SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: FOTBALISTÉ FK PĚNČÍN-TURNOV DO NOVÉ SEZONY VSTOUPILI VYSOKOU PROHROU, HÁZENKÁŘSKÉ KOLÁROVO…

0

* FOTBAL, DIVIZE C: FK Pěnčín-Turnov – Jirny 0:6 (0:3). V neděli 12. srpna dorazily více než tři stovky diváků na turnovský stadion v Koškově ulici na první divizní utkání nové sezony. Nestačili se divit. Soupeř hrál v minulé sezoně na špici soutěže a letos to asi nebude jiné. Nicméně poločasový výsledek 0:3 ještě znamenal naději, byť hosté na hřišti kralovali. Turnovští se soupeřem drželi krok do 13. minuty, než dostali první gól po standardní situaci. Podobné to bylo v 25. a 27. minutě. Největší šanci domácích spálil Vavřich, když nedal z osmi metrů. Hned zkraje druhého poločasu hosté kopali přísně nařízenou penaltu a o výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto. Nezbývá, než rychle na nevydařený zápas zapomenout a soustředit se na ty příští…

Branky: 13. a 25. Penc, 27. a 61. Křižan, 55. Jandzik z penalty, 68. Vojta. Rozhodčí: Blachke. Diváků: 300. Sestava: Hyka – Hybner (61. Kanaval), Novotný, Horák, Randák (34. Vavřich) – D. Hurt, Brett (37. Dospěl), V. Hurt, Bernát – Koubek, Bárta.

OKRESNÍ SOUTĚŽE
O prvním srpnovém víkendu, se čtrnáctidenním předstihem oproti krajským soutěžím, začala na Semilsku po krátké letní přestávce další mistrovská sezona 2012 – 2013. O víkendu 31. týdne bylo na pořadu 13., první hrané kolo.
V OP byla fotbalová veřejnost zvědava především na start dobrovolného účastníka nejvyšší okresní soutěže – Malé Skály, a na sousedské derby Košťálov B vs. Libštát. Jestliže to rozhodl dvěma svými trefami bomber Petr Zboroň, výhru našeho zástupce nad Martinicemi 2:1 zařídil díky navlas stejné produktivitě zkušený plejer Milan Makula.
Ostatní výsledky: Vysoké – Roztoky 1:0, Mříčná – Bělá 6:1, H. Branná B – Stružinec 1:2, utkání Lomnice B – Mírová B bylo přeloženo na středu 8. 8. a duel Studenec – Kruh se odehraje až 27. září!
V OS začal nový ročník dalším ostře sledovaným sousedským derby Tatobity – Rovensko B. To dopadlo smírně 3:3, když branky domácích vstřelili Buček, Pleštil a Malý, za hosty byl úspěšný Hanzl a Novotný, jeden gól byl vlastní.
Ostatní výsledky: Zál. Lhota – Studenec B 1:4, Vysoké B – Víchová B 1:5, Poniklá – Bozkov B 0:1, Benecko – N. Ves B 4:2, Horka B – Libštát B 0:3.

