ZE SOUSTROJÍ NA MEDAILE SE STÁVÁ PERPETUM MOBILE

0

Nejen dělníci bývalého Strojmetalu Kamenice v okrese Praha-východ by mohli závidět. Není totiž sportovního podniku, ze kterého by bratři Jan a Petr Kazdovi nepřivezli ty nejcennější kovy. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. „Právě jsme se vrátili z německého Karlsruhe. Honza vyboxoval po finálovém duelu s černým Angličanem stříbro, já bral po semifinále s jedním z domácích borců bronz. Ceníme si každé medaile, a tak i tuhle misi můžeme považovat za úspěšnou, zvlášť v našich letech,“ svěřil se nám se svými čerstvými zážitky spokojený Petr Kazda.

Není divu. Srpnový šampionát, pořádaný nejstarší kickboxerskou federací WKA má svou hodnotu, a uspět tady stojí hodně dřiny a potu. Několikanásobní nejlepší sportovci Turnova a držitelé světových titulů byli nejzkušenějšími členy početné české výpravy a v konkurenci boxerů ze 24 států se na vrcholném, perfektně zorganizovaném klání, určitě neztratili.

n201109082129_sport_116_011_kazdovi„Za přípravu musíme opět poděkovat především naší boxerské legendě a trenérovi Pepovi Kapínovi, jenž i ve svých pětašedesáti nám skoro hodinu vydrží držet lapy, a také všem klukům z Impactu. Nejčastějšími sparingpartnery nám jsou Bursa, Knébl a Kudrnovský, ale bez podpory celého klubu by to prostě nešlo,“ uznává mistr světa z Alicante a zároveň připomíná také významný podíl lékaře MUDr. Marcela Nesvadby.

 Přestože známá dvojčata dovrší brzy 36 let věku, nabídky veteránských startů zatím odmítají. Oba už sice mají ve své bohaté sbírce medailí po 12 kusech různě barevných kovů z MS, ale jak přiznávají, sportovní motivace k získání dalších tady pořád ještě je. „Ten pocit na stupních vítězů je nepopsatelný a kdo jej zažil, určitě pochopí o čem je řeč,“ uzavřel náš krátký rozhovor Petr Kazda.

 

Sportovci, kteří jsou schopni pro dobrou reprezentaci sebe, svého města i státu shodit před zápasem například 1,2 kg své hmotnosti za půl hodiny, zdaleka ještě neřekli své poslední slovo. Obzvlášť, když za sebou cítí podporu své rodiny. Rodiče jim v rodinné firmě zřídili dobře zařízenou tréninkovou místnost, která je jim denně k dispozici. Turnovští zájemci si s nimi mohou zatrénovat každý pátek, pro změnu v daliměřické tělocvičně.

 

Karel Vodrážka

vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.