AKTUÁLNÍ FOTBALOVÝ SERVIS TVA

0

Ohlédnutí za fotbalovými výsledky už tradičně začínáme turnovskými ženami. Ty procházejí obdobím získávání zkušeností a na výsledky, jako je ten poslední (0:5), si budeme muset ještě nějaký čas zvyknout. Jak ale bude postupně přicházet herní vyspělost, bude to jistě zápas od zápasu lepší. Jejich divizní kolegové remizovali na těžké půdě Dvora Králové, Sedmihorky v krajském přeboru neprožívají dobré období, tentokrát vezou čtyřgólovou porážku z Višňové, v I. B třídě dopadlo derby mezi Rovenskem a Jenišovicemi smírně.

FOTBAL ŽENY

III. ČESKÁ LIGA ŽEN – SK. B

* Bohemia Poděbrady – FK Pěnčín-Turnov 5:0 (2:0). V 9. minutě načala svůj festival zázračných zákroků Homolková. O chvíli později šla sama na gólmanku domácích Votrubcová, ale míč jí jen odevzdala do rukavic. Vzápětí obdržela první žlutou kartu Drholcová a z nařízeného trestňáku Poděbrady nastřelily tyč. Ve 27. minutě sáhla po míči ve vlastní šestnáctce Votrubcová, ovšem exekutorka poslala míč z jedenáctky mimo! Homolková dál čarovala a směřovala své spoluhráčky k překvapivé poločasové remíze. Bohužel chvíli před odchodem do kabin přišlo dvojí zaváhání obrany a favorizované domácí hráčky se dvougólovým náskokem uklidnily. V druhé půli už proto měly hru plně ve své moci a nic s tím už neudělala ani snaživá Suchardová, která se dvakrát dostala až k poděbradské brankářce. Rozhodčí Dobrý, ŽK 1:2, diváků 20, sestava: Homolková – Drholcová (46. Popelková), Baštová (62. Jiránková), Machová, Červinková (46. Kohoutová) – Kubáčková, Horáková, Votrubcová, Randáková – Suchardová, Mázdrová (46. Mazánková).
V dalším utkání hostí turnovské divoženky v sobotu 6. října na hřišti v Pěnčíně od 12.30 hodin třetí celek tabulky – ženy FK Čáslav.

Ostatní výsledky: Hradišťko – Všestudy 4:0, Bohemians – Tuklaty 1:3, K. Hora – Čáslav 0:6, Mnichovo Hradiště – Kounice 30:0, Mělník – Jestřábí Lhota nehlášeno

1. Meteor Hradišťko I.                            5   5   0   0   29:0   15
2. Čechie Tuklaty                                    5   4   0   1   16:5   12
3. FK Čáslav                                            5   4   0   1   14:6   12
4. SK Viktoria Všestudy                         5   3   1   1   15:8   10
5. DFK Mnichovo Hradiště                    5   3   0   2  47:11  9
6. Bohemia Poděbrady                         5   2   2   1   21:4   8
7. FC Mělník                                            4   2   1   1   37:6   7

DIVIZE C

* FK Pěnčín-Turnov – Dvůr Králové n. L. 1:1 (0:0), zápas 8. kola, hraný v neděli 30. září. Úvodní tlak Turnovských vyústil pouze v nepřesné pokusy Bernáta, Bárty a D. Hurta. Poté se ve stoprocentní šanci ocitl Zeman, ale trefil jen daleko vyběhnuvšího Ulrycha. Pak se mohla kopat penalta, avšak plzeňský sudí Janoch byl jiného názoru než tábor modrobílých. Na druhé straně prohrál gólman Hyka souboj s Christosem, ovšem jeho koncovku do opuštěné branky vykopl vracející se Horák. Ve 22. minutě unikl po křídle V. Hurt a Novotný v dobré pozici z jeho centru mířil hlavou mimo. Pak u tyče musel zasahovat Hyka, aby se poločas dohrál bez gólů.
Ten první přišel až po hodině hry. Po rohovém kopu Bernáta nejprve dorážel Horák, ovšem Ulrychem vyražený míč poslal za jeho záda parádně prvně jmenovaný. Chvíli na to mohl skóre navýšit Bárta, ale jeho jedovce scházely snad jen centimetry. Dvůr srovnal po nenápadné akci v 64. minutě, kdy Čenovský křížnou ranou trefil zadní růžek turnovské svatyně. A protože další příležitost hostů zmařil včasným vyběhnutím Hyka a též jeho protějšek se vyznamenal proti Bernátovi, duel soupeřů z protilehlých pólů tabulky dospěl do patového konce. To mohl v 77. minutě ještě změnit Hybner, ale jeho střelu ze sedu zastavila tyč! „Dvoru chyběly tři opory a na jeho hře to bylo znát. Domácí měli na to o branku vyhrát, ovšem na gól se strašně nadřou a na druhý prostě nedosáhli,“ glosoval dění na hřišti přední funkcionář královéhradeckého svazu Čeněk Celler. Branky 58. Bernát – 64. Čenovský, rozhodčí Janoch, ŽK 2:1, diváků 200, sestava: Hyka – Novotný (71. Koubek), Vít, Horák, V. Hurt – D. Hurt, Brett (75. Vavřich), Hybner, Bernát – Zeman (84. Dospěl), Bárta.

