FOTBALISTÉ MÍROVÉ DEKLASOVALI LOMNICI PĚTI BRANKAMI

0

Ve stávajícím přehledu víkendových fotbalových utkání již pevnou pozici nacházejí turnovské fotbalistky. Tentokrát hrály venku, a byť opět prohrály, vstřícnost a pochopení především mužské části publika mají. Podívat se na ně můžete přijít v pátek 21. září od 16.00 hodin, kdy na turnovském městském stadionu v exhibičním utkání změří síly s turnovským Fans clubem mužů. Bude to atraktivní podívaná! Fotbalisté divizního FK Pěnčín-Turnov v neděli doma porazili Kutnou Horu a v tabulce začínají zaujímat pozici, která jim svědčí – klidný střed tabulky! Před slušnou návštěvou se o víkendu hrálo derby v krajském přeboru. Tentokrát se domácí Sedmihorky musely poklonit sousední rezervě divizního FK Pěnčín-Turnov. Mírová pod Kozákovem v I. A třídě „jede“. Deklasovala Lomnici nad Popelkou 5:1!

FOTBAL ŽENY

3. ČESKÁ LIGA ŽEN – SKUPINA B
* Čechie Tuklaty – FK Pěnčín-Turnov 7:0 (3:0).
I ve třetím mistrovském kole se turnovské divoženky pokoušely o zázrak, ale opět marně. Zkušené domácí hráčky už v 2. minutě nejprve nastřelily břevno branky Homolkové a po desetiminutovce se šťastně ujaly vedení ze skrumáže po rohovém kopu.
Sudí Starý pak nesmyslně pro postavení mimo hru (!?) zastavil slibně rozjetou samostatnou akci Suchardové, poté jaksi „přehlédl“ likvidační faul na Havlíkovou, ale zato „viděl“ sražení domácí hráčky, která si při svém sólu šlápla na míč (!?) a kopala se penalta – 2:0! Povedená střela do šibenice pak stanovila poločasové skóre, protože hlavní arbitr se ve 44. minutě po sražení unikající Votrubcové zezadu tuklatskou stopérkou neobtěžoval ani vytáhnout žlutou, natož červenou kartu, která měla podle pravidel následovat!!!
S přibývajícími minutami v druhém dějství Čechie postupně navyšovala skóre a přiblížila se tak k čelnímu postavení v mistrovské tabulce. V dalším domácím kole přivítají ženy FK Pěnčín-Turnov na hřišti v Pěnčíně v neděli 23. září od 13.00 hodin FK Spartu-Respo Kutnou Horu. Ještě v pátek předtím se svým příznivcům představí na Městském fotbalovém stadionu v Turnově, kdy v exhibičním utkání poměří od 16.00 hodin síly s turnovským Fans clubem!
Rozhodčí Starý, ŽK 0:0, diváků 240, sestava: Homolková – Drholcová, Mázdrová (57. Popelková), Machová, Červinková (46. Kohoutová) – Horáková, Votrubcová, Havlíková (80. Svobodová), Randáková – Suchardová (72. Králová), Mazánková (46. Kubáčková).

Ostatní známé výsledky III. kola: Mnichovo Hradiště – Kutná Hora 8:0, Bohemians – Jestřábí Lhota 0:0

DIVIZE C
n201209180111_sport_112_012_fotbal* FK Pěnčín-Turnov – Kutná Hora 3:1 (0:1).
Už ve 3. minutě se v srdci Českého ráje mohla dobře uvést nová turnovská akvizice Michal Zeman, ale ve slibné pozici po Novotného dlouhém autu si svou chvíli slávy odložil na později. Po hrubé chybě V. Hurta se po půlhodině hry míče zmocnil kutnohorský Wolf a nedal Hykovi v domácí svatyni šanci – 0:1! Zmražené hlediště mohl rozehřát Horák, ale Bártou perfektně zahraný roh chvíli před poločasem hlavou netrefil tak, jak by asi chtěl.
Po změně stran Turnovští zabrali a výsledkem viditelně zrychlené hry byla vyrovnávací branka z kopačky Zemana. Ten zatáhl míč po pravé straně a napálil jej z nemožného úhlu za záda zaskočeného gólmana Šimona! Obrat dokonal po pěkné kombinaci v 80. minutě přesný Bárta a radost domácích umocnil o chvíli později neomylnou ranou k opačné tyči samostatně uniknuvší Bernát.
Úvodní chmury z čela kouče Jana Broschinského tak v průběhu zápasu vymazaly dobré výkony zkušeného exligisty Víta na postu stopera a mladého Zemana v ofenzívě, jenž více než důrazně naznačil své možnosti.
Branky 64. Zeman, 60. Bárta, 86. Bernát – 34. Wolf, rozhodčí Šmakal, ŽK 2:1, diváků 150, sestava: Hyka – Novotný (46. Koubek), Vít, Horák, Hybner – D. Hurt, Brett, V. Hurt, Bernát, – Bárta, Zeman (89. Dospěl).

