JENIŠOVICKÝ VAVŘICH SMÁZNUL HEJNICE SVÝM DALŠÍM HATTRICKEM

0

* FOTBAL / Přepeře si po výhře v Brodu v poklidu poradily s Náchodem, Turnov s nožem na krku uspěl v penaltovém souboji pod Hankovým domem a odrazil se ode dna tabulky. V nejvyšší krajské soutěži totálně propadly jak doma Sedmihorky, tak v Železném Brodu i Rovensko, a oba týmy se propadají dolů mistrovským žebříčkem. Radost tak trenéru Randákovi udělaly jen oslabené Jenišovice v I. A třídě. O stupínek níže oba naši zástupci – Přepeře B na východě a Pěnčín na západě – bodovali doma v dešti naplno. Pod Pantheonem zuřila v sousedském derby Jablonecka nevídaná bitva, na Semilsku brala v přeboru Mírová bod, v soutěži prohrály doma pouze Tatobity.

DIVIZE

* FK Přepeře – Náchod 3:0 (2:0). Branky 19. a 58. Schubert, 13. Synek, rozhodčí Nejedlo, ŽK 1:0, diváků 140. Sestava: Hyka – Krasnický (74. Ježek), Marek, Sedláček, Nesvadba, Petřík – V. Novotný, Zezulka (61. Vlach), Vrabec, Vaníček (56. Bína) – Schubert (78. Abraham), Synek (84. Michal Sedláček).
Přepeřský nováček s každým dalším divizním utkáním získává na zkušenostech, a jeho stoupající kvalitu tentokrát odnesl Náchod. Byť domácí začali náporem, do vedení mohli jít už v první desetiminutovce paradoxně hosté, ale jejich kapitán Malý zcela sám před Hykou poslal míč ve vyložené pozici Pánubohu do oken. Trest přišel vzápětí, protože ve 13. minutě byl na konci gólové akce Synek, který skluzem dovezl kulatý nesmysl do sítě Bartaloše – 1:0! Otřesené Náchoďáky dorazil po pár minutách hlavičkou důrazný Schubert. Od té chvíle už Přepeře s převahou kontrolovaly hru. Ve 46. minutě centroval z pravé strany Vrabec a zcela nekrytý Petřík se na sebe zlobil, že hlavou netrefil z malého vápna branku. Hosté měli jedinou šanci změnit skóre po chvíli, ale Hyka se při trestňáku Hlavy z dvaceti metrů vyznamenal a robinzonádou jej vyrazil na roh. V 58. minutě v rychlém protiútoku Schubert našel patičkou Novotného, ten posunul na pravé křídlo na nabíhajícího Synka, jeho přetažený centr vrátil do malého vápna Bína, a přiřítivší se Schubert zavěsil na 3:0. Poté Petříkovu střelu přes hlavu, za již překonaným brankářem vyhlavičkoval z brankové čáry Kábrt. V 68. minutě krásně přihrál Vlach do uličky Synkovi, kterému jeho sólové zakončení vyrazil rukou náchodský brankář. V závěru ještě spálil velikou šanci Martin Abraham, to když se po Ježkově parádní přihrávce řítil z půlky sám na Bartaloše, ale ten jeho pokus o jesličky vystihl a nohou vyrazil. „Hosté si z počátku vytvořili nějaké šance, ale po druhém gólu jsme hru zcela ovládli, a nebýt výborného výkonu gólmana Bartaloše, tak mohlo být naše vítězství ještě výraznější,“ glosoval výhru nadmíru spokojený vedoucí mužstva FKP Míra Kvapil.

* Dvůr Králové nad Labem – FK Turnov 1:2np (1:0). Rozhodčí Kvaček, ŽK 2:3, diváků 300. Sestava: Špína – Drahovzal (46. Papoušek), Šimek, Kordík, Tvrdý – P. Havel, Benek, Hauer (57. Houžvička), Hodač (71. Š. Havel), Beníšek – Horák.
Turnovští už nutně potřebovali bodovat, takže nedělní mise tím byla dvojnásob těžká, obzvlášť když fotbaloví experti už dávno vědí, že v duelech s tímto soupeřem se nezřídka prohrává 1:0 už cestou ke královédvorskému safari. Tentokrát tyto prognózy potvrdil až na hřišti před velice slušnou návštěvou až ve 39. minutě Mertlík. Za tohoto nepříznivého stavu sáhnul realizační tým Turnova do sestavy a vyplatilo se. Třebaže jen z pokutového kopu gólmana Dvora Vaníčka překonal v 77. minutě spolehlivý exekutor Horák a mač dospěl do „prémiového“ rozstřelu z magického puntíku. Punkt navíc po něm brali modrobílí hosté, kteří teď dvoubodový zisk budou potřebovat potvrdit doma v dalším mistrovském utkání, v němž v neděli 9. září na městském fotbalovém stadionu přivítají stále ještě v 17.00 hodin desáté Horky.

Ostatní výsledky: Horky – Slatiňany 4:2, Kolín – V. Mýto 3:2np, Trutnov – Mšeno 3:2np, Pardubice B – Olympia HK 4:1, Čáslav – V. Hamry 2:0, Benátky – Č. Brod 3:0.