n201208161457_sport_94_012_pencinNOVINKY Z PĚNČÍNA
Také na Liberecku máme své želízko v ohni, a tím je oddíl navazující na své úspěšné tradice – TJ Sokol Pěnčín. Místní sokolové pojali start do nové sezony velice vážně. „Obnovili jsme veškeré sponzorské vztahy a především posílili stávající hráčský kádr,“ zaznělo z realizačního týmu Pěnčína. Hrající trenér Mynář tak může počítat s pomocí Martina Votočka a Antonína Gábra, kteří mají zkušenosti z nejvyšších krajských soutěží, o dalších možných posilách se ještě jedná. Díky spolupráci s obcí, která se angažovala v instalaci automatické závlahy a zajistila novou sekačku, mohla Farma Škréta během několika hráčských brigád zrekonstruovat hlavní travnatou plochu.
Pěnčínští nezapomínají před vstupem do podzimní části III. třídy ani na materiální zabezpečení. Hlavní sponzorské firmy WASSA a Effectconsulting zajistily sady nových dresů a další potřebnou výbavu.
„Myslím, že jsme udělali vše pro zdar věci a bude-li se nám dařit také na hřišti, případný postup do okresního přeboru bychom neodmítli,“ netají se svými ambicemi nejvyšší představitel klubu Josef Mareš spolu s hráči v čele s trenérem Petrem Mynářem. „Chceme své příznivce dál bavit svou hrou a výkony, takže je tímto co nejsrdečněji a v co nejhojnějším počtu zveme na všechna naše mistrovská utkání,“ ukončila informační proud výzva pěnčínských sokolů.
Jak dalece Pěnčínští svá předsevzetí naplní, můžete v „nekonečném“ seriálu sledovat již od soboty 18. září, kdy doma ve 13.00 hodin přivítají Chrastavu B.
Karel Vodrážka, Sport TvA, vodraz@centrum.cz

* CYKLISTICKÝ SPORT
* 10. závod seriálu cyklomaratonů horských kol „Kolo Pro život“, Praha – Karlštejn Tour České spořitelny: Kamil Polák, Cyklo Kampo Turnov – 78. místo, celkově 11. místo v kategorii 40-50 let, Ladislav Smitka, Šroubárna Turnov – 222. místo, celkově 3. místo v kategorii nad 60 let.
* 11. závod „Kolo Pro život“, Šumavský MTB maraton České spořitelny: Kamil Polák – 57. místo, celkově 7. místo v kategorii 40-50 let.
* 12. závod „Kolo pro život“, Ještěd Tour Kooperativy: Kamil Polák – 60. místo, celkově 14. místo v kategorii 40-50 let, Vojtěch Polák, KC Kooperativa Sg Jablonec nad Nisou, trasa 32 km – 30. místo, celkově 12. místo v kategorii kadetů.

HÁZENÁ
KOLÁROVO CUP 2012
n201208161457_sport_95_012_hazenaVe dnech 9. až 12. srpna se turnovské házenkářské družstvo žen zúčastnilo XIX. ročníku mezinárodního turnaje na Slovensku. Vzhledem k tomu, že se tohoto turnaje účastní některá družstva hrající i 1. ligu (na Slovensku a v Maďarsku), byl turnaj pro Turnovanky výbornou přípravou na nadcházející sezonu, kdy bude turnovský celek bojovat ve 2. lize.
V herním systému tohoto turnaje je nejdůležitější umístění v základní skupině. V té měly turnovské hráčky soupeřky z oddílů TS Topoľníky, KSE Martonvásár, TSC Tatabánya a domácí házenkářky HŠK – 74 Kolárovo. Díky kvalitní hře si turnovský celek vybojoval postup do finálové skupiny (bojovat musel bohužel i v zákulisí s trenérem domácího týmu).
Celkové 4. místo na mezinárodním turnaji je pro tým z Turnova velikým úspěchem. Třešničkou na dortu byla cena za nejlepší hráčku turnaje, kterou si do Českého ráje přivezla Adéla Koubková!
Výsledky:
TJ Turnov – TS Topoľníky 19:12, HŠK – 74 Kolárovo 18:18, KSE Martonvásár 21:15, TSC Tatabánya 18:28, Ferplast Imeľ Nesvady 12:20, České Budějovice 11:15.
Pořadí turnaje: 1. Ferplast Imeľ Nesvady (SVK), 2. TSC Tatabánya (HUN), 3. České Budějovice (CZ), 4. TJ Turnov (CZ).
Sestava (branky): V. Horáčková – D. Aissi (30), V. Ševrová (14), A. Koubková (12), R. Kohoutová (9), I. Tichá (9), L. Ševrová (9), A. Vališová (8), J. Nalezencová (5), L. Víšková (2), R. Bakešová.   
Pro TvA: Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

Související články (celkem 16)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.