SPORTOVNÍ SERVIS TVA: CYKLISTIKA, FUTSAL, JUDO, LEDNÍ HOKEJ, VOLEJBAL, SPORTOVÁNÍ V ZŠ SKÁLOVA

0

Aktualizováno, přidáno futsalové pohárové utkání Výsledkový sportovní servis je tentokrát velmi pestrý. Z cyklistiky jsou tu výsledky z cyklomaratonů v Josefově dole, máme zde další zápas II. ligy futsalu, první hokejové výsledky, ale třeba také sportování v ZŠ ve Skálově ulici. A potom dvě opravdové „pecky“! Tou první je postup turnovských judistů do extraligy, tou druhou novinkou je skutečnost, která možná už ani tolik překvapivá není. Na vynikající výsledky volejbalistů jsme totiž v poslední době zvyklí, ale považte: Letos tým postoupil do 1. ligy a po 4. kolech lidu vede! To asi čekal málokdo.

CYKLISTIKA

* Cyklomaraton ČT AUTHOR CUP
, Josefův důl 11. října (zhruba 3 500 startujících). Umístění turnovských závodníků:
Jan Čapek, Sk Skivelo neslyšících Olomouc, 43. místo celkově, 2. místo v kat. 40-50 let, Kamil Polák, Cyklo Kampo Turnov, 89. místo, 13. místo v kat. 40-50 let, Richard Vosyka, Hermann-Irsap, 218. místo, 15. místo v kat. 50 – 60 let, Jiří Jirman, Šroubárna Turnov, 271. místo, 65. místo kat. 40-50 let, Jaroslav Vávra, Šroubárna Turnov, 305. místo,  72. místo kat. 40-50 let, Ladislav Smitka, Šroubárna Turnov, 486. místo, 5. místo kat nad 60 let.

FUTSAL

* FUTSAL, II. liga: Dalmach Turnov – Malibu Mladá Boleslav 2:6 (1:0). Branky Dalmachu: Hurt D., Hurt V. Sestava: Prokopec – Krejčík, Pařízek, Šteffan, Bangha, Mencl J., Hurt V., Hurt D., Kratochvíl.
Utkání od začátku probíhalo opatrněji a do šancí se oba týmy dostávaly jen zřídka. První branku utkání vstřelil v 11. minutě Daniel Hurt po samostatné akci. Dalmach byl po zbytek prvního poločasu lepším týmem. Domácí hráči šli několikrát v přečíslení na branku soupeře, ale branka nepřicházela. Ve 22. minutě trefuje Vojtěch Hurt tyč. O minutu později Malibu srovnává, když se trefuje Král. Ve 28. minutě jde Dalmach opět do vedení, kdy po asistenci Kratochvíla střílí branku Vojta Hurt. Bohužel hosté na vyrovnání dlouho nečekali, když tvrdou střelu Prokopec jen vyrazil před sebe a Polanka ho zvládl prostřelit. Ve 30. minutě se Malibu dostalo do vedení po brance Korejza. Dále už branky stříleli jen hosté až na konečných 2:6. Domácí sice zkusili hru bez brankáře, ale žádnou větší šanci si už nevytvořili.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

Aktualizace
* FUTSAL, osmifinále poháru FAČR: Dalmach Turnov – Benago Zruč nad Sáz. 2:6 (0:3),
hráno 15. října. Branky: Hurt, Kroupa – Brahimi 2x, Rodek 2x, Simiči z pen., Lištván. Dalmach Turnov: Prokopec – Krejčík, Kratochvíl, Vítek, Kalousek, Šteffan, D. Vurt V. Vurt, Bangha, Pekař, Pařízek, Kroupa.
n201401162113_sport_09_014_futsalSkoro plná sportovní hala se mohla radovat již v první minutě, po střele Kratochvíla se ale míč zastavil o tyč. Do vedení tak šel soupeř. Rozhodčí nařídili přísný pokutový kop a Ago Simiči brankáře Prokopce v brance prostřelil. Dalmach logicky proti týmu plnému reprezentantů nastoupil s defenzivní taktikou. Z obranny však velmi rád vyrážel k protiútokům. Hráči však neuspěli ani v jednom z několika nadějných přečíslení. Hosté, kteří byli častěji u míče, vyhráli poločas o tři branky.
Druhá půlka začala šancí Krejčíka, ale bohuel jeho pokus skončil těsně vedle branky. Poté si Zruč další trefou vedení pojistila. Až pak se dočkali domácí. Po kombinaci Kratochvíla s Danielem Hurtem skóroval druhý jmenovaný. Pak si ovšem Dalmach vybral slabší úsek zápasu a Zruč definitivně rozhodla. Druhý gól domácích uklidil do odkryté brány soupeře až v závěru po ose Krejčík – Šteffan střelec Kroupa.
„Hezky jsme si zahráli. Jsem rád, že dorazila plná hala diváků, kteří se bavili. Všichni jsme spokojení, zápas s velkým favoritem jsme si náramně užili. Je to pro nás určitě dobrá zkušenost,“ komentoval utkání trenér Aleš Krejčík.

