TURNOVSKÉ FOTBALISTKY STOUPAJÍ V TABULCE, MUŽI VYHRÁLI V DOBROVICI

0

Přes 150 diváků přišlo na domácí zápas žen FK Pěnčín-Turnov. Takovou diváckou kulisu jim mohou mužské týmy v nižších soutěžích jen závidět. Dámy navíc diváky potěšily svoji zatím historicky nejvyšší výhrou, když Sokol Kounice pokořily sedmi brankami! Radost zdejším fandům dělají i týmy mužů. Pod novým trenérem divizní FK Pěnčín-Turnov zvítězil v Dobrovici, trápící se Sedmihorky alespoň remizovaly, Mírová už je druhá v tabulce, daří se hráčům Rovenska pod Troskami…

FOTBAL ŽENY

III. Česká liga žen – sk. B
* FK Pěnčín-Turnov – Sokol Kounice 7:1 (3:0).
Turnovské divoženky si po výhře na Bohemce připsaly v Pěnčíně další ligové body. Snaživé hostující hráčky vzdorovaly jen do 19. minuty, kdy míč doputoval do jejich sítě poprvé po ose Rácová – Janečková – Pekařová! Po desetiminutovce zvýšila důrazná Suchardová a poločasový střelecký účet uzavřela Machová, která ve 45. minutě pohotově dorazila kounické gólmance vypadnuvší míč po trestňáku Šimákové.
Na rozdíl čtyř branek upravila stav po obrátce stran překvapivou střelou Janečková. Další branka v 53. minutě padla, jakoby okopírovala tu do šatny, jen s tím rozdílem, že vyražený trestňák Šimákové dorážela Pekařová. Nahrávačka se také dočkala. Po neúspěšném sólu se její pokus z velkého vápna mezi tyče bráněné Kounicemi přece jen dostal. Beznadějně poslední soupeřky pak využily zaváhání středu domácí obrany a vstřelily svůj první gól v soutěži!
Velmi slušná návštěva téměř půl druhé stovky diváků se dočkala ještě jedné změny skóre, a to v 88. minutě, v níž se opět prosadila Šimáková.
Rozhodčí Vrábel, ŽK 0:0, diváků 150, sestava: Homolková – Popelková (46. Václavíčková), Drholcová, Machová, Červinková (46. Kohoutová) – Kubáčková (38. Mázdrová), Janečková (59. Jiránková), Suchardová, Randáková – Rácová (36. Šimáková), Pekařová (54. Mazánková).

Ostatní výsledky: Poděbrady – Mělník 0:1, Tuklaty – Mnich. Hradiště 0:4, Bohemians – Hradišťko 1:2, Všestudy – K. Hora 7:0, J. Lhota – Čáslav 0:2

1. Meteor Hradišťko I.                                  8   7   1   0   40:6   22
2. FK Čáslav                                                  8   7   0   1   45:6   21
3. Mělník                                                         8   6   1   1   55:7   19
4. SK Viktoria Všestudy                               8   5   1   2  28:12  16
5. DFK Mnichovo Hradiště                          8   5   0   3  58:16  15
6. Čechie Tuklaty                                          8   4   1   3  19:20  15

DIVIZE C
* Dobrovice – FK Pěnčín-Turnov 1:2 (1:1).
Staronový trenér Emil Šafář odstartoval své další působení u modrobílého týmu více než dobře. Už v 5. minutě se sice proti hostům kopala penalta po střetu Cimbála se světoběžníkem Osmanu, kterou Cigánek proměnil v těsný náskok svých barev, ale poté se iniciativa přestěhovala na kopačky živou vodou pokropených Turnovanů. Z nich byl nejprve ve dvou slibných situacích nepřesný špílmachr Bárta, ale po kombinaci Novotného a Petříka se znovu dostal před domácího brankáře Bartoše a přehodil jej na poločasových 1:1!
V 51. minutě nikdo nedokázal tečovat Bernátův trestný kop na zadní tyč, ale nebylo třeba, protože míč za zády Bartoše stejně skončil! Pak navrátilec Cimbál prokázal, že zdaleka ještě nepatří do starého železa a poradil si s bombou Cigánka a s dalšími ošemetnými pokusy Dobrovických. V 67. minutě přišel další pokutový kop, ale fotbalová spravedlnost tentokrát nebyla slepá a míč se od brankové konstrukce odrazil do bezpečí. Z následného brejku neuspěl při lobování Petřík a Bárta orazítkoval dobrovické břevno. V závěru už stačilo jen přestát bezzubý tlak domácích a hosté se po dlouhém bodovém půstu mohli radovat ze zisku hned tří najednou. „Kluci dnes hráli opravdu dobře, a jejich vítězství mohlo být mnohem vyšší,“ zhodnotila pro TvA spokojená masérka Jovanka Nechvátalová. V neděli 28. října se tak diváci mohou těšit na tradiční derby s SK Semily.
Branky 5. Cigánek (p) – 24. Bárta, 51. Bernát, rozhodčí Šob, ŽK 1:2, diváků 150, sestava: Cimbál – D. Hurt, Vít, Novotný, V. Hurt – Koubek (88. Randák), Brett, Petřík, Bernát – Zeman (75. Vavřich), Bárta.

