FANDÍME NA DÁLKU! TURNOVŠTÍ VOLEJBALISTÉ DNES A ZÍTRA BOJUJÍ O ÚČAST VE FINÁLOVÝCH BOJÍCH I. LIGY!

0

Turnovský volejbal zažívá zlaté časy. V pátek 30. a v sobotu 31. ledna se v turnovské hale, zaplněné skandujícími fanoušky, uskutečnily dva zápasy série play-off s týmem Brna. Z obou turnovský tým vyšel vítězně. Hraje se na tři vítězné zápasy, takže už dnes může být v Brně rozhodnuto o postupujícím do semifinále, kde se utkají čtyři nejlepší týmy I. ligy! Bude to ale velmi těžké, protože se očekává, že tým Brna posílí hráči z extraligy. Na Moravě se hraje dnes a případně v sobotu, jestli se týmu z Českého ráje nepodaří postoupit, série se opět vrátí do Turnova, kde by se rozhodující zápas odehrál v sobotu 14. února od 17.00 hodin.

201502060858_sport_136_014_volej

Zápasy play-off 30. a 31. ledna, I. liga, volejbal, muži:

* TJ Zikuda Turnov – Volejbal Brno B 3:1 (22,-21,18,20). Sestava: Folprecht, Peníška, Vacík, Konečný, Melich, Čermák, libero Hýbl. Střídali: Kovář, Šén, Novák, Vojta, Charousek. Trenéři: Šimůnek a Koláčný.
Čtvrtfinále 1. ligy ve volejbale mužů přisoudilo Turnovanům do souboje záložní tým extraligového Brna. Turnovští volejbalisté nastoupili po dlouhé době kompletní, hostům naopak chyběl nejlepší hráč posledního vzájemného zápasu Šulc, ale i tak jejich kádr představoval velkou kvalitu v podobě kadetských reprezentantů Červinky, Neubauera, Handlíře a juniorského reprezentanta Žaby. Do prvního utkání čtvrtfinálové série vstoupily oba týmy před zaplněnou turnovskou halou soustředěně a stav byl až do poloviny 1. setu vyrovnaný. Poté si domácí vytvořili mírný náskok, který dokázali přetavit v zisk první sady. Hosté se však nevzdávali, zlepšili svůj výkon ve všech řadách a díky nepřesnostem domácích v koncovce setu dokázali skóre vyrovnat. Po změně stran se však domácí opět probudili a od úvodu setu diktovali tempo utkání. Hned na začátku setu si vytvořili tříbodový náskok, který dokázali ještě navýšit a set jednoznačně získali. V průběhu 3. setu došlo bohužel ke zranění libera Hýbla, pro kterého pravděpodobně sezona skončila. Střídající Vojta ho však dokázal nahradit a na výkonu týmu se toto zranění výrazně nepodepsalo. Domácí pokračovali ve výborném výkonu, a tak i čtvrtý set byl jejich jednoznačnou záležitostí a již v polovině sady bylo o vítězi takřka jasno. Poděkování patří skvělému publiku.

201502060858_sport_137_014_volej
  
* TJ Zikuda Turnov – Volejbal Brno B 3:0 (14,23,14). Sestava: Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Peníška, Čermák, libero Vojta. Střídali: Kovář, Šén, Folprecht, Melich, Lukavec. Trenéři: Šimůnek a Koláčný.
Hned následující den nastoupily oba týmy do 2. zápasu čtvrtfinálové série v takřka totožných sestavách, domácím chyběl pouze zraněný Hýbl, kterého nahradil Lukavec. Před opět hojně zaplněnou halou vstoupili do utkání lépe domácí hráči a od úvodních výměn dostali hosty pod tlak. Domácí předváděli strojovou hru, na kterou hosté nenašli odpověď a s přehledem získali 1. set. Druhý set byl daleko vyrovnanější, a i když se domácí dostali od úvodu do dvoubodového vedení, které si udržovali po celý set, rozhodovalo se až v napínavé koncovce, kterou si však Turnovští pohlídali. Tento okamžik hostující tým pravděpodobně zlomil a 3. set skončil opět jednoznačným výsledkem stejně jako úvodní sada. Poděkování opět patří skvělým divákům.

201502060859_sport_138_014_volej

VOLEJBALOVÁ PŘÍPRAVKA V RÁMCI SPORTOVNÍ TŘÍDY V ZŠ VE SKÁLOVĚ ULICI
Vážení příznivci turnovského volejbalu a zejména vážení rodiče dětí na 1. stupni základních škol. Chtěli bychom vás informovat o možnosti zapojit vaše potomky do turnovského volejbalového života. Během dubna chceme prezentovat volejbal na turnovských školách a zaměřit se na nábor dětí ze třetích tříd tak, aby během května mohly začít trénovat ve volejbalové přípravce. Podobnou akci budeme pořádat ještě v září. Máme samozřejmě zájem o každého adepta, a pokud máte doma dlouhána, který vás rychle dorůstá, o to víc má šanci uplatnit se ve volejbale. Samozřejmě jedná se o děvčata i chlapce. 
Dále vás chceme informovat o novince v ZŠ ve Skálově ulici.  V příštím školním roce 2015/16 bude v rámci jedné sportovní třídy otevřeno i zaměření na volejbal. Pokud ještě přemýšlíte, na kterou turnovskou školu poslat vaše dítě z 5. třídy a jste příznivci volejbalu, máte v tuto chvíli o jeden problém méně. Pokud víte o vašich kamarádech a známých, kteří řeší, kam do 6. třídy dát své děti, tak jim prosím předejte tuto informaci. U vchodu do sportovní haly TJ ve Skálově ulici jsou k dispozici letáky s potřebnými informacemi.
Volejbal v Turnově je v tuto chvíli nejúspěšnějším tradičním kolektivním sportem. Kromě A týmu mužů hrají druhou nejvyšší republikovou soutěž i týmy juniorů a juniorek, které trochu zapadají ve stínu slávy áčka, které si počíná v letošní sezoně opravdu velmi dobře.  Budeme velmi rádi, pokud se rozhodnete posílit naše řady vašimi dětmi a potomky vašich známých a tím zajistit úspěšné pokračování činnosti turnovského volejbalového oddílu!

Připravil: Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.