Ostatní výsledky: Lhota p. L. – Dobrovice 5:0, Ústí n. O. – Semily 3:0, Holice – Pardubice B 0:1, Letohrad – Svitavy 2:2, Jirny – D. Králové 4:1, N. Paka – Náchod 1:1, Mšeno – N. Bydžov 2:0

1. Jirny                                                      6   6   0   0   18:2   18
2. Dvůr Králové n. L.                               6   4   1   1   10:5   13
3. Mšeno                                                  6   4   1   1   12:3   13
4. Kutná Hora                                          6   3   1   2    7:6    10
5. Letohrad                                              6   3   1   2  14:11  10
6. Dobrovice                                            6   3   1   2    6:8    10
7. Svitavy                                                  6   2   3   1   13:8   9
8. Ústí n. O.                                             6   3   0   3  13:11  9
9. Náchod                                                6   2   2   2   10:8   8
10. Pardubice B                                     6   2   2   2  13:11  8
11. Nová Paka                                        6   2   2   2   9:10   8
12. Pěnčín-Turnov                                6   2   1   3   8:14   7
13. Nový Bydžov                                      6   1   2   3   6:10   5
14. Lhota p. L.                                         6   1   1   4   8:15   4
15. Semily                                                6   0   3   3   3:11   3
16. Holice                                                 6   0   1   5   3:15   1

* FK Sedmihorky – FK Pěnčín-Turnov B 1:3 (1:1). Až dosud měli domácí tato derby „zmáknutá“, a také začátek tohoto tomu napovídal. Ve 20. minutě si na centr Bobka naběhl kanonýr Špína a volejem rozhýbal světelnou tabuli poprvé. „Bohužel pro nás končila naše snaha o zvýšení náskoku na dobře zformované obraně hostů a naopak byli to oni, kdo do naší otevřené obrany vyráželi ke gólovým protiútokům,“ posteskl si karlovický vedoucí Míra Kobrle. K naprosté spokojenosti pěnčínského trenéra Radka Kotrmana přišlo vyrovnání z hlavy Korčeka, na 1:2 otočil skóre v 62. minutě zkušený bojovník Zdražil a pět minut před koncem dalšího pokračování nekonečného fotbalového seriálu potvrdil vítězství hostů nadějný dorostenec Havel.
Rozhodčí Vachek, ŽK 3:3, diváků 150, sestava FKS: Prokopec – Bobek, Koťátko, Vávra, Pařízek – Horváth (66. Staněk), Král, Mencl, Dvořák (83. Drahoňovský) – Špína, Kroupa, sestava FKP-T: Semenský – Šteffan, Matoušek, Nahodil, Čermák – Korček (60. Havel), Zdražil, J. Škréta, Randák (88. Tvrdý) – Vavřich (84. Bezemek), Jaček.

Ostatní výsledky: Pěnčín – Doksy 2:0, Jablonec – Košťálov 2:1, Višňová – Skalice 7:2, V. Hamry – Desná 3:6, Doubí – Ž. Brod 1:3, Hrádek – VTJ Rapid 3:0