Ostatní výsledky: Holice – Letohrad 0:5, Lhota p. L. – Jirny 0:3, Náchod – Ústí 0:3, Semily – N. Paka 3:1, D. Králové – K. Hora 1:1, Náchod – Ústí 0:3, Svitavy – N. Bydžov 2:2, Pardubice B – Mšeno 0:0.

1. Jirny                                                11  11  0   0    32:4   33
2. Letohrad                                        11   7   1   3   24:12  22
3. Kutná Hora                                    11   7   2   2    18:9   22
4. Mšeno                                            11   6   3   2    18:4   21
5. Dvůr Králové n. L.                         11   5   4   2   18:10  19
6. Dobrovice                                      11   5   1   5   15:15  16
7. Ústí n. O.                                        11   5   0   5   23:18  15
8. Svitavy                                             11   3   5   3   23:17  14
16. Holice                                           11   0   1  10    4:33   1

* FK Sedmihorky – Velké Hamry 1:1 (0:0). Hráči FKS si na výhru stále ještě musí počkat, ač k ní měli tentokrát velmi blízko. Po bezbrankové půli se domácí dočkali v 61. minutě, kdy je Horváth křížnou střelou pod břevno poslal do vedení. Týž hráč mohl náskok pojistit, ale trefil jen břevno. Zvýšení odmítl záhy i Gregor, jenž neproměnil své sólo. Přitom Karlovičtí hráli již od 50. minuty bez přísně vyloučeného Vávry. Hosté toho moc nepředvedli, a tak byli hodně rádi za penaltu pár minut před koncem, kterou rozhodčí Ujka odpískal po nejednoznačné situaci v domácí šestnáctce!? „Byli jsme po celé utkání minimálně o ten gól lepší, ale bohužel…,“ povzdechl si Míra Kobrle, vedoucí Sedmihorek.
Rozhodčí Ujka, ŽK 3:1, ČK 1:0, diváků 100, sestava: Prokopec – Kratochvíl, Bakeš (85. Bangha), Koťátko – Horváth (69. Staněk), Dvořák, Mencl, Kroupa, Král, Kratochvíl – Vávra, Gregor (85. Valentýn).

* FK Pěnčín-Turnov B – Pěnčín 2:1 (1:0). Souboj dvou Pěnčínů nabídl kvalitní fotbal, a hlavně povinné vítězství domácích. První gól vsítil ve 39. minutě bek Čermák, jenž po standardní situace poslal odražený míč tam, kam patří. Chvíli po pauze si vzal slovo hostující Regenermel a vyrovnal. Po trefě dalšího obránce (!) Nahodila v 61. minutě, měli modrobílí přece jen více ze hry a vytvořili si i pár šancí. Bohužel útočník Áčka Vavřich, nehraje v poslední době zrovna v optimální formě. To se mohlo vymstít pět minut před koncem, ale hosté sami před Semenským cílili rovněž mimo jeho branku! Podle kouče Radka Kotrmana šlo o zaslouženou výhru jeho svěřenců.
Rozhodčí Šmíd, ŽK 1:2, diváků 70, sestava: Semenský – Šteffan, Nahodil, Koťátko, Čermák – Bezemek (80. Tvrdý – Jaček, J. Škréta, Randák – Korček (70. Havel), Vavřich.

Ostatní výsledky: Ž. Brod – Košťálov 5:3, Desná – Višňová 4:1, VTJ – Doksy 2:0, Skalice – Jablonec 0:2, Desná – Višňová 4:1, Hrádek – Doubí 3:0.

8. Pěnčín-Turnov B                         10   4   1   5   14:23   13
9. Doksy                                             10   3   3   4   14:12   12
10. Doubí                                           10   4   0   6   15:23   12
11. Skalice                                         10   3   2   5   14:20   11
12. Velké Hamry                               10   3   2   5   15:23   11
13. Sedmihorky                               10   1   4   5   16:20   7
14. Košťálov                                     10   1   1   8   10:26   4

