LEDNOVÝ SPORTOVNÍ SOUHRN

0

V prvním měsíci v roce se toho ve sportu na Turnovsku přece jen neděje tolik, takže s výsledkovým souhrnem na stránkách TvA přicházíme až s větším odstupem. Radost nám mohou dělat basketbalisté, kteří po návratu odchovance Dominika Feštra jdou od vítězství k vítězství, vstup do druhé poloviny soutěže se nevyvedl v druhé lize futsalistům FC Dalmach, malí hokejisté z přípravky vyhrávají turnaj za turnajem. Nová hokejová generace prostě klepe na dveře! Úspěšné zápasy mají za sebou i florbalisté.

* BASKETBAL. O druhém lednovém víkendu pokračovala 8. kolem východočeská liga mužů v basketbale.
CHLUMEC NAD CIDLINOU – TURNOV 82:108 (24:27, 45:46, 54:76). Chlumec, loňský finalista východočeské ligy, figuroval po první polovině soutěže se třemi porážkami v horní části tabulky, a tak jsme nečekali žádný jednoznačný zápas. První čtvrtina byla vyrovnaná a ve vedení se postupně střídala obě družstva. Dvanácti body se na naší straně výborně uvedl Tomáš Brunclík. Poločas skončil jednobodovým vedením našeho celku a vše nasvědčovalo vyrovnané druhé polovině utkání. Na začátku druhé poloviny zápasu se dvakrát trefil za tři body Petr Velda, poté přišla devítibodová šňůra Tomáše Brunclíka a osm bodů přidal Domino Feštr. Poslední část zápasu jsme už náskok udrželi, skvěle hrál Petr Velda, který se trefoval jak z trojek, tak z nájezdů a hrál ve velké fazoně. Statistiky: Velda 29, Feštr 21, Brunclík 21, Jiříček 21, Pospíchal 6, Klápště 4, Kaněra 2, Petřivý 2, Cvrček 2. Trojky: Velda 4, Brunclík 2, Klápště 1, Feštr 1. Šestky 21/12 (57%).

n200901161619_sport_15_09_basketHOŘICE – TURNOV 74:87 (18:23, 37:51, 61:65). Do Hořic jsme odjeli oslabeni o Dominika Feštra a s vědomím, že to bude tvrdý, nervózní zápas (pískali starší rozhodčí). Skutečnost předčila naše očekávání. Nutno ovšem pochválit náš tým, který udržel nervy na uzdě a téměř se nenechal vyprovokovat ke zbytečným reakcím. První čtvrtinu náš tým táhl Petr Velda, který nastřílel 13 bodů. Druhou čtvrtinu táhli Velda, Brunclík a Cvrček. V poločase jsme vedli o čtrnáct bodů a zápas jsme měli dobře rozehraný, neboť nejlepší hráč Hořic byl vyloučen. Ve třetí čtvrtině však domácí stáhli skóre na čtyři body a vypadalo to na dramatický závěr. Ke vší smůle se nepříjemně zranil (prasklá achilovka) Tomáš Brunclík a sezona tím pro něj skončila. Na začátku poslední čtvrtiny se však trefil Dominik Petřivý a Jirka Klápště. Také Petr Velda trestné čtyři šestky s přehledem proměnil. Vzápětí přidal dalších šest bodů a rozhodl o vítězství našeho týmu. Statistiky: Velda 35, Jiříček 16, Brunclík 13, Cvrček 9, Pospíchal 4, Jeníček 4, Klápště 3, Petřivý 3, Kaněra. Trojky: Velda 2, Brunclík 1, Cvrček 1, Jiříček 1. Šestky 37/27 (73%).

(Další zápasy hrajeme doma v sobotu 24. ledna od 17.30 hodin s Holicemi a v neděli 25. ledna od 10.00 hodin s vedoucím celkem soutěže Teslou Pardubice „B“.)

* HOKEJ.

* Přípravka BHK Turnov se více než důstojně rozloučila v sobotu 27. prosince s hokejovou sezonou na vánočním turnaji třetích tříd v Lomnici nad Popelkou. Mimo jiné zde dokázala porazit i takové hokejové velikány jako jsou Bílí Tygří Liberec a BK Mladá Boleslav, kteří mají dlouholetou hokejovou tradici i v žákovských kategoriích.
BHK Turnov – Bílí Tygři Liberec 12:0, branky – Havel 4, Hujer 4, Nevosad 2, Kinčl 1, Hnízdo 1

BHK Turnov – BK Mladá Boleslav 7:5, branky – Havel 3, Hnízdo 3, Hujer 1
BHK Turnov – HC Chrudim 8:5, branky – Hnízdo 3, Havel 2, Hujer 2, Ploc 1
Nejlepším hráčem Turnova byl vyhlášen Martin Hujer.

* V sobotu 10. ledna přípravka BHK Turnov sehrála další dva zápasy krajského přeboru v Jaroměři.

BHK Turnov – HC Jaroměř 2:3, branky – Hujer 1, Havel 1
BHK Turnov –   HC Dvůr Králové/Náchod 14:1, branky – Havel 5, Hnízdo 4, Hujer 3, Kinčl 2
V jedenáctičlenné tabulce jsou turnovští kluci na prvním místě.

* FLORBAL.

* Turnaj starších žáků (hráno 3. ledna v hale ZŠ Dobiášova ul. Liberec)

TJ Turnov – SK Osečná 1:7

TJ Turnov – FBC Česká Lípa 3:3

* Turnaj muži B (hráno 4. ledna v Tipsport aréně v Liberci)

TJ Spartak Rokytnice nad Jizerou – TJ Turnov B 7:10

TJ Turnov – FbK – Stadion Nový Bor 3:7

* Muži A – 3. liga mužů (hráno v sobotu 10. ledna v hale TJ v Turnově)

TJ Turnov – SCC Semily 1:1

FBC Česká Lípa B – TJ Turnov 3:4

* Ženy A – 2. liga žen (hráno v neděli 11. ledna v hale TJ v Turnově)

TJ Turnov – Crazy Girls FBC Liberec B 1:2

TJ Turnov – SK Bivojky Litvínov B 2:3

* FUTSAL.

* V neděli 11. ledna vstoupili futsalisté FC Dalmach ve II. lize do druhé části letošního ročníku soutěže. Ve 12. kole hostili mužstvo ze Slaného.

n200901161619_sport_16_09_futsalFC Dalmach Turnov – RSC Čechie Slaný 5:10 (2:3)

Hráči ze Slaného od úvodního hvizdu předváděli moderní futsal s nacvičenými rotacemi. Po přesných narážečkách poprvé skóroval Polák do prázdné brány už ve 3. minutě. O dvě minuty později to bylo již 0:2. Poločas skončil z pohledu domácích 2:3. Od osmé minuty druhé půle začaly brankové hody. Po snaze zvrátit výsledek na domácí stranu, otevřel Dalmach prostor pro hráče ze Slaného, kteří téměř každou chybu trestali. Dalmach tak po delší době našel v domácí hale přemožitele. Čechie se k Turnovským přiblížila na rozdíl jediného bodu. FC Dalmach je v tabulce na šestém místě. Sestava FCD: Horáček, Bakeš, Krejčík, R. Mencl, Šafář, Zdražil, Kulhánek, Palounek, Kněbort. Branky FCD: Kněbort 2, Kulhánek, Bakeš, Zdražil. Diváků: 110.

* Futsal, krajský přebor. FC Dalmach „B“ – FC Prašivky Liberec 1:5 (0:2)

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI, zápasy 15. a 16. kola hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou.