NOVÁČEK Z JENIŠOVIC VEDE I. B TŘÍDU

0

Dnešní fotbalový víkendový přehled zahajujeme reportáží z historicky prvního zápasu turnovských fotbalistek: * První historickou branku vstřelila Andrea Votrubcová. Po pátečním tréninku, který vedl exligový trenér Mladé Boleslavi Karel Stanner, odjely v sobotu 1. září ke svému prvnímu fotbalovému mistrovskému zápasu v B skupině III. české ligy ženy Turnova. Na hřišti jednoho z favoritů soutěže zanechaly i přes poměrně krutý výsledek dobrý dojem: SK Viktoria Všestudy – FK Pěnčín-Turnov 8:1 (4:1). Turnovanky začaly s respektem a mnohem zkušenější domácí šly do vedení už v 6. minutě. Poté se hra vyrovnala, ale přísná penalta za neúmyslnou ruku Machové hostující hráčky poněkud zbrzdila.

n201209032145_sport_104_012_fotbalTřetí branka padla z dalekonosného trestného kopu. Historicky první gól se zrodil ve 27. minutě. Randáková se skvěle uvolnila, zatáhla míč podél lajny a vyslala přesnou nahrávkou do šestnáctky rychlou Rácovou, ta byla zezadu podražena a sudí musel ukázat na puntík! Nařízený pokutový kop s přehledem proměnila Votrubcová v čestný úspěch modrobílých. Ještě do poločasu však Všestudy po zaváhání turnovské brankářky zvýšily na 4:1. Za tohoto stavu vyzrálejší domácí tým ovládl hru a postupně navýšil svou výhru. Rozhodčí Modrý, hráno bez karet, diváků 40, sestava: Šimáková (46. Homolková) – Drholcová, Machová, Baštová, Kohoutová (46. Červinková) – Suchardová (72. Mazánková), Mázdrová (54. Václavíková), Havlíková, Randáková (68. Popelková) – Rácová (35. Jiránková, 60. Kubáčková), Votrubcová.
V dalším kole přivítají turnovské ženy v sobotu 8. září na hřišti v Pěnčíně v sousedském derby DFK Mnichovo Hradiště. Výkop utkání je stanoven na 13.30 hodin. Přijďte povzbudit, buďte u historické fotbalové události Turnovska!!!

FOTBAL, MUŽI

DIVIZE C
* FK Pěnčín-Turnov – Mšeno 1:1 (0:0),
hráno 2. září. Domácím, kteří se museli obejít bez tří zraněných opor (V. Hurt, Brett, Petřík), se nepodařilo zopakovat famózní zápas s Ústím, ač i tentokrát na výhru určitě bylo. Překážkou č. 1 tomu však byl především cizinec v brance Mšena Koba Kobachidze, jenž si v Turnově opravdu zachytal. Po celkem nezáživném a poměrně vyrovnaném prvním dějství se vše podstatné začalo dít až v tom druhém.
V 57. minutě svým nenapodobitelným způsobem poslal zleva míč na hlavu Novotného aktivní Bernát, ale gólman hostů byl jako dosud vždy na místě. Zde opět zafungovalo ono okřídlené „nedáš-dostaneš“, neboť vzápětí zahřmělo na druhé straně, kdy se Mšenským podařilo krkolomným způsobem dostat míč za Hykova záda – 0:1!
Turnovští museli zvýšit obrátky a stálým tlakem se snažili skóre otočit. Dvakrát se ocitl ve slibné pozici Bernát, ale jeho bombám scházela přesnost. Vyrovnání tak přišlo až o dvě minuty později, kdy si na rohový kop naskočil bek Hybner a prudkou hlavičkou propasíroval míč skrz Kobachidzeho rukavice! Tři body měl posléze na kopačce špílmachr Bárta, ale ani on na výborného gólmana Mšena nevyzrál, takže body se dělily pouze po jednom.
Branky 72. Hybner – 60. Váňa, rozhodčí Dobrý, ŽK 2:4, diváků 200, sestava: Hyka – Hybner, Novotný, Horák, Randák – D. Hurt, Vít, Kanaval (62. Dospěl), Bernát – Bárta, Koubek (76. Vavřich).

Ostatní výsledky: Semily – Pardubice B 3:3, Holice – Dvůr Králové 0:2, Lhota p. L. – Svitavy 2:4, Letohrad – Náchod 5:2, Ústí – Dobrovice 2:0, Jirny – Kutná Hora 2:0, N. Paka – N. Bydžov 2:2

16. Lhota p. L.                          4   0   1   3   3:8   1

* FK Sedmihorky – Železný Brod 2:3 (1:2). Pojizerské derby o špici tabulky vyznělo nakonec šťastněji pro hosty. Ti šli do trháku už ve 20. minutě a záhy i do rozdílu dvou branek. FKS má naštěstí střelecky disponovaného stopera Vávru, jenž ještě před půlí vstřelil kontaktní gól. A nejen to. Ve druhém poločase, kdy si Karlovičtí vytvořili permanentní tlak, týž hráč nastřelil nejprve břevno železnobrodské branky, aby po neúspěšné dorážce střídajícího Bakeše pár minut před koncem hlavou svou druhou trefou vyrovnal! Bohužel domácím nebylo tentokrát přáno, neboť Brod z ojedinělého útoku nevídanou střelou nad Prokopce strhnul vítězství v nastavené 93. minutě na svou stranu!
Rozhodčí Ujka, ŽK 2:3, diváků 120, sestava: Prokopec – Bobek, Koťátko, Vávra, Kratochvíl (80. Bakeš) – Horváth, Král, Mencl, Dvořák – Kroupa (80. Špína), Staněk (70. Gregor).

