FOTBALOVÉ PŘÍPRAVY NA JARO, ALE TAKÉ FUTSAL, HÁZENÁ, HOKEJ A VOLEJBAL

0

Úvodem dnešního ohlédnutí se podíváme za vrcholící přípravou fotbalistů, kterým už doslova jarní část sezony klepe na dveře. V některých týmech, jako je například Rovensko pod Troskami či Mírová pod Kozákovem, budou mít hodně práce rozehranou soutěž udržet. V ohlédnutí se podíváme na zápasy futsalistů, házenkářek a hokejistů – v Nejvyšší pojizerské lize již mají vítěze – tým Performers. Závěr patří volejbalu – tým Turnova i nadále kraluje II. lize.

FOTBAL
Zimní přípravy na Turnovsku jdou do své druhé fáze
Letošní zima-nezima svým průběhem přímo umocňuje blížící se jaro, a tudíž i příchod atraktivnější části mistrovské sezony 2013 – 14. Bude se hrát o postupy do vyšších soutěží a tedy příčky nejvyšší, ale na druhém pólu tabulek také o udržení na pozicích stávajících.
Do jara vstoupí jako první divizní fotbalisté Turnova, kteří po podzimu figurují na 3. místě, což je nejlepší umístění v novodobé historii. A hned půjde o lahůdku, neboť 8. března odcestují podél Jizery k derby do Železného Brodu. Vzhledem ke známé skutečnosti statutu liberecké farmy jsou výsledky zimní herní přípravy Turnovanů poněkud zavádějící, protože se do ní zatím jen sporadicky zapojují zkušení hráči jako Janů či Papoušek, ale jak pro média prohlásil hlavní trenér Emil Šafář, svou příležitost se ukázat tak má hlavně dorůstající generace turnovského fotbalu.
Po úvodní zimní prohře s libereckými mladíky 3:1 (Ginzel) Turnovští přehráli juniorku Varnsdorfu 1:3 (Šulc, Bárta a vlastní), aby si poté poradili s U21 Liberce poměrem branek 2:4 (Kmoníček 2, Havel, Bouška). V utkání se stejnou věkovou kategorií, ovšem z Mladé Boleslavi naopak podlehli 3:1, když čestný úspěch zaznamenal Randák. V Českém Dubu pak spojený FK porazil Jíloviště, a to pokutovým kopem proměněným Koubkem. Tuto sobotu byli týmu na umělce v libereckém Harcově sparingpartnerem vojáci VTJ Rapid. „Vyhráli jsme jednoznačně 6:2, přičemž o branky se postarali třikrát Finklár, dvě přidal Papoušek a jednu Petřík. Teď nás čeká Nový Bor a pak už jen generálka na pojizerské derby s pražským divizním celkem Zličína,“ přiblížil nejbližší program svého mužstva vedoucí Petr Horáček.

Také divizní rezerva má za sebou už tři zápasy. V tom prvním se v Dubu utkala se svým rivalem z karlovického FKS. Za řízení sudího Mencla se po vyrovnaném průběhu z vítězství 4:2 radovali papírově domácí. Jejich branky stříleli Havlín, Kunc, J. Škréta a Matoušek. Zajímavostí je, že oba góly novým koučem Bohuslavem Dvořákem zcela překopaných Sedmihorek vstřelil svým spoluhráčům Dan Škréta. „V současném stavu při skládání sestavy pro přípravné zápasy musíme hodně improvizovat, takže i výsledky jsou někdy divoké. Všude se zkouší hráči, a proto třeba Dan Škréta hrál proti, se Sedmihorkami je v jednání i další čenž Čermáka za Kratochvíla, ale definitiva padne až před samotným startem jara,“ podotkl lodivod turnovského benga Josef Petřík. Jeho svěřenci v dalším dubském duelu podlehli v dorostenci silně omlazeném složení 4:5 Mnichovu Hradišti. Vedle vlastního gólu si dvě trefy připsal Poláček a jednu Žabokrtský. Naposledy nastoupil FK Pěnčín-Turnov B v Jičíně proti dalšímu spoluúčastníkovi v KP Bozkovu, se kterým se po kvalitním výkonu rozešel smírně 2:2 (Kunc a J. Škréta).