JUDO

TURNOVSKÉ MUŽSKÉ JUDO PŘEPISUJE HISTORII!
Po loňském skvělém 2. místě v první lize dosáhlo družstvo mužů svého životního úspěchu – v sobotu 11. října se muži TSC JUDO TURNOV stali MISTRY 1. LIGY! Zaslouženě si tak vybojovali historicky premiérový postup do extraligy, tedy do soutěže, ve které startují z velké části juniorští a seniorští reprezentanti od nás i z Evropy.
„Bylo vidět, že mužstvo dozrálo. Pereme se dlouho v téměř nezměněné sestavě a před čtyřmi lety jsme balancovali na hraně sestupu z 1. ligy. A dnes? Podívejte,“ pronesl nejúspěšnější turnovský závodník Jakub Mareš. „Jsem pyšný na to, co jsme pro Turnov dokázali. Hlavně i proto, že titul si vybojovali naši turnovští odchovanci. Kluci fungují jako tým a dokáží ze sebe dostat maximum,“ dodal trenér Radek Louda. 
V sobotním posledním kole zářily zejména dvě opory: Jakub Mareš a Vladimír Franěk, kteří zvítězili ve všech utkáních, ke kterým nastoupili. Franěk dokonce všechna svá utkání ukončil před časovým limitem. Turnovští postupně porazili JC Železo Hranice 4:3, Sokol Mohelnice 5:2, SKJ Týn nad Vltavou 5:2, Judo Orel Blučina 6:1 a nejnapínavější bitvu svedli s SKP Judo Jičín – utkání rozhodl posledním zápasem v těžké váze (+100) Lukáš Žižka vítězstvím na ippon a Turnov se tak radoval z vítězství 4:3.
Za Turnov nastoupili: Lukáš Motyovszki (-60 kg), Jakub Mareš a Jan Brynych (-66 kg), David a Radek Loudovi (-73 kg), Marek Feurich a Ondřej Chlup (-81 kg), Vladimír Franěk (-100 kg) a Lukáš Žižka (+100 kg). V tomto posledním kole nenastoupil pouze Pavel Baculák.
Jan Zárybnický, j.zarybnicky@mu.turnov.cz   

LEDNÍ HOKEJ

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
Zápasy 1. kola:
* HC SDH Hnanice – HC Modřišice 7:2 (3:1; 2:0; 2:1). Střelci: L. Malý – 3, Stantejský – 2, Mazánek, Šourek / M. Marek, Jiránek. Sestavy:
Hnanice: Kašpar – Stantejský, Bubák, Richter, Mazánek – Runčík, L. Malý, Šourek, P. Stuchlík, Buchar, Buriánek
Modřišice: Hataš – Knížek, Krouza, Jiránek, Hladík – M. Marek, Pecka, Hlůže, T. Marek, J. Marek, Zavadil, Chmurčiak
* SDH Troskovice – HC Sokol Turnov 10:1 (5:0; 3:0; 2:1). Střelci: Zajíc – 3, Bláha – 2, T. Růžička – 2, Luděk Dubravský, Semecký, Stránský / Herrmann. Sestavy:
Troskovice: Hlava – Dlabola, Martinec, Luděk Dubravský, Srb – Semecký, Stránský, Lukáš Dubravský, Bláha, Novotný, Zajíc, T. Růžička
Sokol: Procházka – Augsten, Valeš, Patka, Schwarzkopf – Krouza, Herrmann, M. Konejl, Kůtek, Fajta, Krotil, Šolc, J. Jíra, Rezler
* HC Všeň Pojizeří – HC Performers Turnov 0:3 (0:1; 0:0; 0:2). Střelci: – / Adam, Jan Lhoták ml., Vaníček
Nahrávky: – / Jan Lhoták ml. – 2, Adam. Sestavy:
Všeň Pojizeří: Zuzaňák – J. Pařízek, Kutěj, Z. Pařízek, Pitel, Šťastný, Egert – M. Lamač, Holas, Sluka, L. Lamač, Kobosil, Šulc, Vinter, Patočka, Koťátko
Performers: Mlejnek – Kopal, Černohouz, Hujer, Roubíček – Vaníček, Jan Lhoták ml., Adam, Cidlinský, P. Janoušek, Sýkora

