonat Koubek a zachránil tak alespoň bod. „Lukáš Malý tam vymotal tři obránce hostů, a Koubek v pádu nějak dostal míč tam, kam jsme potřebovali. Tentokrát jsme tahali za kratší konec, ale vzhledem k tomu, že jsme z minima vytěžili maximum, je bod nakonec dobrý,“ byl i přes ztrátu s výsledkem spokojen prezident Marek Náhlovský.

Ostatní výsledky: Frýdlant – Skalice 2:2, B. Ž. Brod – Višňová 3:6, Hrádek – Semily 3:0.

I. A TŘÍDA

Spojené košťálovské fotbalové království doma tak trochu překvapivě nestačilo na béčko Mšena, Lomnice naopak přehrála béčko Velkých Hamrů a dál si hlídá „bednu“.

Výsledky XI. kola: Desná – Cvikov 4:0, Ruprechtice – FC Pěnčín 1:1, Rynoltice – Doubí 3:0, V. Hamry B – Lomnice 2:4, Kr. Studánka – Hejnice 2:1, Košťálov/Libštát – Mšeno B 2:3, VTJ Rapid – Stráž p. R. 4:2.

I. B TŘÍDA

* FC ATAX Jenišovice – Sokol Rozstání 6:0 (4:0). Branky 14. a 74. Matěj Randák, 29. a 59. Vavřich, 11. Kalousek, 26. V. Hurt, rozhodčí Kvítek, ŽK 3:2, diváků 100. Sestava: Cejnar – Pekař (72. Rác), Bubák, Vích, Holeček – Resl (69. Hradecký), Marek Randák, Matěj Randák, V. Hurt (72. Poláček) – Kalousek – Vavřich.
Kanonádu v souboji o čelo odstartoval už v 11. minutě kapitán domácích Kalousek, který byl na konci pohledné kombinace domácích. Veterána Kotlára pak pokořil také Matěj Randák a pohodovou poločasovou výhru pojistili ještě V. Hurt a ve stejném gólovém dvoutaktu po přihrávce Marka Randáka bombou i Vavřich. „Je pravdou, že brankář Rozstání měl zřejmě špatný den, protože u našich prvních tří branek nám usnadnil práci, na druhou stranu jsme předvedli asi nejlepší podzimní výkon, a v závěru měl zase největší podíl na tom, že si druhý celek od nás neodvezl desítku,“ shrnul trenér Petr Randák. Vysoké vedení jeho svěřencům stačilo v druhém poločase na kontrolování hry, v níž se střelecky znovu blýskli ještě Matěj Randák a Vavřich, když obzvlášť povedená byla Randákova gólová dělovka z vápna po náběhu na Kalouskův roh.

* TJ Doksy B – TJ Sokol Pěnčín 0:1 (0:1). Branka 25. Žďárský, rozhodčí Blaschke, ŽK 1:3, diváků 80. Sestava: Semenský – Šerpán, Jindřich Škréta, Mendlík, M. Kratochvíl – Žďárský, M. Kotrman, Jan Škréta, Jaček – T. Kratochvíl, T. Bárta (90. J. Bárta).
Poslátaná sestava pěnčínských sokolů u Máchova jezera zabojovala, a hlavně zabodovala, když o importu všech tří bodů rozhodl ve 25. minutě zkušený matador Žďárský. „Po třicetimetrovém sprintu jsem si po podélné přihrávce zleva od Jačka musel v malém vápně ještě udělat brankáře, abych míč z úhlu napálil na bránu, kam za přispění jednoho z obránců skutečně zapadl,“ popsal svůj okamžik slávy kanonýr století. Pěnčín byl v první půli jednoznačně lepší, takže i skóre mohlo být v jeho prospěch mnohem výraznější, jenomže ostrostřelci Bártovi tentokrát zvlhnul střelecký prach. Chvíli před přestávkou svůj mančaft podržel Semenský, který nadvakrát zlikvidoval tutovku domácích. Ti v druhé půli hru vyrovnali, ale na překonání houževnatého odporu hostů nenašli recept. Naopak výhru mohl pojistit znovu Bárta, a také Michal Kotrman, ale těsné vedení vydrželo až do samého konce.

Ostatní výsledky: Žandov – Hodkovice 0:2, Mimoň – Vesec 2:0, Holany – Jablonné 5:1, Chrastava B – Loko Č. Lípa 3:4, Stráž n. N. – Kamenice 1:1.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Jablonecko-OP: Kokonín – Jenišovice B 4:3 (4:1) Kočí, Aron, Strnad, Malá Skála – Rychnov 7:0 (3:0) Hloušek 3 (1 z pk), Kopecký 2, Šilhán, Rulec, Tanvald – Radčice 1:2, Držkov B – Zásada 0:4.

8. Tanvald 9 0 0 9 7:31 0

* Semilsko-OP: V rámci podzimu už v přeboru zbývá dohrát pouze odložená utkání Přepeře B – Bozkov B (4. 11.) a Vysoké – Mírová.

10. Poniklá 9 1 0 8 2:30 3

* Semilsko-OS: Na 28. 10. byly odloženy zápasy Přepeře C – Horka a Studenec – Future, a dohrávat se bude také utkání Rovensko B – Benecko.

O víkendu se v rámci okresu hrálo 1. kolo Poháru Mitsubishi Auto Junek Cup:
Future Studenec – Přepeře C 5:3 (1:1) Richtr 2, PitroHorka – Přepeře B 1:2 (0:2) Kupka 2 (obě pk)Tatobity – Studenec 1:3 (0:2) HůlekDuely Rovensko B – Poniklá a Studenec B – Mírová byly vzhledem k vytrvalým dešťům odloženy.