Ostatní výsledky: Holice – Semily 1:2, Ústí – Lhota p. L. 0:3, Letohrad – Dobrovice 0:1, N. Bydžov – K. Hora 0:2, Jirny – Pardubice B 2:0, N. Paka – Svitavy 1:1, Mšeno – Náchod 5:0.

1. Jirny                                                      8   8   0   0   22:2   24
2. Dvůr Králové n. L.                               8   5   2   1   15:7   17
3. Mšeno                                                  8   5   1   2   17:4   16
4. Dobrovice                                            8   5   1   2   12:8   16
5. Kutná Hora                                          8   5   1   2   10:6   16
6. Letohrad                                              8   4   1   3  16:12  13
7. Náchod                                                8   3   2   3  14:13  11
8. Svitavy                                                  8   2   4   2  14:11  10
9. Ústí n. O.                                             8   3   0   4  14:16   9
10. Nová Paka                                        8   2   3   3  11:15   9
11. Pardubice B                                     8   2   2   4  13:15   8
12. Nový Bydžov                                     8   2   2   4    8:13   8
13. Lhota p. L.                                        8   2   2   4   13:17  8
14. Pěnčín-Turnov                                8   2   2   4    9:19   8
15. Semily                                               8   1   4   3    7:14   7
16. Holice                                                8   0   1   7    4:22   1

* Jiskra Višňová – FK Sedmihorky 4:1 (4:1). „Již šest let stále se opakující scénář se odehrál i tentokrát. Hned z první střely na branku jsme inkasovali, a to určilo průběh dalších minut,“ předeslal Míra Kobrle, vedoucí karlovického mužstva. To sice srovnalo krok s domácími a Drahoňovským ve 12. minutě vyrovnalo, poté přišla v rozmezí 26. a 31. minuty hluchá pětiminutovka, v níž FKS 3x inkasoval! Druhé trefa Višňové byla jako přes kopírák opsána dle první a jeden gól padl po pokutovém kopu, který rozhodčí Brož nařídilo po souboji brankáře Špíny s jedním z višňovských útočníků!? V druhém poločase si domácí už jen hlídali výhru a sedmihorští podvědomě přemýšleli, jak v dalších zápasech přerušit výsledkovou krizi. Rozhodčí Brož, ŽK 1:6, diváků 110, sestava: Špína – Bobek, Koťátko, Vávra, Drahoňovský – Dvořák, Mencl, Král, Horváth (46. Gregor) – Kratochvíl (65. Bakeš), Kroupa.

* Sokol Doubí – FK Pěnčín-Turnov B 1:3 (1:3). Na umělce, která jim moc neseděla, dokázala divizní rezerva potvrdit zlepšující se výkonnost a z krajského města přivezla všechny body. Nováček zužitkoval ve vedení Nahodilovu hrubku v 9. minutě, po stejném časovém intervalu vyrovnal po Vavřichově kolmici Jaček. Ve 29. minutě byl v pokutovém území Doubí sražen Škréta a Vavřich se z puntíku nemýlil – 1:2! Obrat dokonal ve 34. minutě Dospěl, k němuž propadl míč po standardní situaci. „Za jeden z klíčových momentů utkání považuji Šrajerův zákrok, kterým po sólu Doubských zmařil veškeré jejich naděje na zkorigování výsledku,“ pochválil mladíka mezi tyčemi kouč Radek Kotrman. Rozhodčí Hanousek, ŽK 2:2, diváků 80, sestava: Šrajer – Tvrdý, Matoušek, Nahodil, Čermák – Korček (80. Bezzemek), Jaček, Škréta, Randák – Vavřich (85. Šteffan), Dospěl (69. Havel).

