NA STARÝ FOTBALOVÝ ROČNÍK ZAPOMEŇTE, JE TU NOVÝ

0

Ve vrcholícím létu začal všem fotbalistům podzim. Jako první do něj vstoupil divizní Turnov. Jak jsme již na prahu nového mistrovského ročníku 2017/2018 informovali, příslušné sportovně technické komise pracovaly v krajských soutěžích losovacími čísly, jejichž přehled přinášíme. Rozlosovány jsou dávno také soutěže okresní, kde na Jablonecku nám hrají Malá Skála a Jenišovice B. Na Semilsku do přeboru postoupily Mírová a Přepeře B. Další soutěží, jejíž kola se roztočila již o tomto víkendu, je okresní soutěž. V ní nás budou i nadále zastupovat Tatobity a Rovensko B. Zasvěcená fotbalová veřejnost však byla zvědava především na debut třetího přepeřského celku – FK Přepeře C.

DIVIZE
* FK Turnov – Vysoké Mýto 1:2 (0:0).
Branka 83. Houžvička, rozhodčí Kazda, ŽK 3:2, 250 diváků. Sestava: Hyka – Šimek, Novotný, Kordík, Beníšek – P. Havel (75. Š. Havel), Benek, Petrlák, Dlouhý (43. Houžvička) – Papoušek, Horák.
Na první podzimní gól se čekalo až do 63. minuty, a bohužel to byl vysokomýtský Fikejz, kdo z pokutového kopu překonal domácí jedničku Hyku. Ani druhý úspěch nepřišel ze strany Turnova, neboť v 72. minutě zvýšil vedení hostů Štěpánek. Bohužel branka střídající posily Houžvičky už byla pouze labutí písní výsledkově nevydařené premiéry modrobílých.
Ostatní výsledky: Brandýs – Kratonohy 2:3np, Mšeno – Vykáň 3:1, Chrastava – Letohrad 5:2, Admira – Zbuzany 3:1, Dvůr Králové – Kolín 1:2, Trutnov – Živanice 1:2, Čáslav – Pardubice B 2:1.

KRAJSKÝ PŘEBOR
1 – Semily, 2 – Doksy, 3 – Velké Hamry, 4 – Skalice, 5 – Bílý Kostel, 6 – Železný Brod, 7 – Rovensko p. Tr., 8 – Frýdlant v Č., 9 – Sedmihorky, 10 – Přepeře, 11 – Hrádek n. N., 12 – Višňová.

Velice atraktivní pro diváky bude bezesporu nejvyšší krajská soutěž. Vzhledem k dobrovolnému odstoupení zachráněné Lomnice n. Pop. a nepřihlášení Sokola Bozkov, mohly tu se svými šesti nahranými body (!) zůstat Semily, a proti tradičnímu účastníkovi z Karlovic se do hry dostali z I. A třídy hlavně také dva naši zástupci – Přepeře a Rovensko. Kolik derby zápasů nás čeká, si asi každý fotbalový fanda umí spočítat sám.

* FK Přepeře je po čtyřech sezonách z „pralesa“ už na vrcholné krajské scéně. Celek složený převážně ze zkušených matadorů spoléhá především na svou fotbalovost a střelecké schopnosti Martina Ježka. „Kádr jsme museli samozřejmě doplnit, což nebylo až tak jednoduché. Posily jsou proto zblízka i daleka. Z Bozkova tak přichází Jan Řeháček a z Vilémova Jakub Krasnický. Administrativně zbývá dořešit přestup Marka Linharta, jenž hrál v Německu, a v úvahu přichází i angažování Denise Mičky z jablonecké juniorky, který působil v Novém Jičíně,“ říká místopředseda Ladislav Bým. Do Jenišovic odešel Daniel Hurt, ale do přípravy se naopak zapojil i marod Hrmo, který se gólově prosadil při výhře 3:1 nad jabloneckou U 19, když spolu s ním dvakrát skóroval Řeháček. Jako dnes všichni jeho kolegové, tak i trenér Jan Bednář musel v přípravných utkáních improvizovat, takže výsledky neměly až tak vysokou míru prokazatelnosti formy. „Prakticky s hráči béčka jsme prohráli v Kosmonosech 3:0 a s Horkami 5:0. Ještě hůř jsme dopadli na našem zahraničním zájezdu, kde jsme s celkem Neusalza-Spremberg prohráli vysoko 7:1, když náš jediný gól vsítil Pepa Petřík,“ přidal výsledky přípravy vedoucí mužstva Míra Kvapil. V týdnu Přepeře ještě vyhráli v Pěnčíně u Jablonce 8:3. Čtyřmi góly se blýsknul Řeháček, dva přidal Peškar a po jednom Tokan a Ježek. V sobotu na ně čekala Lomnice, kterou Přepeře porazily 6:2. Tři góly vsítil Nesvadba, dva Řeháček a jeden přidal Vokáček. Premiéru v nejvyšší krajské soutěži si odbudou v neděli, kdy od 14.00 hodin na Městském fotbalovém stadionu v Turnově hostí mj. i exdivizní Skalici. Jak prohlásil prezident Michal Kupka, vše ostatní než postup do divize či umístění do 3. místa bude pro Přepeře neúspěchem. V přepeřském klubu však nežijí pouze A-týmem, který ještě minimálně podzim bude hrát svá utkání v Turnově. „V našem rozestavěném areálu dokončujeme kabiny, po vyrovnání terénu jsou na pořadu další práce na jednotlivých vrstvách budoucí hrací plochy. Do toho jsme nově přihlásili do mistrovských soutěží své juniorky, které budou hrát v Semilech jičínský přebor žáků. Mladší a starší přípravka zasáhne do bojů na Semilsku. Nadále tak probíhá průběžný nábor dětí od pěti do deseti let,“ připomněl krátce viceprezident Bým. Bližší info k tomu získáte na fkprepere@fkprepere.cz nebo na telefonu 604 763 899.

* Sokol Rovensko p. Tr. s potvrzením účasti v historicky nejvyšší soutěži, která se tu kdy hrála, čekal až do poslední chvíle, aby na ni po rozhodnutí hráčů kývnul. „Myslím, že tohle je vrchol našeho snažení a otázkou zůstává, jak dlouho se na něm udržíme, protože prognózy výkonnostní kopané nejsou příliš povzbudivé. Mám pocit, že fotbalisté prostě odumírají,“ říká s úsměvnou nadsázkou prezident klubu Marek Náhlovský. I když se vedení podařilo udržet stávající kádr v čele s Vítkem a dalšími oporami, také tento nováček se musel poohlédnout po posilách, a po návratu Rymplera do Sedmihorek se zatím ví jen o příchodu Jiřího Šteffana, jenž naposledy působil v Pěnčíně. V jednání je také možný příchod mladého Vebera z divizního Turnova. Do branky má trenér Jaroslav Mencl k dispozici i nadále Prokopce, kterému bude krýt záda zkušený Koubus a silnou trojku doplňuje Vacek z B-týmu. V prvním přípravném utkání Rovenští doma uvítali Jičín, vedený bozkovským „světoběžníkem“ Mírou Jeníkem a přes prohru 1:3 (Pecka) se s účastníkem královéhradeckého KP hrála vyrovnaná partie. V notně improvizované sestavě podlehli modrobílí i přes dobrý výkon veterána Vacka v brance Lomnici 1:3 (Koubek). Před premiérou na nejvyšší krajské úrovni ve Višňové absolvovali Rovenští o víkendu ještě přípravu s Hodkovicemi, kterým podlehli 3:4. Před domácí příznivce vyběhnou 26. srpna, kdy budou hostit Frýdlant.

* FK Sedmihorky určitě pomůže návrat střelce Marcela Špíny z Turnova. Ostatně ten to potvrdil již v přípravě. S Mnichovým Hradištěm (3:2) vstřelil spolu s Kroupou a Vaníčkem jednu branku, aby poté svým hattrickem zmírnil prohru s týmem Kosmonos na 3:5. FKS podlehl také Pěčicím 1:4, když čestný úspěch zaznamenal Marek. Středeční přípravný duel v Hořicích přinesl neúplné sestavě prohru 4:0 a generálka na start přeboru pak v sobotu utkání s „jabloneckým“ Pěnčínem, které skončilo smírně 3:3. Dvě branky vstřelil Hořák, který do Karlovic míří z Ruprechtic, a jednu Marcel Špína. „Aktuálně prozradím, že mužstvo jako hlavní kouč povede tým do nového ročníku Petr Bajer, pan Kodr se po vzájemné dohodě přesune na pozici jeho asistenta. Co se týká pohybů v kádru, z Rovenska se vrátil Rympler a z Jenišovic David Holý. Do přípravy se po dlouhodobém zranění vrátil gólman Lamač. Dále ještě probíhají jednání o možném posílení jedním či dvěma hráči. V případě potřeby máme k dispozici ještě několik dorostenců, kteří si už v dresu áčka zahráli,“ zůstává v klidu sportovní ředitel FKS Ondřej Staněk, a zároveň upozorňuje, že začátek prvního domácího mistráku s Bílým Kostelem byl z důvodu koncertu zdejšího kulturního léta přesunut na 15.00 hodin!

I. A TŘÍDA
1 – Mšeno B, 2 – Lomnice, 3 – Hejnice, 4 – Doubí, 5 – Cvikov, 6 – Ruprechtice, 7 – Desná, 8 – Rynoltice, 9 – Krásná Studánka, 10 – Velké Hamry B, 11 – Košťálov, 12 – VTJ Rapid Liberec, 13 – Stráž p. R., 14 – Pěnčín.
Postupem Přepeř a Rovenska nemá Turnovsko pro letošek na tomto soutěžním stupni své zastoupení, takže z něj budeme přinášet pouze výsledkové zpravodajství, aby byl náš fotbalový přehled kompletní, zvlášť když někteří naši hráči působí v ostatních týmech Pojizeří, jako např. v Lomnici či Košťálově.

I. B TŘÍDA – ZÁPAD
1 – Kamenice, 2 – Rozstání, 3 – Pěnčín, 4 – Jablonné v Podještědí, 5 – Hodkovice, 6 – Mimoň, 7 – Žandov, 8 – Holany, 9 – Doksy, 10 – Jenišovice, 11 – Stráž n. N., 12 – Chrastava B, 13 – Loko Česká Lípa, 14 – Vesec.

* FK ATAX Jenišovice postup o třídu výš utekl jenom o pár minut, takže jej čeká reparát. Trenér Petr Randák už má k dispozici komplet fotbalová dvojčata Dádu a Vojtu Hurtovic. V zatím jediné prohře v přípravě s Ruprechticemi 2:3, se o domácí góly postarali právě oni. K opoře mezi tyčemi Cejnarovi si oddíl pořídil ještě dalšího brankáře Martina, a to Kohla z Kláštera n. J. „Konec aktivní činnosti na place ohlásil dlouholetý kapitán Leoš Bernard, který bude dělat asistenta. Už v přípravě se vžil do nové role, takže kluci mají alespoň nějakou změnu,“ vítá pomoc s vedením svých svěřenců hlavní kouč Jenišovic. V generálce na mistrovskou soutěž ATAX, který chce i letos hrát hodně nahoře, prověřil ještě tradiční sparingpartner – SKP Mladá Boleslav. Na vysoké výhře 5:1 měl největší podíl svými dvěma trefami Daniel Hurt, a při chuti byli taktéž oba Randáci – Marek a Matěj. Po domácím utkání s Mimoní čeká Jenišovice mise na půdě nováčka v Žandově.

* TJ Sokol Pěnčín i nadále povede (občas) hrající trenér Radoslav Kotrman. Ten po odchodu Šteffana mladšího do Rovenska naopak v kádru přivítal tři mladíky z turnovské líhně – Primáska, Horníka a Kunsta. Posledně jmenovaný se hned v prvním přípravném duelu s Doubím uvedl brankou, která ovšem na prohře 1:3 toho moc nezměnila. „Změny v kádru jsou minimální, takže i nadále budeme sázet na osvědčený tandem gólmanů Semenský – Brož, a také kolektivní pojetí naší hry umocněné zkušeností exdivizních matadorů a úspěšností ostrostřelců jako jsou Bárta, Jaček či Matějíček. Hrát chceme opět co nejvíc nahoře, aby nás to stále bavilo,“ shrnul fotbalový stratég Pěnčína ještě před sobotním měřením sil se Stráží n. N. To dopadlo lépe pro hosty, kteří vyhráli vysoko 7:2, když za sokoly přesně cílil pouze Mendlík a Primásek. Další novinkou v TJ Sokol je rekonstrukce a modernizace objektu kabin s klubovnou v patře, takže celý sportovní areál zůstane i nadále největší chloubou obce.

OKRESNÍ SOUTĚŽE
OS-Semilsko: Kruh – Přepeře C 3:3 (3:1) Bakoš, Tesař, Císař, Tatobity – Horka 3:2 (1:1) Hůlek, Linka, Cimbál, Martinice – Rovensko B 4:0 (0:0), Future – Zál. Lhota 4:4, Benecko – Studenec B 6:1, Košťálov/Libštát C – Víchová 2:1.

Připravil: Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 17)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.