Rovněž FK Sedmihorky, kde vsadili na omlazovací kůru, odehrál tři zápasy, když v tom druhém v Boleslavi porazil béčko Dobrovic 1:2. Trefili se Marcel Špína a Pařízek. V lomnickém utkání přehrály Sedmihorky zase pražskou Červenou Lhotu, a to vysoko 4:0. Branky stříleli Marcel a Martin Špínovi, Jan Marek a Červinka. O dalším víkendu se Karlovičtí utkají s Bakovem.

Velmi krušné jaro a přetěžké záchranářské práce čekají nováčka nejvyšší krajské soutěže v Mírové pod Kozákovem. Ten se krčí u samého dna tabulky a výbor SK v čele s trenérem Zbyňkem Kotrmanem se musí činit. Mužstvo zatím v přípravě prohrálo v Železném Brodu s místní rezervou 8:4. Dvě branky vstřelil Beneš, po jedné Gerboc a Michal Kovář. V Harcově pak Mírová podlehla ambiciózní Bílé 4:2 (Beneš, Veverka). „Věci jsou v běhu, tak uvidíme,“ prohlásil trenér Zbyněk Kotrman.
 
V oddílech I. B třídy se po halové přípravě na hru teprve chystají. „Zatím máme naplánováno pět zápasů. Začínáme v Brodu s Libání, v Dubu nás čeká Rozstání a Kosmonosy a s Libuní budeme hrát doma nebo na umělce v Lomnici,“ vyjádřil se jenišovický trenér Petr Randák. Maximum pro záchranu v kraji dělají v posledním Rovensku. Pod Trosky míří enkláva matadorů z Karlovic – Koubus, Mencl, Vítek, Mrňák a snad i Koudelka.  „Začínáme zápasem se Sobotkou, v Desné poměříme síly s Velkými Hamry a v Lomnici nastoupíme proti domácím a poté také proti Stružinci. V plánu je ještě zápas s Mírovou,“ prozradil hrající předseda Marek Náhlovský.
Karel Vodrážka, sportovní redakce TvA, vodraz@centrum.cz   

FUTSAL
* II. liga: FC Dalmach Turnov – FC Betis Kadaň 5:2 (2:2).
Branky: Petřík 2, Krejčík 2, Kalousek, D. Hurt, Pařízek. Diváků: 100. Sestava FCD: Prokopec – Šteffan, Bakeš, Kratochvíl, D. Hurt, Petřík, Vítek, Pařízek, Kalousek.
Po 17. kol je A tým Dalmachu v tabulce na 6. místě.
* Krajský přebor: FC Dalmach Tu. B – Démoni Č. Lípa B 5:1 (1:1). Sestava: Soukup – Hanzl, Mencl J., Čepelík, Bernard, Špína, Škréta, Pecka T., Čermák, Pecka J., Zdražil. Branky: Zdražil 4x, Bernard.
Po 16. kole je tým na 2. místě.

Turnovská futsalová neděle začala zápasem krajského přeboru, když po první vyrovnané půli se rozehrál ostrostřelec Jan Zdražil a čtyřmi góly v řadě pohřbil naději Démonů na bodový zisk.
Utkání druhé ligy začali domácí mírnou herní převahou a už ve 4. minutě se měnilo skóre.
Přesnou nahrávku Petříka zužitkoval gólově Kratochvíl. Sólo Šteffana a další tři střelecké pokusy Kratochvíla zůstaly nevyužity. Stejní aktéři jako u první branky si spolupráci zopakovali – 2:0. Po nastřelené tyči Vítkem Turnovští polevili a posledních pět minut první části stačilo hostům brankami Gorola a Nováka na vyrovnání. Poločasovou remízu pro Dalmach zachránil Prokopec luxusním zákrokem proti dělovce Škůrka.
Naštěstí si do tohoto zápasu Tomáš Kratochvíl obul střelecké sálovky a opět po asistenci Petříka završil svůj hattrick. Čtvrtý gól přidal lehkou tečí Dan Hurt po chytrém nastřelení balónu před bránu Bakešem. Hráči Betisu ve snaze o zvrácení nepříznivého stavu sáhli sedm minut před koncem ke hře bez brankáře, ale hned v úvodu power-play potrestal špatnou rozehrávku Pařízek a definitivně potvrdil výhru Dalmachu.
Aleš Krejčík, krejca11@seznam.cz

