HASIČI ZASAHOVALI U NEHODY NÁKLAĎÁKU SEDM HODIN

0

Scénář dopravní nehody ve Hnanicích na hlavním tahu I/35 Turnov – Jičín se opakuje. Nákladní automobil v příkopě, nekonečné fronty aut, velké likvidační práce a komplikovaný a dlouhotrvající zásah. Tak to vypadalo během rána a dopoledne v pondělí 17. října kousek za Turnovem. Hasiči byli přivoláni k dopravní nehodě nákladního automobilu s přívěsem chvíli po třetí hodině ranní a na místo se sjely profesionální jednotky z Turnova, Semil a pomáhali i hasiči z Liberce.

n201110180959_zap_301_2011_nehodaOproti minulé nehodě, ke které došlo 4. července jen o 150 metrů dále, naštěstí nedošlo k masivnímu úniku pohonných hmot. I tak ale museli hasiči zamezit znečištění vody v příkopě, která ústila do potoka. U kanálové vpusti udělali hráz a samotnou kanalizační vpusť ucpali speciálním pneumatickým těsnícím vakem. „K proražení nádrže automobilu nedošlo. Jak ale byl vůz v příkopě na boku, nafta unikala přes těsnění,“ přiblížil velitel zásahu Aleš Zeman. Jak dodal, uniklé provozní náplně zasypali hasiči sorbentem.

Doprava na komunikaci byla řízena kyvadlově a prostřednictvím rádií byli řidiči upozorněni na vzniklou situaci. Po dobu, kdy jeřáby z příkopu vyprošťovaly havarovaný nákladní automobil, byla silnice kompletně uzavřena a objízdná trasa vedla přes Rovensko pod Troskami. Pomocí dvou jeřábů najednou, z nichž jedním disponují semilští hasiči a druhý přijel na základě dohody o plánované pomoci na vyžádání z Libštátu, byl nejprve vytažen přívěs a poté nákladní automobil na silnici. Po půl jedenácté dopoledne se začaly jednotky vracet na základny…

(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí HZS LK)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.