16. Olympia 4 0 1 3 4:15 2

* Železný Brod – TJ Sokol Rovensko pod Troskami 7:0 (1:0). Rozhodčí Paulů, ŽK 1:1, diváků 50. Sestava: Králíček – Kočí, Bangha, Vítek, Soukeník – Krejčík, Mencl, M. Pařízek, A. Pařízek (70. Taibr) – L. Malý, Mikule.
Po první části hry, kterou ve 39. minutě rozhodl ve prospěch domácích Makula, by nikdo rozhodně nečekal tak vysokou prohru hostů zpod Trosek. „V první půli měla obě mužstva po dvou šancích. Rovenští v té první nedokázali ani vystřelit, druhou jim zneškodnil náš brankář Kopal, takže jsme byli rádi za hubené vedení,“ vrátil se do zápasu druhý den železnobrodský trenér Kletečka. Podle jeho dalších slov soupeř „odešel“ už po druhé brance Kotlára v 58. minutě, a to v rozmezí pěti minut navýšil skóre ještě svým druhým úspěchem Makula a o čtvrtý gól v čeřenu Králíčka se postarala turnovská posila Svoboda. Za tohoto stavu už hosté bez několika opor rezignovali na veškerou snahu, takže si skláři s chutí zastříleli, když se pod výši výhry podepsali ještě Kysela, Vanc a Podstavek.

* FK Sedmihorky – TJ Doksy 0:6 (0:2). Rozhodčí Bohata, ŽK 5:5, ČK 0:1, diváků 50. Sestava: Koudelka – Novotný, Marek (69. Nosek), Čermák, Škréta – Kroupa (77. Hlubuček), Kodr, Beneš (82. Najman), Močkovský – Ložek, Marcel Špína.
O moc lépe si nevedli ani hráči FKS, a to v domácím prostředí! Omluvou pro vysokou porážku zavánějící snad i ostudou nemůže být ani to, že do Karlovic zavítal vedoucí celek KP, a že na plac vyběhla silně improvizovaná sestava. Veterán Kotyk v bráně hostů mohl v relativním klidu přihlížet tomu, jak si jeho spoluhráč a kanonýr Kukla v prvním dějství zadělal na čistý hattrick, přerušený jen poločasovou přestávkou. Po jeho završení v 59. minutě jej z rovnováhy nevyvedla ani červená karta pro Nováka o šest minut později, protože i v oslabení se Doksy radovaly z utěšeně narůstajícího skóre. Závěrečnou dvacetiminutovku střelecky otevřel Šimon, a po Pickově trefě ji v 80. minutě uzavřel Polívka.

Ostatní výsledky: N. Bor – Arsenal ČL 0:0, Hrádek – B. Kostel 1:0, Frýdlant – Skalice 4:0, Višňová – Chrastava 1:0.

I. A TŘÍDA

* TJ Autobrzdy Hejnice – TJ Sokol Jenišovice 2:5 (2:2). Branky 14., 25. a 85. Vavřich, 50. Pekař, 63. Matěj Randák, rozhodčí Nešněra, ŽK 0:2, ČK 1:0, diváků 80. Sestava: Cejnar – Marek, Pekař, Bernard, Holeček – Resl, Matěj Randák, Aron (85. Svoboda), Poláček (75. Rosenbaum) – Vavřich, Hradecký (69. Žabokrtský).
Bez šesti hráčů základní sestavy se musel obejít kouč Petr Randák, nicméně nováček si poradil i na hřišti ve frýdlantském výběžku. Jeho asistent Leoš Bernard nezapomněl nic ze svých bohatých zkušeností a v pravou chvíli se Vavřichovi vrátil instinkt gólového zabijáka. Další hattrick jeho sportovní kariéry se začal rodit už po čtvrthodině hry, kdy odpovědí na vedoucí branku Sirůčka z 5. minuty vrátil stav do nerozhodné výchozí pozice. Posléze skóre otočil, ale domácí ještě do přestávky stačili vyrovnat z penalty Davidem Neumannem. Po obrátce se naštěstí dostal ke gólovému zakončení Pekař, a vedení hostů potvrdil v 63. minutě Matěj Randák. Zaslouženou výhru pečetil pět minut před závěrečným hvizdem sudího Nešněry svým třetím zářezem bomber Vavřich, a to už Hejničtí dohrávali bez Pavla Neumanna, který se šel za surovost sprchovat už v 81. minutě.

Ostatní výsledky: Semily – Kr. Studánka 3:5, H. Branná – FKK/L 4:3, FC Pěnčín – Rynoltice 2:2, Lomnice – Desná 5:1, Mšeno B – Doubí 2:0, Ruprechtice – Mimoň 1:1, Stráž p. R. – VTJ Rapid 2:1.

