TURNOV MÁ STARONOVÉHO FOTBALOVÉHO KOUČE!

0

Svou divizní turnovskou misi již do svého (ne)úspěšného konce nedotáhne trenér Jan Broschinský, jenž v klubu FK Pěnčín-Turnov působil dva a půl roku. Po stejném časovém období jej střídá Emil Šafář, kterého tehdy na tomto postu vystřídal. „Spolupráci, již přes to všechno považujeme za poměrně úspěšnou, jsme přerušili dohodou v úterý 16. října. K tomuto kroku vedení fotbalového klubu přistoupilo po sérii neúspěšných výsledků, kterou ještě navíc umocnil poslední domácí zápas s rezervou Pardubic,“ uvedl důvody prezident Ing. Jaroslav Knížek.

Podle zasvěcených nepanovala v kabině v posledních týdnech atmosféra, na jakou byl okolo bratří Hurtových tvořící se mladý tým zvyklý, a to se logicky muselo projevit i na herní pohodě, která se postupem času z jinak bojového ducha modrobílých zcela vytratila.
Bývalého hráče Turnova a dalších regionálních celků Emila Šafáře, který byl u návratu a rozjezdu novodobé divizní historie, teď čeká nelehký úkol. S Pardubicemi se vyfauloval brankář Hyka a obsazení klíčového postu bude tedy jeho prvořadým rozhodnutím. Ve hře je současný asistent a turnovská legenda Radek Cimbál, jenž se již na středečním tréninku vrátil mezi tyče, v rezervě by měli být k dispozici Semenský nebo mladíček Šrajer. „Byl to všechno takový fofr, že tady snad nemám ani kopačky,“ prohlásil před svým „prvním“ tréninkem staronový kouč Šafář.

Ten se po obměně kádru musí co nejrychleji seznámit s některými hráči a do soboty, kdy Turnovští zajíždějí do Dobrovic, dát dohromady základní jedenáctku a vymyslet taktiku, která přinese bodový zisk a tím nasměruje mančaft zpět k dobrým výsledkům. „Hráče jsem samozřejmě občas viděl v akci, a vím, že na to mají. Mým prvořadým úkolem tedy bude, to z nich dostat,“ nechal se slyšet Emil Šafář. Tož, Turnov do toho!

Karel Vodrážka, sport TvA, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 16)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.