VÍKENDOVÝ FOTBALOVÝ SERVIS: DIVIZNÍ FOTBALISTÉ FK PĚNČÍN-TURNOV VYHRÁLI VENKU

0

Tak je to tady. První nefalšovaný kompletní víkendový fotbalový servis. Stránky TvA jsou tak nyní jediné, které v aktuálním čase takto kompletní přehled přinášejí! Radost fanouškům dělají především divizní fotbalisté FK Pěnčín-Turnov. Na jaře hráli dvě utkání venku a v obou uspěli! To málokdo čekal. Náš přehled přináší i výsledkový servis z krajského přeboru, I. A třídy a I. B třídy. K zaznamenání je mj. víkendové derby dvou Pěnčínů, ve kterém byl úspěšnější ten „turnovský“…

DIVIZE C

* Náchod – FK Pěnčín-Turnov 1:2 (1:0)

Turnovští, kteří ve středu v Doubravě herně potrápili v jeho reprezentační přestávce ligový Slovan Liberec (0:2), odjížděli po výhře v Hradci do Náchoda s cílem bodovat. Svůj úkol splnili na 200 %, když ze severovýchodu Čech přivezli po parádním představení všechny tři možné body!

Hosté vstoupili do utkání velmi aktivně a už v 7. minutě po přihrávce střílel v dobré pozici mimo Maňas. Poté domácího gólmana Kobose vyděsil svým nebezpečným centrem Bělík. Jak už to ve fotbale bývá, gólově zahřmělo na druhé straně. Trestný kop náchodského Hubka si Novotný nešťastně srazil hlavou do vlastní sítě. Gólem nabuzení domácí zlobili dál a Sedláčkovu hlavičku musel likvidovat Metelka. Turnov odpověděl trestnými kopy Vojtěcha Hurta, ale v koncovce nebyli úspěšní Koubek ani Horák. S Vítkovou bombou si následně věděl rady Kobos.

Hned v úvodu druhého dějství naši svůj tlak ještě stupňovali, ale šance Dana Hurta a Maňase odvrátil velmi zaměstnaný strážce domácí svatyně. Ovšem v 64. minutě bylo vše jinak. Centr Novotného chytře sklepl Bárta hrudí na Bělíka, ten naservíroval Maňasovi, jenž z boku propálil Kobose a vyrovnal na 1:1! Pak se šance, ale bez gólového efektu, střídaly na obou stranách, a když už se zdálo, že duel spěje k remízovému konci, přišla 90. minuta, v které měl aktivní Turnov výhodu dalšího trestného kopu. Střílený centr V. Hurta hlavou nasměroval do náchodské sítě Horák a mohla tak naplno vytrysknout fotbalová radost našich borců a jejich fandů.

„Hrál se nadprůměrný divizní fotbal nahoru-dolů, takže diváci mohli být spokojeni. I když jsme byli ve finále šťastnější, vzhledem k vývoji zápasu jsme si výhru více než zasloužili. Doufám jen, že naše výsledky přilákají příští neděli do našich ochozů slušnou návštěvu, abychom díky její podpoře mohli na naši jarní šňůru úspěšně navázat,“ věří vedoucí týmu Petr Horáček.

V neděli 3. dubna přivítá FK Pěnčín-Turnov na svém hřišti Ústí nad Orlicí. Výkop je v 16.30 hodin.

Sestava: Metelka – D. Hurt, Novotný, Horák, Vítek – Maňas (80. Kulhánek), Koťátko (55. Bárta), Mendlík, V. Hurt, Bělík – Koubek (89. Vokáček). Branky 19. vlastní (Novotný) – 64. Maňas, 90. Horák, rozhodčí Krauskopf, ŽK 1:2, 250 diváků.

Ostatní výsledky: Horní Měcholupy – Chrudim 0:1, Nová Paka – Semily 1:0, Velim – Letohrad 3:5, Trutnov – Jičín 1:0, Nový Bydžov – Dvůr Králové 1:1, Ústí n/O – Kolín 1:0, Hradec Králové B – volno!

* Višňová – FK Sedmihorky 3:0 (1:0)

FKS začal s chutí a hned v začátku si vypracoval dvě šance. Zvlášť samostatný nájezd Ondry Staňka po Weberově vybídnutí volal po gólu, ale brankář Višňové byl proti. Skóre se tak měnilo v 17. minutě, kdy Jiskra z náhodného brejku a první střely na branku vytěžila maximum – 1:0! Vyrovnání nepřinesly ani zakončení Pavlíčka a Bakeše. Vzrušení přinesla 33. minuta, kdy domácí brankář chytil míč úmyslně mimo své pokutové území. Místo červené karty však viděl v rukách rozhodčího pouze žluť! Následný trestňák vyšel vniveč.

I ve druhém poločasu měly Sedmihorky smůlu a po další víceméně slepené brance inkasovaly podruhé. Po akci Pařízka mohl snížit Pavlíček, ale nedal. V 76. minutě bylo neštěstí dokonáno. Sudí „pustil“ neodpískaným faulem na Mencla do brejku Višňovské, Pařízek musel zatáhnout za záchrannou brzdu a po druhé žluté kartě musel ven. Z nařízené penalty domácí výsledek zpečetili. „Výsledek je pro nás hodně krutý. Měli jsme více ze hry, a pominu-li výkon rozhodčích, domácím vyšlo, do čeho kopli. Horší je, že na jejich příliš tvrdou hru doplatili oba naši útočníci a nakopáno dostali i další hráči,“ postěžoval si vedoucí mužstva Míra Kobrle.