I. B TŘÍDA – VÝCHOD

* FK Přepeře B – Sokol Držkov 4:2 (2:1). Branky 26. a 80. Císař, 27. Abraham, 59. Tokan, rozhodčí Karrmann, ŽK 2:3, diváků 50. Sestava: Majer – Kubáček (86. Křemenák), Kupka, Rakouš, Baudys – Peškar (46. Baudys), O. Horák, Bína (37. Tokan), Císař – Trč (70. Kumprecht), Abraham.
Přepeřská rezerva nezaváhala ani o deštivé sobotě, v níž jí na novém hřišti RTW arény napršely další tři mistrovské body, které ji udržely na špici mistrovského peletonu. Přitom se povinné domácí vítězství nerodilo až tak lehce. Hosty poslal do trháku už v 6. minutě Vrabec, a domácí se za vyrovnání museli dlouho modlit. Naštěstí si střelecké kopny obul Císař a minutu po něm osvědčil své exligové grify Abraham, takže v přepeřské kabině bylo po první půli přece jen veseleji. Hosty pak navnadilo vyrovnání Vaníčka v 58. minutě, ale radost jim zkazil rychlým kontrem střídající Tokan, jenž musel naskočit za zraněného špílmachra Bínu. Do hry se pak dostal také náhradní brankář Kumprecht, aby mohl v 80. minutě spolu s ostatními gratulovat k druhému úspěchu střelci špílu – Císařovi.

Ostatní výsledky: Harrachov – Ž. Brod B 5:4, Rychnov – Jablonec 7:3, Smržovka – Bozkov 4:0, Lučany – Plavy 2:2, V. Hamry B – Roztoky 0:0, Albrechtice – Bělá 6:3.

I. B TŘÍDA – ZÁPAD

* TJ Sokol Pěnčín – Sokol Žibřidice 3:0 (1:0). Branky 46. a 76. T. Bárta, 11. Zdražil, rozhodčí Bohatý, ŽK 5:3, diváků 50. Sestava: Semenský – M. Kratochvíl (71. Mikula), R. Kotrman, Primásek, Lhoták – Jaček, J. Škréta, M. Kotrman (46. Matějíček), T. Kratochvíl – Zdražil, T. Bárta.
Deštivé počasí změnilo pěnčínský pažit v houbu, a to s přibývajícími minutami dělalo překvapivě problémy spíše domácím. Naštěstí hosté hráli víc na umělecký dojem, a tak jejich herní převaha v poli končila většinou před vápnem, šéfovaným hrajícím trenérem R. Kotrmanem a gólmanem Semenským. Vyrovnaný první poločas rozhodl gól Zdražila z 11. minuty, a jestliže do druhého šly Žibřidice s úmyslem alespoň vyrovnat, jejich předsevzetí rozmetal hned v jeho první minutě druhou brankou Bárta. Exdivizní plejer pak osvědčil své zkušenosti především po hodině hry, kdy třemi nahrávkami „co měly oči“ vybídnul své spoluhráče ke skórování, ale Zdražil, Jaček, a poté i Matějíček jím servírované pochoutky poslali vysoko nad bránu. Jak se mají takové situace proměňovat, jim pak ukázal čtvrthodinu před koncem sám, když mu míč za stopery poslal Zdražil – 3:0. Vítězství mohl ještě v tom čase po nejhezčí akci celého duelu vyšperkovat Matějíček, ale jeho pokus i tentokrát pouze rozvlnil ochrannou síť nad žibřidickou klecí.

Ostatní výsledky: Vesec – Holany 1:2, Loko ČL – Vratislavice 6:0, Dubá – Chrastava B 4:1, Cvikov – Jablonné 1:5, Rozstání – Kamenice odloženo na 26. 9., Doksy B – Stráž n. N. 1:2.

OKRESNÍ KOPANÁ

* Jablonecko-OP: M. Skála – Jenišovice B 8:6 (4:1) J. Šilhán 3, Rulec 3, Z. Kotrba 2 – Vavřich 2, Matěj Randák 2, Strnad, Fedorko, Zásada – KOVO 2:3, Hodkovice – Držkov B 7:0, Tanvald – Radčice 1:7, Lučany – Kokonín 2:1.

* Semilsko-OP: Libštát – Mírová p. Koz. 2:2 (2:1) Preissler, Vancl, N. Ves – H. Branná B 2:2, Studenec – Stružinec 4:0, Vysoké – Mříčná 1:1, Poniklá – Jilemnice 1:3, Martinice – volno.
11. Poniklá 4 0 0 4 2:13 0

* Semilsko-OS: Rovensko B – Víchová 3:1 (0:0) Zajíc, Bangha, Náhlovský, Přepeře C – Horka 3:2 (0:1) Richtr 2, Krouza, Tatobity – Benecko 1:2 (0:1) Picka, Bozkov B – Zál. Lhota 2:0, FKK/L C – Studenec B 0:0, Kruh – Future 6:0.
1. FKK/L C 4 3 1 0 3:0 10
2. Rovensko B 4 3 0 1 10:3 9
3. Přepeře C 4 3 0 1 12:6 9
4. Benecko 4 3 0 1 10:6 9
5. Kruh 4 2 1 1 12:5 7
6. Horka 4 2 0 2 14:10 6
7. Bozkov B 4 2 0 2 6:6 6
8. Studenec B 4 1 1 2 5:8 4