TAKÉ CELÝ DNEŠNÍ DEN HASIČI ZASAHOVALI V AGBĚ NA VESECKU

0

AKTUALIZOVÁNO! Během večera 3. prosince pokračovaly hasební práce v turnovské průmyslové zóně v areálu firmy Agba. Intenzita hoření se snížila, a proto mohly být redukovány počty jednotek. Dnes v poledne na místě zasahovalo 10 jednotek, z toho pět profesionálních a pět dobrovolných. K události byl i dnes povolán statik a aktuálně hasičům doporučil možná místa pro vstupy do objektu. Hasiči od rána rozebírají a dohašují skrytá ohniska pod zřícenou střešní konstrukcí, ze zadní strany traktu rozebírají plochou střechu, kam se včera nedostali. Při práci používají rozbrušovací agregáty, motorové pily, trhací háky a další nástroje. Pokud půjde vše bez komplikací, dnes večer by mohl být požár zcela zlikvidován.

Událost si vyžádala dva lidské životy. Druhá osoba podlehla těžkým zraněním v nemocnici, nešlo o oběť, kterou by hasiči našli na požářišti během zásahu.

201512041649_zap_324_2015_agba

V exponovaných chvílích během včerejšího dne na místě najednou zasahovalo 150 hasičů, celkem se u události vystřídalo přes 200 hasičů. Někteří ze zasahujících utrpěli lehká zranění, včera byli zraněni tři dobrovolní hasiči, v průběhu večera další dva a dnes byl zraněn i jeden z profesionálních hasičů. Celkem tedy došlo k šesti lehkým zraněním typu zanesení nečistot do očí nebo naraženin. Hasiči byli ošetřeni na místě, nebyli odvezeni záchrannou službou.
Během zásahu došlo ke škodám na majetku hasičů, a to zvláště rozříznutí hadic od střepů, které na místě po explozích zůstaly.
Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí HZS Libereckého kraje, zdenka.strauchova@hzslk.cz, foto HZS LK

201512041649_zap_325_2015_agba

DNES VEČER KONČÍ NEPŘETRŽITÁ SLUŽBA PRO MĚSTSKÉ STRÁŽNÍKY
Od včerejšího rána kromě složek integrovaného záchranného systému (policie, zdravotníci, hasiči) jsou také na Vesecku v akci strážníci městské policie. Řídili dopravu, prováděli ostrahu, do které se hlavně v noci zapojil i služební pes. Jedna skupina strážníků byla na Vesecku, druhá zajišťovala činnost ve městě. „Myslím, že v našem malém počtu jsme udělali maximum, dnes v noci areál převezme státní policie, my nastupujeme zase zítra ráno na celou sobotu a neděli,“ shrnul velitel městské policie Luboš Trucka, který sloužil dva dny nepřetržitě. „Bylo velmi milé, jak k nám přicházeli lidé včera odpoledne a v noci, přinášeli horký čaj a něco k jídlu, škoda jen těch tragických následků požáru,“ uzavřel Trucka.

201512041649_zap_326_2015_agba

Aktualizace 20.15 hodin:
Mluvčí hasičů Zdenka Štrauchová: Přes celé odpoledne jednotky hasičů prováděly rozebírání a dohašování ohnisek. Kolem 17. hodiny se začaly vracet na základny. Do zítřejšího rána na místě zůstane pouze místní dobrovolná jednotka na trvalý dohled, dalších 24 hodin pak bude mít dohled občasný. Zatím nebylo možné vyhlásit úplnou likvidaci požáru, neboť v nestabilní části se stále nachází místo, kam se hasiči nemohli dostat z důvodu narušení stavebních konstrukcí. Tato část se nechá kontrolovaně vyhořet.
Aby hasiči mohli zajistit bezpečný prostor pro vyšetřování, požádali prostřednictvím operačního a informačního střediska MV-generálního ředitelství HZS ČR o zajištění řešení stabilizace jednoho úseku v objektu. Během odpoledne se na místo dostavili členové speciálního záchranného týmu USAR (Urban Search and Rescue). Přes víkend jeho členové připraví materiál a v pondělí bude za účasti vyšetřovatelů z řad HZS a PČR prováděná stabilizace.
Celkem se u hašení požáru v průmyslovém objektu vystřídalo 46 jednotek hasičů.

201512042033_zap_327_2015_agba

Související články (celkem 7)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.