ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZONY V ČESKÉM RÁJI 2008

0

Již po páté se v sobotu 26. dubna uskuteční oficiální zahájení turistické sezony v Českém ráji – „Český ráj dětem 2008“. Podle Elišky Gruberové z odboru cestovního ruchu  MěÚ Turnov již každoroční jarní zahájení turistické sezony na Turnovsku patří k tradici stejně jako zakončení sezony při festivalu Jičín – město pohádky. „Vloni se zahájení sezony na Malé Skále zúčastnilo rekordních pět tisíc lidí, rodiče s malými dětmi budou doufám příznivě nakloněni i letošnímu putování,“ uvedla Gruberová.

Jako každým rokem se i letos děti na trase pochodu setkají s postavami z pověstí Českého ráje, spoustou všetečných otázek a budou pro ně připravena i divadelní představení žáků základní školy v Turnově a Rovensku. Letošní putování začíná v Rovensku pod Troskami.

Start putování je u Základní školy v Rovensku pod Troskami v sobotu 26. dubna v době od 8.30 do 11 hodin. Cesta vede směrem k Boreckým skalám a odtud do areálu Šťastné země v Radvánovicích. „Letos jsme volili méně náročnou, asi čtyřkilometrovou trasu, kterou zvládnou i rodiče s malými dětmi. Ve Šťastné zemi na děti čekají další atrakce a soutěže,“ upřesnila Eliška Gruberová.

Cíl putování je, jak již bylo uvedeno, ve Šťastné zemi, což je největší přírodní dětský areál v České republice, kde na příchozí čeká zhruba stovka různých atrakcí v podobě dřevěného hradu, prolézaček a houpaček. Areál bude v sobotu otevřen již v 10 hodin, od 12 hodin tu začíná kulturní program plný zajímavých soutěží, písniček a rukodělných dílen, Pelíškova zahrádka, prolézačky, vzduchové trampolíny, trpasličí vesnička, dřevěný hrad, pískoviště s českými granátky a korálky a plno dalších překvapení. Na 14. hodinu je stanoven slavnostní příchod krále Granáta s královnou a všemi postavami z pověstí Českého ráje. Dojde i na předání vlády nad pohádkovou krajinou.

Areál Šťastné země bude otevřen do 17 hodin. Pro účastníky jsou zajištěny pohádkové autobusy. Ty zájemce odvezou ráno z Turnova a Jičína do Rovenska pod Troskami (odjezd z Turnova od nádraží ČD a z Jičína od nádraží ČD je v 8, 9 a 10 hodin. Autobusy pojedou po skončení akce také opačným směrem z areálu Šťastné země. Důležitá informace: Vstup do Šťastné země a jízda autobusy na akci a z ní je zdarma!

Podle posledních informací se slavnostního zahájení ve 14 hodin ve Šťastné zemi zúčastní i náměstek hejtmana Libereckého kraje Radim Zika.

Akci pořádá Město Turnov, odbor cestovního ruchu, ve spolupráci se Sdružením Český ráj.
Bližší informace na www.cesky-raj.info a MIS v Turnově (tel. 481 366 255).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.