FOTBALOVÝ VÍKEND: TURNOV PROHRÁL, ROVENSKO JDE ZA ZÁCHRANOU

0

Druhý květnový víkend přinesl další porci mistrovských zápasů. Konec letošního ročníku je již na dohled, a tak se mnohde snaží doplnit chybějící body. Diviznímu Turnovu se nedařilo v Pardubicích, pěnčínská divizní rezerva si vyšlápla na Doksy a v tabulce krajského přeboru drží sympatickou třetí příčku. V I. B třídě cenné body za vítězství na domácím hřišti získalo Rovensko a sestupovým příčkám se pomalu vzdaluje. Turnovské ženy utrpěly další prohru v řadě a v tabulce jsou i nadále na předposledním místě…

DIVIZE C

* FK Pardubice B – FK Pěnčín-Turnov 5:2 (3:0). Branky 26., 29. 79. Klátil, 15. Vencl (pk), 89. Fusek – 54. Bernát, 70. Sackey, rozhodčí Rejžek, ŽK 0:0, diváků 50. Sestava: Zoul – Tvrdý (85. Randák), D. Novotný (46. Nedošetko), Ginzel, Janů – Havel (60. Kunst)), Beníšek, Petřík, Bernát (78. Tvrdý) – Bárta, Sackey.
Domácí potřebovali nutně bodovat a toho si byl nejvíc vědom hlavně Klátil, hvězda duelu. Přitom jako první trefil tyč v 9. minutě Bárta. Jenže záhy přišel faul Novotného a Vencl z pokutového kopu nezaváhal. Pak se poprvé trefil Klátil. Snížit mohl Bárta, když Beníškův pokus vypadl gólmanovi z ruky, ale to by jeho dorážka nesměla mířit nad. Ještě před poločasem, tentokrát hlavou ke smůle hostí úspěšně nakročil k hattricku Klátil.
Po změně stran nejprve agilní Bárta ve slibné pozici minul Havlův centr, aby se vzápětí proměnil v úspěšného nahrávače, z čehož gólově profitoval Bernát. Obdobná situace proběhla v 68. a 70. minutě, kdy Sackeyho vybídnutí poslal hlavou nad Petřík, takže ghanský ligista po chvíli převzal roli střelce. Ovšem Klátil si své představení nenechal zkazit a dovršil hattrick. A aby toho nebylo málo, střídající Fusek dal minutu před koncem nepříznivému výsledku definitivní podobu.
 „Ač konečné skóre vypadá poněkud hrozivě, naši mladíci se ukázali v dobrém světle a při menším počtu chyb v defenzívě a troše štěstí v koncovce mohlo být všechno jinak,“ řekl nám trenér Turnovských Emil Šafář.

Ostatní výsledky: VTJ Rapid – Ž. Brod 2:3, Trutnov – Jablonec 5:1, D. Králové – V. Mýto 1:3, N. Paka – Živanice 1:1, K. Hora – Letohrad 1:0, Náchod – Svitavy 3:0, Dobrovice – Ústí 0:0

16. VTJ Rapid LBC 25   2   1  22  24:85   7

* FK Pěnčín-Turnov B – FK Doksy 3:0 (0:0). Branky 66. Kratochvíl, 67. Šteffan, 79. Nedošetko, rozhodčí Nádeník, ŽK 1:1, diváků 150. Sestava: Hyka – Šteffan, Matoušek, Nedošetko, Kratochvíl – Poláček (46. Korček), Kunst, Škréta, Randák (88. Baudys) – Zdražil, Koubek (81. Kinčl).
Po vyrovnaném prvním poločasu se vše podstatné odehrálo až v tom druhém. Díky zvýšené aktivitě domácích se tito čím dál častěji tlačili před branku Kotyka, ale především šance Koubka změnu skóre nepřinesly. Odpovědnost tedy na sebe vzali defenzivní hráči a svým ofenzívním spoluhráčům předvedli jak na to. Po hodině hry v úctyhodné vzdálenosti napřáhl levý bek Kratochvíl a jeho dělo zakotvilo přesně za tyčí brány Doks – 1:0! O minutu později byl na konci pohledné kombinační akce pravý pěnčínský bek Šteffan a utkání bylo prakticky rozhodnuto. Střelecké galapředstavení obránců divizní rezervy vyšperkoval svým pohotovým gólem na hrotu náhle se zjevivší stoper Nedošetko!