Ostatní výsledky: Doksy – Košťálov 1:1, Pěnčín – Desná 2:2, Jablonec – Ž. Brod 3:0, V. Hamry – VTJ 1:1, Hrádek – Skalice 1:0

1. Jablonec n. J.                                        7   6   1   0    14:2    19
2. Železný Brod                                          7   5   1   1   16:10   16
3. Pěnčín                                                     7   5   1   1   17:11   16
4. Hrádek n. N.                                           7   4   1   2     8:3     13
5. Višňová                                                   7   3   2   2   18:12   11
6. Pěnčín-Turnov B                                  7   3   1   3   12:11   10
7. VTJ Rapid Liberec                                7   2   4   1   10:10   10
8. Doubí                                                      7   3   0   4   10:14   9
9. Desná                                                     7   1   4   2   12:14   7
10. Velké Hamry                                        7   2   1   4   13:19   7
11. Doksy                                                    7   1   3   3     8:9     6
12. Sedmihorky                                        7   1   2   4   13:15   5
13. Skalice                                                 7   1   2   4    7:17    5
14. Košťálov                                              7   1   1   5    7:16    4

I. A TŘÍDA

* Jilemnice – Mírová p. Koz. 1:2 (1:0).
I v devíti hráčích dokázali hosté udržet v hrsti všechny tři mistrovské body. Na nešťastnou 13. minutu, v níž Jíra vyrazil míč pouze před sebe a pro rychlejší Jilemnické nebylo problémem skórovat, dal zapomenout hned po změně stran Krejčík. „Náš záložník těžil z dobré práce Davida Zelnického, jenž mu balon perfektně připravil na gólovou koncovku,“ přiblížil zlomový okamžik utkání vedoucí mírovského mužstva Jiří Kadlec. V 70. minutě o sobě dal opět vědět Marek Jíra, který svůj trestňák přetavil ve vedoucí branku. Jilemnice pak vyvinula enormní snahu, ale z jejího tlaku rezultovaly pouze nesčetné fauly hostující obrany, a také dvě červené karty po dvou žlutých. Předčasně do sprch tak museli Ráliš a Hejduk, ale na výsledku už to nic nezměnilo. Rozhodčí Urbánek, ŽK 2:5, ČK 0:2, diváků 50, sestava: J. Jíra – Ráliš, M. Zelnický, Hejduk, Plátek – Krejčík, M.  Jíra, Horák (68. Tokan), Beneš – Žabokrtský, D. Zelnický (80. Ulrich).

Ostatní výsledky: Stráž p. R. – Bozkov 2:3, Cvikov – Mimoň 1:1, Kr. Studánka – Stráž n. N. 1:1, Harrachov – Hejnice 4:1, Lomnice – Frýdlant 1:2, H. Branná – Raspenava 6:0

1. Bozkov                                              7   6   1   0   28:10   19
2. Mírová p. Koz.                                 7   5   0   2   20:11   15
3. Frýdlant v Č.                                     7   4   2   1   22:10   14
4. Stráž p. R.                                         7   4   1   2   18:12   13
5. Jilemnice                                         7   3   2   2   18:13   11
6. Harrachov                                        7   3   1   3   20:17   10
7. Stráž n. N.                                        7   2   3   2   12:13   9
8. Hejnice                                             7   3   0   4   14:19   9
9. Mimoň                                              7   2   3   2   12:19   9
10. Lomnice n. Pop.                           7   2   2   3   13:15   8
11. Horní Branná                                7   2   1   4   15:16   7
12. Krásná Studánka                         7   2   1   4   13:20   7
13. Cvikov                                             7   1   2   4   13:16   5
14. Raspenava                                   7   0   1   6    4:32    1

I. B TŘÍDA

* Rovensko p. Tr. – Jenišovice 1:1 (1:1). Derby dvou našich zástupců v této třídě skončilo smírně, ač ATAX měl celý jeden poločas početní výhodu, neboť ve 38. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí L. Malý. Staronový nováček se dostal do vedení již v 8. minutě. To se na pokyn pomezního kopala penalta, kterou s přehledem proměnil Jiří Šimek, jenž ještě nedávno oblékal dres Rovenska. To však má ve svém středu hrajícího prezidenta Marka Náhlovského a ten kontroval ve 25. minutě, v níž mu míč posadil na hlavu z rohu Vágenknecht – 1:1! Ještě předtím spálili své gólovky jenišovický Fiala a na druhé straně Vondráček, v další situaci pomohla rovenskému brankáři Vrabcovi tyč. V 58. minutě mohl vše rozhodnout exroveňák Skalický, ale tváří v tvář svému bývalému kolegovi mezi tyčemi neuspěl! V poslední půlhodině už obě mužstva spíše hlídal i spravedlivou dělbu bodů, kterou ještě potvrdil několika svými zákroky nejlepší muž domácích Vrabec. Rozhodčí Drobník, ŽK 5:2, ČK 1:0, diváků 120, sestava: Vrabec – Brunclík (62. Maruška), Náhlovský, Houška, Špína – Vágenknecht, L. Malý, D. Malý, Pařík (60. Novotný) – Hanzl (84. Mencl), Vondráček, ATAX: Sucharda – Pekař, Šimek, Bubák, Laušman – Hradecký, Kalousek, Vích, Holeček (46. Prkno) – Skalický (75. Kočí), Fiala.