HÁZENÁ
* II. liga, ženy: TJ Turnov – HK Spartak Ústí n. L. 28:19 (17:10),
hráno 22. února. Sestava (branky): Podhajská L., Kučerová B. – Aissi D. (7), Koubková A. (4), Ševrová L. (4/1), Davidová C. (3), Nalezencová J. (3), Bártová P. (2), Kohoutová R. (2), Poláková M. (1), Ševrová V. (1), Tichá I. (1), Šafářová A., Vališová A.  
Hned v první minutě se do vedení dostaly hostující hráčky. Turnovanky vyrovnaly a vyrovnáno bylo také ve 4. minutě utkání (2:2). Čtyřmi brankami po sobě se domácí dostaly v deváté minutě do vedení 6:2, v 11. minutě svítil na ukazateli stav 7:3.  Ústecký celek přijel s nejlepší střelkyní druholigové soutěže (Pavlou Janečkovou), ale tu dokázaly domácí, hlavně Claudie Davidová, dobře bránit (ze hry v zápase vstřelila pouze 2 góly). Severočeskému celku chybělo několik hráček ze základní šestky, a když se domácím dařilo v útoku i v obraně, v dalších minutách prvního poločasu se podařilo vedení navýšit. V polovině zápasu vedl turnovský tým rozdílem 7 branek a tak mohl být 2. poločas hrán v klidu. Škoda, že se domácí hráčky opět nevyvarovaly technickým chybám, zvláště špatným přihrávkám, kterých dokázaly ústecké soupeřky využít a skórovat.
Shrnutí trenéra turnovských házenkářek Romana Fuchse: „Poděkování všem za předvedený výkon. Dobrá obrana, rychlé a včasné přistupování – tím holky nedovolily hráčce Janečkové i ostatním snadně skórovat. Tentokrát byly efektivně využity téměř všechny rychlé útoky. V obraně se mi líbila Claudie, v útoku se všem dařilo kombinačně i střelecky. V závěru předvedla pěkné zákroky a družstvo podržela i chytající Lucka.“
* II. liga, ženy: Sokol Vršovice B – TJ Turnov 21:20 (12:11), hráno 15. února. Sestava (branky): Kučerová B. – Ševrová L. (5/2), Nalezencová J. (4), Ševrová V. (3), Kohoutová R. (2), Víšková L. (2), Aissi D. (1), Koubková A. (1), Poláková M. (1), Vališová A. (1), Bártová P., Šafářová A.
Že to nebudou mít Turnovanky jednoduché, o tom nikdo nepochyboval, vždyť v sestavě pražského družstva jsou hráčky se zkušenostmi z prvoligových utkání za vršovické „áčko“…
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