* Višňová – FK Pěnčín-Turnov B 2:0 (0:0). Nepříjemnou lekci z produktivity dal divizní rezervě Turnova, která byla po celých 90 minut lepší, nestárnoucí višňovský kanonýr Soukup! V prvním případě stoprocentně zužitkoval přihrávku za obranu a v druhém se proběhl po dálnici, která se mu otevřela, a uzavřel střelecký účet nedělního duelu. „Díky naší převaze jsme si vytvořili snad dvacet gólových příležitostí, avšak ani naši nejzkušenější hráči je nedokázali proměnit. Višňové tak stačilo k výhře pouze naše dvojí zaváhání v defenzívě. K tomu není co dodat,“ konstatoval suše lodivod Pěnčína Radek Kotrman.
Rozhodčí Rais, ŽK 2:2, diváků 60, sestava: Semenský – Tvrdý, Matoušek, Šteffan, Čermák – Bezemek, Zdražil, J. Škréta, Korček – Havel (70. Matějíček), Jaček.

Ostatní výsledky: Skalice – VTJ Rapid 0:0, Jablonec – Pěnčín 1:0, Doubí – Košťálov 1:0, Hrádek – Desná 2:0, V. Hamry – Doksy 0:4

I. A TŘÍDA

* Krásná Studánka – Mírová p. Koz. 3:4 (0:3). Na nekvalitní trávník vlétli hosté jako uragán a domácí nevěděli kam dřív skočit. Do jejich sítě cílili postupně Plátek, D. Zelnický a Horák. Studánečtí přesto po změně stran dokázali děsivý třígólový náskok téměř smazat, když při druhé brance si slabší chvíli vybral jinak spolehlivý strážce mírovské brány Jiří Jíra. Další drama však nepřipustil Beneš a zvýšil na rozdíl dvou branek, což se ukázalo jako rozhodující moment. Domácí totiž stačili už jen chvíli před koncem stav zkorigovat.
Rozhodčí Huřťák, ŽK 1:1, diváků 90, sestava: Jíra – Žabokrtský, M. Zelnický, Hejduk, Mrňák – Horák (70. Rohatský), Krejčík, Jíra, Plátek – Beneš, D. Zelnický (80. Tokan).

Ostatní výsledky: Harrachov – Jilemnice 1:2, Lomnice – H. Branná 4:1, Stráž – Stráž p. R. 1:2, Mimoň – Hejnice 1:0, Bozkov – Frýdlant 5:4, Cvikov – Raspenava 6:0

I. B TŘÍDA

* Rovensko p. Tr. – Víchová n. J. 2:1 (1:0). Domácí s nožem na krku a bez Vrabce v kleci konečně zabrali a vydřeli první podzimní výhru, byť až v nastaveném čase! Hned v 10. minutě sice otevřel skóre zápasu rovenský kapitán Špína, ale to bylo v první půli z obou stran vše. Po hodině hry horalé dokonce vyrovnali a už se málem radovali ze zisku bodu. Ovšem již v nastaveném čase šel za zdánlivě ztraceným míčem Rympler, byl faulován a z nařízeného pokutového kopu zajistil „laňkám“ maximální počet bodů střídající Brunclík.
Rozhodčí Ouředník, ŽK 2:3, diváků 40, sestava: Vacek – Rympler, Náhlovský, Štěpnička, Vydra (75. Mencl) – D. Malý, Špína, L. Malý, Hanzl – Pařík, Vondráček (70. Brunclík).

* Jenišovice – Kokonín 3:1 (1:1). Souboj nováčků dopadl jako vždy. Atax prostě na „písečné muže“ umí. Už ve 46. vteřině (!) utekl Holeček a angličanem o břevno rozvlnil kokonínský čeřen poprvé. Od chvíle, kdy se hosté konečně dostali přes půlící čáru, se hra vyrovnala a Tomiška srovnal krok. Jenže po změně stran fauloval brankář Kokonína Hradeckého a zkušený Vaníček se z desítky nemýlil. Poté vyslal Hradeckého krásným pasem vpřed Skalický a nebylo co řešit!
Rozhodčí Hrbáček, ŽK 1:4, ČK 0:1, diváků 100, sestava: Sucharda – Holeček, Vaníček, Bubák, Laušman – Pekař, Kočí (46. Prkno), Kalousek, Vích (90. Šimek) – Hradecký, Fiala (85. Skalický).

Ostatní výsledky: Ž. Brod B – Zásada 5:2, Mšeno B – Rokytnice 2:2, Ruprechtice – Držkov 1:6, Lučany – Plavy 2:1, N. Ves – V. Hamry B 2:3.

OKRESNÍ SOUTĚŽE

OP Semilska / Malá Skála – Studenec 2:0, Košťálov B – Mírová B 5:2, H. Branná B – Roztoky 2:1, Martinice – Stružinec 3:4, Kruh – Lomnice B 4:1, Bělá – Vysoké 1:1, Libštát – Mříčná 4:3.

14. Kruh                                  4   1   0   3   6:16   3

OS Semilska / Horka A – Víchová B 3:2, Tatobity – Zál. Lhota 2:3, Horka B – Bozkov B 4:5, D. Branná – Rovensko B 5:2, Libštát B – N. Ves B 1:4, Studenec B – Poniklá 2:0, Benecko – Vysoké B 4:2.

14. Horka B                           5   0   0   5   8:20    0

Liberecká III. třída – JIH / Sokol Pěnčín – CAMEL Jablonec 2:1 /1:0/ Gábr, Rösler (p).

1. CAMEL Jablonec              2   2   0   0  11:2  6
2. Sokol Pěnčín                     2   1   1   0   3:1   4
14. Branžež                             2   0   0   2   1:9   0