„PLESÁME“ NA STŘELNICI

0

Plesová sezona vrcholí. Letos opět bez jakýchkoli omezení. Je to vidět na návštěvnosti? Je letos v Turnově více plesů, než bývalo před koronavirem? Zeptali jsme se Lady Kefurtové, organizační pracovnice Kulturního centra Turnov.

„V letošní sezoně je naplánováno třináct plesů. Poprvé u nás bude mít maturitní ples Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská ze Železného Brodu. Od otevření Střelnice se počet plesů pohybuje mezi deseti a dvanácti ročně, jen v roce 2019 jich bylo také třináct, to když zde mělo maturitní ples Gymnázium Mnichovo Hradiště,“ shrnuje Kefurtová.
Jak dodává, omezení v rámci koronaviru zcela zhatilo plesovou sezonu 2021, v roce 2022 se po uvolnění opatření konaly čtyři plesy, ale až v březnu. „Byť je počet plesů v běžných letech stále víceméně stejný, pořadatelé se mění. Stálicemi jsou samozřejmě maturitní plesy turnovských škol – gymnázia, obchodní akademie a hotelové školy, resp. střední školy u nádraží, letos prvně má dva plesy zdravotnická škola. Šperkárna má tradičně jeden ples. Dalšími pravidelnými plesy jsou ples volejbalistů a basketbalistů, Městský ples, také absolventský ples hotelovky už můžeme počítat k pravidelným. K pořádání plesu se po koronavirové pauze nevrátil Spolek absolventů Gymnázia Turnov, jehož plesy patřily vždy k nejnavštěvovanějším,“ upřesňuje Lada Kefurtová.

V průběhu let se na Střelnici objevily také plesy: myslivecký, ples TJ Turnov, ples základní umělecké školy, ples Pěveckého sboru Musica Fortuna. Byl tady také ples erotický či ples lyžařů. „Jednou Střelnice hostila i hejtmanský ples, což byla na poměry rarita, sjel se sem celý širší region,“ dodává Kefurtová.

Kapacita Střelnice pro ples je 600 osob, vyprodány bývají téměř vždy maturitní plesy. U pořadatelů z řad zájmových sdružení a spolků je to vždy různé, návštěvnost se pohybuje od 200 do 300 lidí.
Kulturní centrum Turnov poskytuje pro pořadatele patřičný servis. V ceně pronájmu jsou sál, foyer, celé zázemí za jevištěm, klubovna, která zpravidla slouží pro tombolu, obsluha šatny pro návštěvníky. Dvě hodiny na přípravu a hodina na vyklizení po plese jsou zdarma. Samozřejmostí jsou ubrusy na stoly. Za úplatu jsou k dispozici kompletní zvuková, světelná a projekční technika včetně služeb zvukaře a osvětlovače. V loňském roce byla navýšena cena za pronájem a služby o 15 %. Zvýšené ceny energií v letošním roce se do cen za pronájem nepromítají.

(Titulní snímek je z předtančení Plesu absolventů a přátel Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy, který se na Střelnici uskutečnil v sobotu 11. února. Z tohoto plesu, kde je tradiční hlavní výhrou pobyt na Floridě v USA, jsou i další snímky. Více se dočtete v samostatné reportáži.)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.