HOKEJ
* 8. kolo nadstavbové části skupiny A Lomnické hokejové ligy: BHK Turnov A – HC ZEOS Lomnice nad Popelkou 6:2 (1:1, 2:1, 3:0),
hráno 20. února. Sestava BHK Turnov: Žemlička – Mikule, Šimon, Zákoutský, Pitel – Lamač M., Sojka, Řezníček – Hájek, Zahradník, Štěp J. Branky: 12. Hájek, 17. Štěp J., 27. Zahradník, 37. Sojka, 40. Pitel, 41. Sojka – 10. Nalezinek F., 16. Těhník.
Do utkání jsme měli vlažnější vstup a postupem času jsme se dostávali do té správné provozní teploty. Do vedení v zápase šli hosté, díky využité přesilové hře. Nám se podařilo do konce první třetiny, díky bekhendové střele Michala Hájka, vyrovnat. V první třetině jsme mohli jít i do vedené, ale příliš jsme hráli na krásu a snažili se kombinovat až do prázdné brány.
Z kraje druhé třetiny hosté využili naše zaváhání v obraně a šli opět do vedení. Nám se podařilo ovšem z následujícího protiútoku ihned vyrovnat. Vedení hostů trvalo jen 20 sekund. Úspěšným střelcem byl Honza Štěp. Zhruba v polovině zápasu se ve skrumáži před brankou soupeře nejlépe zorientoval Tomáš Zahradník a úspěšným zakončením nás poslal do vedení v zápase. Také v této třetině jsme, tak jako v třetině první, více kombinovali a málo stříleli.
V poslední části hry začali hosté postupně vyklízet pole a my jsme celkem s přehledem kontrolovali vývoj utkání. Díky zjednodušení hry v útočném pásmu se nám podařilo vsítit další tři branky. Dvakrát se trefil Milan Sojka a jednou Mikuláš Pitel.
* 6. kolo nadstavby skupiny B Lomnické hokejové ligy: HC Železný Brod – BHK Turnov B 7:5 (1:1, 3:2, 3:2), hráno 20. února. Sestava BHK Turnov B: Volf – Plíšek, Rybka, Kutěj, Fanta – Kubíček, Doležal, Koníř K. – Lamač L., Buček, Koníř V. – Heilinger, Taibr, Škréta J. Branky: 12. Tvrdík, 24. Tvrdík, 28. Nosek M., 29. Vele, 32. Kopal, 33. Munzar, 45. Novotný – 9. Koníř V. (Buček), 17. Koníř V., 22. Koníř K. (Doležal), 43. Buček (Koníř V.), 43. Koníř K. (Kubíček).
* 10. kolo nadstavbové části skupiny střed Jičínské hokejové ligy: HC Dobrá Voda – HC Pěnčín/Daliměřice 5:0 (1:0, 1:0, 3:0), hráno 22. února. Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kutěj, Fanta, Škréta Č. II, Mikule – Lamač M., Konejl M., Zahradník – Škréta M., Škréta J., Oplt – Škréta Č. I., Konejl I. Branky a nahrávky: 11. Koníř K., 25. Březňák, 43. Březňák, 49. Jón, 51. Špicar J.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
V tomto jubilejním 10. ročníku soutěže je již rozhodnuto, tři kola před koncem zvítězilo mužstvo Performers Turnov. Tým zvítězil již počtvrté.

* Zápasy 17. kola, hrané od 21. do 23. února:
HC SDH Hnanice – SDH Troskovice 3:7 (1:0, 1:4, 1:3). Střelci: P. Stuchlík ml., Stantejský, D. Malý / Bláha – 3, Stránský – 2, Lukáš Dubravský, Boček. Sestavy. Hnanice: Volf – Zubko, J. Malý, Richter, Buriánek – P. Stuchlík ml., Stantejský, Buchar, D. Malý, Mach, Šourek. Troskovice: Louma – Luděk Dubravský, Boček, Srb, Těhník – Novotný, Stránský, Lukáš Dubravský, Bláha, T. Růžička.
HC Modřišice – HC Sokol Turnov 3:5 (2:2, 0:2, 1:1). Střelci: T. Marek – 2, M. Marek / Hejňák – 2, Richtr – 2, M. Konejl. Sestavy. Modřišice: Hataš – Roubíček, Krouza, Pelda, Hladík – L. Holán, R. Holán, Šálek, T. Marek, J. Marek, M. Marek. Sokol: Procházka – Kopal, Patka, J. Dobrý – Richtr, Krouza, Hejňák, Valeš, Brož, M. Konejl.
HC Performers Turnov – HC Všeň Pojizeří 5:4 (3:1, 1:1, 1:2). Střelci: Sýkora, Vaníček, Kopal, Janoušek, Jakub Lhoták / Kobosil – 2, Šulc, Kučera. Sestavy. Performers: Mlejnek – Mazánek, Hujer, Kopal, Černohouz – Vaníček, Jakub Lhoták, Sýkora, Dědeček, Adam, Janoušek, Cidlinský. Všeň Pojizeří: Zuzaňák – J. Pařízek, Kutěj, Z. Pařízek, Kučera – M. Lamač, Kobosil, Šulc, Koťátko, Taibr, Šťastný.
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

