ZAHÁJENÍ TURISTICKÉ SEZONY V ČESKÉM RÁJI 2008

0

Již po páté se v sobotu 26. dubna uskuteční oficiální zahájení turistické sezony v Českém ráji – „Český ráj dětem 2008“. Podle Elišky Gruberové z odboru cestovního ruchu  MěÚ Turnov již každoroční jarní zahájení turistické sezony na Turnovsku patří k tradici stejně jako zakončení sezony při festivalu Jičín – město pohádky. „Vloni se zahájení sezony na Malé Skále zúčastnilo rekordních pět tisíc lidí, rodiče s malými dětmi budou doufám příznivě nakloněni i letošnímu putování,“ uvedla Gruberová.

Jako každým rokem se i letos děti na trase pochodu setkají s postavami z pověstí Českého ráje, spoustou všetečných otázek a budou pro ně připravena i divadelní představení žáků základní školy v Turnově a Rovensku. Letošní putování začíná v Rovensku pod Troskami.

Start putování je u Základní školy v Rovensku pod Troskami v sobotu 26. dubna v době od 8.30 do 11 hodin. Cesta vede směrem k Boreckým skalám a odtud do areálu Šťastné země v Radvánovicích. „Letos jsme volili méně náročnou, asi čtyřkilometrovou trasu, kterou zvládnou i rodiče s malými dětmi. Ve Šťastné zemi na děti čekají další atrakce a soutěže,“ upřesnila Eliška Gruberová.

Cíl putování je, jak již bylo uvedeno, ve Šťastné zemi, což je největší přírodní dětský areál v České republice, kde na příchozí čeká zhruba stovka různých atrakcí v podobě dřevěného hradu, prolézaček a houpaček. Areál bude v sobotu otevřen již v 10 hodin, od 12 hodin tu začíná kulturní program plný zajímavých soutěží, písniček a rukodělných dílen, Pelíškova zahrádka, prolézačky, vzduchové trampolíny, trpasličí vesnička, dřevěný hrad, pískoviště s českými granátky a korálky a plno dalších překvapení. Na 14. hodinu je stanoven slavnostní příchod krále Granáta s královnou a všemi postavami z pověstí Českého ráje. Dojde i na předání vlády nad pohádkovou krajinou.

Areál Šťastné země bude otevřen do 17 hodin. Pro účastníky jsou zajištěny pohádkové autobusy. Ty zájemce odvezou ráno z Turnova a Jičína do Rovenska pod Troskami (odjezd z Turnova od nádraží ČD a z Jičína od nádraží ČD je v 8, 9 a 10 hodin. Autobusy pojedou po skončení akce také opačným směrem z areálu Šťastné země. Důležitá informace: Vstup do Šťastné země a jízda autobusy na akci a z ní je zdarma!

Podle posledních informací se slavnostního zahájení ve 14 hodin ve Šťastné zemi zúčastní i náměstek hejtmana Libereckého kraje Radim Zika.

Akci pořádá Město Turnov, odbor cestovního ruchu, ve spolupráci se Sdružením Český ráj.
Bližší informace na www.cesky-raj.info a MIS v Turnově (tel. 481 366 255).

Sdílet

Autor článku

Comments are closed.

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.