I. A TŘÍDA

* Lomnice n. Pop. – Mírová p. Koz. 1:5 (1:3). Hodně o dalším vývoji sousedského derby napověděla 1. minuta, v níž mírovský šutér Marek Jíra napálil břevno, od něj se míč odrazil za brankovou čáru a zpátky do pole. Po domluvě hlavního arbitra s asistentem byla branka uznána. „Cokoliv se od té doby na hrací ploše dělo, bylo náležitě komentováno domácími, kteří místo toho, aby hráli fotbal, si svou frustraci vybíjeli na rozhodčích. Tou nejlepší naší odpovědí byly góly v síti Lomnice,“ přiblížil vedoucí hostujícího SK Jiří Kadlec. Ten si do svého zápisníku postupně zapsal trefy Horáka (18.), Plátka (42.), znovu Jíry a Krejčíka ve 47., resp. 48. minutě. Výhra Mírové mohla být ještě vyšší, ale Marek Jíra v poslední minutě opět odmítl hattrick, když neproměnil pokutový kop za faul na střídajícího Tokana!
Rozhodčí Pekař, ŽK 3:3, diváků 50, sestava: J. Jíra – Ráliš, M. Zelnický, Hejduk, Mrňák – Krejčík (75. Rohatský), M. Jíra, Horák (56. Žabokrtský), Plátek – Beneš, D. Zelnický (67. Tokan).

Ostatní výsledky: H. Branná – Jilemnice 2:2, Stráž p. R. – Mimoň 5:2, Bozkov – Stráž n. N. 4:1, Cvikov – Hejnice 1:3, Kr. Studánka – Frýdlant 0:3, Harrachov – Raspenava 8:0

I. B TŘÍDA

* Rovensko p. Tr. – Kokonín 2:1 (1:1). Městečko pod Troskami prožívá po několika výhrách v řadě fotbalovou renesanci a užívá si poklidných vod vyšších pater mistrovského pořadí. Vyrovnané utkání s nováčkem z Kokonína rozhodla až 65. minuta, v níž Štěpánek proměnil desítku v další výhru modrobílých laněk. Hosté vedli od 20. minuty, nerozhodný stav zajistil ještě před přestávkou svým barvám nestárnoucí záložník Hanzl. V samém závěru hosté hodně zlobili ze standardek, ale domácí si už body nenechali nikým vzít.
Rozhodčí Vydra, ŽK 2:2, diváků 40, sestava: Vrabec – Rympler (72. Vágenknecht), Štěpánek, Houška, Maruška (55. Mencl) – Vydra, Špína, Hanzl, D. Malý – Vondráček (82. Čmelík), Pařík.

* Železný Brod B – Jenišovice 7:0 (2:0). Ženící se Kalousek, marodný Prkno a absence dalších opor se výrazně podepsaly pod překvapivě vysokou prohru ATAXu. Improvizovaná sestava, kterou svou přítomností na lavici náhradníků podpořil pouze legendární Jirka Šimek, se po poměrně vyrovnané první půli musela v té druhé sklonit před náporem brodské rezervy, jež tradičně sází i na pravidelnou hráčskou výpomoc Áčka. Ojedinělé šance jenišovického Holečka zastavily jednou konstrukce branky, podruhé její strážce.
Rozhodčí Kovářová, ŽK 1:2, diváků 30, sestava: Sucharda – Pekař, Bubák, Odháněl, Laušman – Hradecký, Vích, Fiala, Holeček – Skalický, Imlauf.

Ostatní výsledky: Rokytnice – Držkov 1:5, Mšeno B – Plavy 1:2, Ruprechtice – Víchová 5:2, Lučany – V. Hamry B 1:0, N. Ves – Zásada 1:4

OKRESNÍ SOUTĚŽE

OP Semilska / Stružinec – Mírová B 1:2, M. Skála – Lomnice B 9:1, Libštát – Roztoky 2:4, Vysoké – H. Branná B 0:0, Košťálov B – Studenec 2:4, Martinice – Mříčná 1:0, Kruh – Bělá 1:4

14. Kruh                                            7   1   0   6  10:29   3

OS Semilska / Tatobity – Poniklá 1:4, Rovensko B – N. Ves B 5:0, Studenec B – Benecko 4:4, Horka B – Zál. Lhota 1:5, D. Branná – Bozkov B 3:7, Libštát B – Víchová B 1:2, Horka A – Vysoké B 4:0

14. Horka B                                    7   0   0   7   10:29   0

Liberecká III. třída – JIH / Sokol Pěnčín – Vratislavice B 5:0, střelci nehlášeni!