* 1. KOLO ZÁKLADNÍ ČÁSTI LOMNICKÉ HOKEJOVÉ LIGY
HC Čeští Letci – BHK Turnov B 7:4 (1:2, 4:1, 2:1).
Sestava BHK Turnov B: Volf – Helm, Salaba, Plíšek, Patka – Koníř K., Doležal, Koníř V. – Lamač L., Bučko, Lhoták – Škréta J., Konejl I., Štěp M. Branky: 9. Semecký, 20. Sedláček, 23. Syrůček, 26. Sedláček, 30. Semecký, 32. Fišar, 36. Karban – 2. Buček (Lamač L.), 6. Konejl I. (Štěp M.), 27. Helm (Konejl I.), 37. Štěp M.
Do utkání jsme vstoupili s pokorou, která vyústila ve vedení 0:2 na začátku 5. minuty utkání. Výborně jsme bránili, hráli na brejky a soupeř nás lehce podcenil. Ovšem poté náš soupeř sepnul na nejvyšší obrátky a my si trochu naivně mysleli, že můžeme hrát vyrovnanou partii a otevřeli jsme hru. Navíc nás zlomila oslabení, ve kterých soupeř vstřelil téměř všechny góly. Takže výsledek byl ve druhé třetině soupeřem korigován. V utkání výborně zachytal náš brankář Martin Volf, který soupeře musel přivádět k šílenství. S těžkým soupeřem jsme sehráli čestnou partii a můžeme to považovat za příslib do dalších utkání, zejména je nutné se poučit z chyb, kterých jsme se dopustili a neopakovat je v dalších utkáních.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

VOLEJBAL

* ČR kadeti – TJ Zikuda TURNOV 0:3 (-27,-18,-19). Sestava: Novák, Charousek, Marek, Konečný, Peníška, Čermák, libero Hýbl. Střídali: Folprecht, Šén, Kovář, Melich, Koláčný. Trenéři: Šimůnek a Konečný.
Ve vloženém kole zavítali turnovští volejbalisté v rámci utkání 1. ligy do Sportcentra v Nymburce, kde na ně čekal reprezentační tým kadetů ČR. Jak už to tak bývá v utkání s mládežnickými výběry, bylo otázkou, jak mladíkům půjde servis a jak hodně budou kazit. Při rozcvičení to byla z jejich strany pěkná střelnice, ale zápas byl o něčem jiném.
Od úvodu 1. setu si hráči Turnova vytvořili náskok a až do stavu 17:11 si  kráčeli pro zisk sady. Vinou zbytečných chyb však náskok ztratili a rozhodovalo se až v napínavé koncovce, která skončila 29:27 pro zkušenější hosty. Druhý set byl vyrovnaný a až od druhého technického time-outu hosté přidali a rozhodli ho ve svůj prospěch. Třetí set se rozhodoval za stavu 9:11, kdy přišel na podání hostující Charousek a vydržel za koncovou čarou až do stavu 18:11. Tento náskok si turnovští již pohlídali a připsali si tak důležité a takřka povinné 3 body, díky nimž se vyhoupli do čela tabulky.
Po 4. kole tabulku 1. ligy vede tým z Turnova!!!

ZÁKLADNÍ ŠKOLA SKÁLOVA ULICI, TURNOV

n201410162130_sport_119_014_skalovaPODZIMNÍ SPORTOVÁNÍ NA SKÁLOVCE
ZŠ Skálova uspořádala na podzim několik sportovních akcí, při kterých si užili nejenom žáci školy, ale také žáci okolních škol a děti z mateřských školek Turnovska. „Již tradičně se hlásí naše škola ke sportování, tentokrát jsme na podzim připravili několik zajímavých sportovních akcí,“ sděluje ředitel školy Michal Loukota.
Tou první bylo soustředění pro žáky 7. – 9. ročníků. Smíšené týmy si pod vedením učitelů tělesné výchovy vyzkoušely tradiční soutěže jako je například orientační běh či cyklistický závod, zároveň však došlo i na méně známé hry, jakými byl hod totemem nebo golf s florbalovým míčkem.
Pro žáky základních škol z okolí Turnova připravila ZŠ Skálova atletický přebor v rámci dne otevřených dveří pro 2. stupeň. Žáci z Mašova, Mírové, Přepeř, Pěnčína, Příšovic a „domácí“ si vyzkoušeli překážkový běh, přeskoky snožmo na čas, hod raketkou na přesnost a délku a autové vhazování medicinbalem. V soutěži družstev zvítězil tým z Mírové pod Kozákovem.
Poslední střípek z podzimního sportování patří orientačnímu běhu, který škola pořádá nejenom pro svoje žáky, ale i pro děti z mateřských škol. „Druhý ročník akce se vydařil. Počasí nám přálo, děti si zasoutěžily nejenom na trase s obrázky, ale také na disciplínách, které jim zkracovaly čekání na start,“ řekl Michal Loukota. Poděkování patří agentuře ARA – Aleši Resslerovi za zajištění občerstvení.
A ve sportu přeci nejde o to, kdo vyhraje. Ale o společný zážitek, radost z pohybu a možnost překonávat sám sebe. Krásné podzimní sportování všem!
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.