Ostatní výsledky: Držkov – Plavy 4:1, Rokytnice – Víchová 2:1, Ž. Brod B  – N. Ves 10:0, Mšeno B – V. Hamry B 4:1, Ruprechtice – Kokonín 4:2, Lučany – Zásada 1:1

1. Držkov                                                   7   5   1   1   27:9   16
2. Lučany n. N.                                         7   4   3   0   13:7   15
3. Zásada                                                 7   4   2   1  15:10  14
4. Železný Brod B                                    7   4   0   3   27:13   12
5. Mšeno B                                               7   2   2   3   19:13   11
6. Ruprechtice                                         7   3   2   2   19:16   11
7. Rovensko p. Tr.                                  7   3   2   2   10:14   11
8. Jenišovice                                           7   3   2   2   12:16   11
9. Rokytnice n. J.                                     7   2   3   2   11:13   9
10. Plavy                                                   7   3   0   4    8:14    9
11. Kokonín                                              7   2   2   3   10:9     8
12. Nová Ves n. Pop.                              7   2   0   5    9:24    6
13. Velké Hamry B                                  7   1   1   5   10:19   4
14. Víchová n. J.                                      7   0   1   6   11:23   1

Okresní soutěže

OP Semilska / Martinice – Roztoky 1:2, Stružinec – Studenec 3:3, Mříčná – Mírová B 3:1, Bělá – H. Branná B 3:3, Kruh – M. Skála 1:5, Košťálov B – Lomnice B 2:4, Libštát – Vysoké 3:0

1. Stružinec                                              9   7   1   1   33:13  22
2. Vysoké                                                  9   5   3   1    20:5   18
3. Studenec                                              9   5   2   2   22:13  17
4. Mírová p. Koz. B                                   9   5   0   4   26:22  15
5. Malá Skála                                           9   5   0   4   27:24  15
6. Roztoky n. J.                                         9   4   2   3   24:18  14
7. Lomnice n. P. B                                   9   4   2   3   19:24  14
8. Mříčná                                                   9   4   1   4   23:14  13
9. Horní Branná B                                   9   3   3   3   16:15  12
Libbštát                                                     9   3   1   5   15:21  10
10. Martinice                                             9   3   1   5   17:24  10
11. Bělá                                                     9   2   3   4   21:26   9
13. Košťálov B                                         9   2   1   6   13:30   7
14. Kruh                                                    9   1   0   8   12:38   3

OS Semilska / Horka A – Benecko 2:4, Studenec B – Tatobity 6:1, Horka B – Poniklá 3:1, N. Ves B – Bozkov B 4:2, Rovensko B – Víchová B 2:2, Libštát B – Vysoké B 7:1, D. Branná – Zál. Lhota 3:0

1. Benecko                                              9   7   1   1   35:22  22
2. Bozkov B                                              9   7   0   2   43:24  21
3. Dolní Branná                                       9   5   3   1   32:22  18
4. Studenec B                                          9   5   2   2   30:20  17
5. Nová Ves n. P. B                                 9   5   2   2   26:19  17
6. Víchová n. J. B                                     9   4   3   2   30:15  15
7. Rovensko p. Tr. B                               9   4   2   3   31:28  14
8. Horka A                                                 9   4   1   4   19:23  13
9. Zálesní Lhota                                      9   4   0   5   25:26  12
10. Poniklá                                               9   3   2   4   21:15  11
11. Vysoké n. J. B                                    9   2   1   6   17:33   7
12. Libštát B                                             9   2   0   7   20:37   6
13. Tatobity                                               9   1   1   7   15:40   4
14. Horka B                                              9   1   0   8   15:35   3

Liberecká III. třída – JIH / Sokol Pěnčín – Chotyně 5:1, střelci branek nehlášeni

Pozice po VI. kole:
1. Machnín                                              6   6   0   0    17:4   18
6. Sokol Pěnčín                                     6   3   1   2   14:11  10
14. Branžež                                             6   0   0   6    2:28    0