I. A TŘÍDA

* Frýdlant v Č. – Mírová p. Koz. 0:1 (0:0).
V první části vyrovnaného zápasu nastřelil ve 13. minutě M. Zelnický břevno, stoprocentní příležitost pak prováhal Krejčík. Naštěstí také domácí si nedokázali poradit se situací, v níž šli tři hráči na jednoho a na druhé straně se jeden proti jednomu neprosadil D. Zelnický. Mírová má ale Tokana, jenž ve svých posledních třech startech nikdy nevyšel střelecky naprázdno, a nejinak tomu bylo i pod frýdlantským zámkem v 56. minutě, kdy se při závaru před domácí svatyní nejlépe zorientoval a skóroval. A protože chvíli na to gólman Jíra reflexivně nohou vytěsnil na břevno nebezpečnou střelu Frýdlantských, šlo o branku rozhodující a zajišťující všechny tři mistrovské body. Mírová se tím drží na dostřel zatím suverénnímu Bozkovu a podle vedoucího mužstva Jirky Kadlece, teď o to víc mrzí dvě nezvládnutá domácí utkání – v poslední minutě promarněná výhra se Stráží pod Ralskem a prohra s Horní Brannou.
Rozhodčí Klimt, ŽK 2:2, diváků 50, sestava: J. Jíra – Kovář (72. Ráliš), M. Zelnický, Hejduk, Plátek – Krejčík, M.  Jíra, Horák, Beneš – D. Zelnický (75. Rohatský), Tokan (87. Mrňák).

Ostatní výsledky: Cvikov – Kr. Studánka 4:1, Bozkov – Harrachov 3:2, Raspenava – Stráž p. R. 1:4, Mimoň – Lomnice 5:0, Stráž n. N. – H. Branná 0:0, Hejnice – Jilemnice 3:1.

I. B třída

* Rovensko p. Tr. – Lučany n. N. 2:0 (1:0). Domácí se proti lídrovi vytáhli a po parádní kombinaci ve 38. minutě rozhodl první poločas s přehledem David Malý. Veseleji mohlo být hned v úvodu druhého dějství, ale Pařík ve vyložené pozici trefil pouze nohu padajícího lučanského brankáře. Ten o chvíli později vyboxoval roh k Hanzlovi, jenž levačkou poslal míč skrz houštinu těl k tyči – 2:0! V 67. minutě se do vápna prokličkoval Štěpnička, ale šanci mu zmařil včas vyběhnuvší Novák. Strážce brány Lučan byl úspěšnější i v dalším souboji, neboť Štěpnička po kličce trefil z úhlu jen hlavu obránce! Hosté měli velkou šanci v 80. minutě, ale spolehlivý Vacek byl na svém místě. Na druhé straně motal hlavu obraně střídající Mencl, ale pomezní Klimt jej na dostřel nepustil, takže konec zápasu odzvonila tyč pohotově nastřelená z otočky D. Malým.
Rozhodčí Hrbáček, ŽK 1:1, diváků 40, sestava: Vacek – Rympler, Náhlovský, Houška, Hanzl – D. Malý, Štěpnička (88. Čmelík), L. Malý, Špína – Vondráček (62. Mencl), Pařík (82. Vágenknecht).

* Jenišovice – Mšeno B 3:4 (2:0). Místo Suchardy se mezi tyče musel postavit útočník Skalický, ale konečná prohra v dobře rozehraném duelu jde podle trenéra Randáka především na triko nedisciplinovanosti hráčů. Ti během hrací doby uviděli hned 7 žlutých karet a dokonce i jednu červenou! Poločasové vedení zařídil během pětiminutovky (31. a 36.) nestárnoucí kanonýr Prkno. Hosté snížili z přísné penalty. Bohužel ještě za stavu 3:2 mohl rozhodnout střelec třetího úspěchu Bernard, ale hlavou to nezvládl a ATAX vzápětí z protiútoku inkasoval. Do toho mšenský Houžvička zkompletoval hattrick a bylo vymalováno.
Rozhodčí Jirák, ŽK 7:4, ČK 1:0, diváků 60, sestava:  Skalický – Obršlík, Vaněček, Bubák, Laušman – Pekař, Kalousek, Bernard, Hradecký (81. Kočí) – Fiala, Prkno.

Ostatní výsledky: N. Ves – Ruprechtice 1:2, V. Hamry B – Plavy 4:2, Víchová – Ž. Brod B 0:3, Zásada – Rokytnice 2:1, Kokonín – Držkov – nehlášeno!

OKRESNÍ SOUTĚŽE

OP Semilska / Vysoké – Mříčná 0:4, Studenec – Mírová B 0:0, Lomnice B – Martinice 7:2, Roztoky – Kruh 2:3, Bělá – Stružinec 2:0, H. Branná B – Košťálov B 8:2, M. Skála – Libštát 7:2

14. Kruh                                        12   3   0   9   22:42   9

OS Semilska / Horka A – Horka B 3:3, Tatobity – Libštát B 1:0, Víchová B – Studenec B 2:1, Benecko – D. Branná 1:3, Poniklá – Rovensko B 1:3, Zál. Lhota – Bozkov B 2:4, Vysoké B – N. Ves B 2:0

1. Benecko                                 12   8   1   3   41:28   25
2. Bozkov B                                 11   9   0   2   49:26   27
3. Víchová n. J. B                       12   6   3   3   37:22   21
4. Dolní Branná                          12   6   3   3   38:31   21
5. Rovensko p. T. B                   12   6   2   4   40:36   20
6. Horka A                                   12   6   2   4   29:27   20
7. Nová Ves n. P. B                    12   5   3   4   32:28   18
8. Studenec B                             11   5   2   4   32:24   17