Tabulka
1. HC Performers Turnov 17 14-0-0-2-1 91:46 44
2. SDH Troskovice 17 11-0-0-2-4 102:61 35
3. HC SDH Hnanice 17 6-3-0-1-7 70:71 25
4. HC Sokol Turnov 17 6-2-0-0-9 50:66 22
5. HC Všeň Pojizeří 17 6-2-0-0-9 64:63 22
6. HC Modřišice 17 1-0-0-2-14 43:105 5

VOLEJBAL
* II. národní liga: TJ Zikuda Turnov – VK Prasyl MLADÁ BOLESLAV 3:0, 3:0,
hráno 22. února. Hosté přijeli kompletní i s exbenáteckým Dlouhým, který však nebyl zcela zdravotně v pořádku a nechyběl také turnovský odchovanec Patrik Feštr. Domácí nastoupili po dlouhé době opět v takřka kompletním složení, kdy se do sestavy vrátili až na Melicha s Macháčem všichni hráči. Do druhého utkání tým navíc posílil ještě Pláteník. Byla očekávána dvě vyrovnaná utkání a i když tomu výsledky nenapovídají, diváci, kterých se opět sešla takřka plná hala, viděli zajímavý volejbal.
1. zápas 3:0 (16,17,19). Sestava: Novák, Charousek, Vacík, Konečný, Lukavec, Marek, libero Vojta. Střídali Folprecht, Kovář. Trenér Šimůnek.
Dopolední utkání bylo od úvodních výměn vyrovnané a do prvního trháku se dostali domácí, kdy odskočili z vyrovnaného stavu díky dobrému podání a kvalitnímu bloku na 15:11, 17:12 a 20:13, což přetavili v zisk prvního setu. Hosté však bojovali a od úvodu druhé sady si vytvořili dvoubodový náskok, o který však díky zlepšení domácích ve druhé části setu přišli. Za stavu 16:17 přišel na podání domácí Marek, který výborným servisem rozhodl o zisku setu. Ve třetím dějství se domácí dostali od úvodu do několikabodového náskoku, který navýšili až na 23:14 a jen díky mírnému polevení neskončil 3. set větším rozdílem. Turnováci předčili hosty ve všech činnostech a především díky špatnému příjmu boleslavských měli domácí blokaři zjednodušenou úlohu. 
2. zápas 3:0 (21,21,21). Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Konečný, Pláteník, Marek, libero Vojta. Střídali Vacík, Lukavec, Novák. Trenér Šimůnek.
Do druhého utkání vstoupili turnovští hráči se dvěma změnami v sestavě, kdy nastoupili Folprecht s Pláteníkem, ale obraz hry se příliš nezměnil. Od úvodu vedli domácí a i přes potíže při podání Necra dokázali udržet drobný náskok a připsat si první set. Ve druhém setu se dostali do vedení hosté, ale vedení 8:12, 9:14 a 10:18, které získali opět především výborným podáním Necra smazal stejně dobrým podáním domácí Kovář a z toho se už hosté v koncovce setu nevzpamatovali. Tato ztráta jakoby hostům pomohla a hned v úvodu třetí sady se dostali do vedení 2:8 a následně 10:15 a 12:17. Domácí však zabrali, ztrátu postupně snížili a dotáhli utkání k vítězství. Toto což však někteří hráči hostů neunesli, což vyústilo v několik karetních trestů pro hostující tým. Tato skutečnost tak byla jedinou kaňkou na jinak velice pohledném utkání. 
V příštím kole zajíždí Turnovští po týdenní pauze 8. března na palubovku aktuálně druhého týmu tabulky VK Slovan Chabařovice. Následně se s domácími diváky rozloučí 15. března soubojem s o záchranu bojujícím týmem VSK ISŠTE Sokolov (začátky utkání 11.00 a v 15.00 hodin).
Tabulku II. ligy turnovský tým stále vede.
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Související články (celkem 18)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.