* Jiskra Desná – SK Mírová p. Koz. 2:1 (2:1). Branka 25. Hejduk, rozhodčí Kadlec, ŽK 1:3, diváků 100. Sestava: Jíra – Rypl, Kovář, Hejduk, Masařík – Tvrzník – Taibr, Močkovský, Grebeníček, Beneš.
Beznadějně poslední nováček nejvyšší krajské soutěže po dlouhé době pod novým trenérským tandemem konečně uhrál alespoň fotbalový výsledek, byť na body to opět nestačilo. Na podhorské umělce se navíc představil jen v deseti hráčích s trenérem Kovářem v poli a hlavně bez útoku! Úvodní čtvrthodina přinesla rozhodující náskok domácích a naděje na zvrat držel v tu chvíli gólman Jíra, jenž další tři šance Desné vychytal. Hosté pak udeřili hned z prvního brejku. Beneš vyvezl míč, tvrdě vystřelil a brankářem vyražený jeho pokus poslal do sítě dobíhající zadák Hejduk. „Neměli jsme možnost jakýchkoli změn a torzu mužstva postupně docházely i síly, takže výsledek lze za daných okolností považovat za náš úspěch,“ glosoval krátce asistent trenéra Jan Bednář.

* FK Sedmihorky – SK Skalice 2:0 (1:0). Branky 4. Kroupa, 66. Pařízek, rozhodčí Šmíd, ŽK 2:2, diváků 120. Sestava: Lamač – Marcel Špína, Bakeš, Marek, Čermák – Kroupa (82. Drahoňovský), Dvořák, Petrlák, Pařízek (87. Červinka) – Škréta, Martin Špína (79. Bangha).
Domácí mladíci získali další cenný skalp do své jarní sbírky, když doma dokázali porazit mnohem zkušenější celek Skalice. V první části hry měli Karlovičtí navrch, a to gólově podtrhl svou brankou Kroupa. Po obrátce byli aktivnější hosté, ale ze své územní převahy nedokázali nic vytěžit. V 66. minutě se z dálky opřel do míče levý obránce Čermák, skalický gólman jeho povedenou střelu neudržel a pro všudybyla Pařízka nebylo problémem uklidit míč do odkryté klece. Na druhé straně Lamačovi v bráně FKS pomohlo břevno a když jeho zadní řady přežily pár závarů, mohla početná divácká návštěva svým borcům zaslouženě tleskat.

Ostatní výsledky: Č. Lípa – Semily 2:4, Hrádek – Višňová 0:3, Mimoň – Doubí 1:1, Bozkov – Mšeno 3:3

I. B TŘÍDA

* FK ATAX Jenišovice – FC Pěnčín 0:3 (0:3). Rozhodčí Rympler, ŽK 4:3, diváků 80. Sestava: Pašta – Svoboda (58. Rosenbaum), Pekař, Šimek, Holeček – Hradecký, Kalousek, Bernard, Fiala – Prkno, Resl.
Rozdíl postavení obou mužstev v tabulce byl na hrací ploše více než patrný a o poměru dělení bodů se rozhodlo již v prvním poločasu. Domácí bez Bubáka a novopečeného otce Vavřicha neměli proti perspektivnímu týmu hostí příliš šancí na úspěch, a jak prohlásil kouč Petr Randák, jeho svěřenci se chvílemi dost dobře mohli cítit jako na kolotoči. Vedoucí celek východní I. B třídy krom tří gólových úspěchů ještě dvakrát trefil Paštovu tyč. Sporadické protiakce ATAXu jej nemohly ohrozit, jediná gólová střela Kalouska mířila jen do rukavic uprostřed branky stojícího pěnčínského gólmana.

* Rovensko p. Tr. – Sokol Zásada 2:1 (1:0). Branky 27. Vítek, 92. Koudelka, rozhodčí Ouředník, ŽK 4:4, ČK 0:1 (Bělina). Sestava: Koubus – Špína, Náhlovský, D. Malý, Mrňák – L. Malý, Vítek, Pařízek, Koudelka – Kněbort, Pařík (70. Hanzl).
Po čtrnáctidenní herní pauze se sokolové představili opět svému publiku a potěšili jej povinnou domácí výhrou, jako obvykle až v nastaveném čase! Skóre zápasu, v němž chyběl v Jenišovicích vyloučený Mencl, otevřel bezvadně provedeným trestným kopem Vítek, ale houževnatí hosté nesložili zbraně a po změně stran se jim podařilo vyrovnat. Tři neproměněné příležitosti Kněborta a neuznaný regulérní gól Rovenských připravily všem hodně nervózní závěr, ale ten už Rove v poslední době zvládají. Ještě než stačil sudí naposledy fouknout do píšťalky, stoper Náhlovský se vysunul dopředu, nacentroval na hlavu Koudelky a ten se z malého vápna nemýlil! Ve středu modrobílí přivítají v dohrávce Plavy.

Ostatní výsledky: Ž. Brod B – Kokonín 3:1, Hodkovice – Držkov 1:0, Ruprechtice – Rokytnice 4:2, Plavy – Lučany 3:1, V. Hamry B – Kr. Studánka odloženo

OKRESNÍ SOUTĚŽE

Semilsko – OP: Lomnice B – Bozkov B 2:2, Roztoky – Studenec 0:1, M. Skála – Víchová 0:5, Mříčná – Libštát 2:3, N. Ves – H. Branná B 0:1, Košťálov B – Vysoké 2:1, Bělá – Stružinec 0:2

14. Vysoké n. J.  21   5   1  15  29:47   16

OS – skupina o postup: Studenec B – Libštát B 4:1, Future Studenec – Semily B 0:6, Jilemnice B – Poniklá 7:3, Martinice – Kruh 5:0

8. Libštát B  9   1   2   6   11:34   5

Skupina o umístění: Tatobity – Víchová B 2:0, Vysoké B – Horka 0:7, Rovensko B – Z. Lhota 6:2

7. Vysoké B  7   1   0   6    5:24    3

Liberecko – III. třída – JIH: Sokol Pěnčín – Machnín 7:2 (4:1) Jaček 3, Mynář 2, Mihálik a Matějíček

1. TJ Sokol Pěnčín 19  17   1   1   90:24   52
2. Žibřidice  18  10   2   6   60:42   32

DIVIZE ŽEN, SKUPINA B

* FK Pěnčín-Turnov WW – FK Dukla Praha B 0:5 (0:4). Rozhodčí Mařík, ŽK 0:0, diváků 50. Sestava: Homolková – Baštová (54. Vítová), Kaňová, Machová, Červinková (46. Mikulová)  – Kubáčková, Bartošová (74. Mazánková), Jiránková, Randáková – Schmidtová, Drholcová.
Ani tentokrát se hrstka nejvěrnějších diváků prvního jarního gólu nedočkala, neboť gólmanku Dukly A se jim až na rychlonohou Kubáčkovou nepodařilo ani vyděsit! Hosté s třemi hráčkami Áčka a jednou reprezentantkou si v prvním poločase postupně vybudovaly dostatečný náskok, takže jejich trenér mohl vyslat do hry další hráčky širšího kádru. Především díky tomu byl výsledek druhé půle k domácím divoženkám mnohem milosrdnější.
V dalším mistrovském kole čeká turnovské ženy sousedské derby s DFK Mnichovo Hradiště, který svá utkání hraje na hřišti v Jivině.

Ostatní výsledky: M. Boleslav – Ďáblice 2:2, Všestudy – Mn. Hradiště 1:6, J. Lhota – Tuklaty 2:1, Poděbrady – Hradištko 5:0, Kounice – Třebestovice nehlášeno

1. SK Ďáblice   18  17  1   0   142:4   52
2. Bohemia Poděbrady  18  12  4   2   67:16   40
3. DFK Mladá Boleslav  18  11  3   4   66:25   36
4. Dukla Praha B   18  10  4   4   78:29   34
5. Čechie Tuklaty   18  11  0   7   54:26   33
6. DFK Mnichovo Hradiště  18  10  0   8   75:48   31
7. Viktoria Všestudy  18   9   3   6   48:29   30
8. Meteor Hradištko I.  18   8   1   9   56:55   25