Sestava: Koubus – Koťátko, Bakeš, Vávra, Švarc – Mencl (77. Vágenknecht), Pavlíček, Weber, Pařízek – O. Staněk (67. Pařík), Kratochvíl (46. Bangha). Rozhodčí Rais, ŽK 4:3, ČK 0:1, diváků 100.

* FK Pěnčín-Turnov B – Pěnčín 3:2 (1:2)

„Derby“ dvou Pěnčínů přineslo poměrně nezáživný fotbal, ale též plný tříbodový zisk tomu turnovskému. V prvním poločase stojí za zmínku snad jen šance agilního Kulhánka, ale ten místo finální přihrávky na Ježka volil střelu do rukou hostujícího brankáře. Ve 21. minutě udeřilo naopak na druhé straně a Pěnčín šel do vedení hlavičkou po rohovém kopu zahraném na přední tyč. Chvíli na to ale Kulhánek našel z trestného kopu hlavu nabíhajícího Matouška a bylo srovnáno. V závěru poločasu dostali hosté ještě výhodu pokutového kopu. Hyka první pokus vyrazil, avšak rozhodčí Milner nechal penaltu opakovat a domácí znovu prohrávali. To už hosté hráli díky dvěma žlutým kartám pro jednoho hráče jen o deseti.

Po pěnčínské „ložence“ po příchodu z kabin unikl hostující obraně Kulhánek, ale Dan Škréta na jeho přihrávku nedosáhl. Vše napravil vzápětí stoper Votoček, jenž vyslal vpřed Jana Škrétu, jehož dělovku gólman hostů sice vyrazil, ale proti razantní dorážce Vokáčka neměl šanci. Čtvrt hodiny před koncem se před hodně nejistým mužem č. 1 objevil střídající Jaček a jeho vyražený střelecký pokus musel mazácky gólově dořešit opět Vokáček. Otočený zápas pak už rezerva divizního Turnova dotáhla do vítězného konce.

Sestava: Hyka – Vondráček, Votoček, Matoušek, Šteffan – D. Škréta, Nahodil, J. Škréta – Ježek (87. Lhoták), Vokáček (82. Dressler). Branky 36. Matoušek, 59. a 73. Vokáček, rozhodčí Milner, ŽK 3:2, ČK 0:1, diváků 50.

Ostatní výsledky: Česká Lípa B – Jablonec n/J 1:0, Nový Bor – Hrádek n/N 2:1, Cvikov – Desná 2:5, Hejnice – Železný Brod 1:2, Mšeno – VTJ Rapid 4:0

I. A TŘÍDA

Jilemnice, která v krajském poháru překvapivě vyřadila Sedmihorky, přivítala vedoucí celek od Máchova jezera. Ten potvrdil roli favorita a vyhrál 1:3. Lomnice nad Popelkou hostila exdivizní Skalici a uhrála s ní bod za remízu 1:1. Bozkov udolal ambiciózní Jablonné v Podještědí těsně 1:0 a Velké Hamry zdolaly Vratislavice 3:2. FK Košťálov rozstřílel Novou Ves 5:0 a poslední Frýdlant překvapivě deklasoval třetí Stráž nad Nisou 4:0. Liberecké Doubí přivezlo z Mimoně remízu 1:1.

I. B TŘÍDA

* Nová Ves nad Popelkou – Mírová pod Kozákovem 0:1 (0:0)

Domácí ještě nevzdali boj o záchranu v soutěži a lídrovi I. B třídy byli v souboji mužstev z obou pólů tabulky zejména svou bojovností po celých 90 minut vyrovnaným soupeřem. Již v 8. minutě vystrašil Mlejnka těsně nad střílející Brendl a mírovský brankář musel čarovat i ve 28. minutě, kdy natřikrát zlikvidoval další gólovou snahu Novoveských. Hosté však v druhé půli začali více kombinovat, a to jim přineslo úspěch hned po přestávce. Při akci po ose Michal Kovář – Trč doputoval míč až k Horákovi a ten rozhodl, že Mírová na čele zůstane i nadále. Sestava: Mlejnek – Michal Kovář, Kochman, Ráliš, Hejduk – Horák (89. Tokan), Marcel Kovář, Jíra, Taibr – D. Zelnický, Trč. Branka 47. Horák, rozhodčí Huřťák, ŽK 1:2, diváků 60.

* Rovensko pod Troskami – Mšeno B 3:4 (0:2)

Sudí Vokřínek posadil hosty na koně už ve 13. minutě hodně přísnou penaltou a vzápětí jim neodpískáním faulu umožnil dokonce dvougólové vedení! Po poločasových změnách měli Rovenští navrch a snížili z trestného kopu Náhlovským. Mšeno tuto situaci okopírovalo a opět zvýšilo na rozdíl dvou branek. Domácí pak po Šimkově akci dali dorážkou Pařízka kontaktní gól, ale vzápětí přišla další desítka ve prospěch Mšena, přičemž předčasně musel do sprch domácí Maruška! Z „puntíku“ se kopalo i na druhé straně za faul na Špínu a nestárnoucí Šimek vykřesal alespoň bodovou jiskřičku naděje. Ovšem již zmíněný arbitr se 2 minuty před rušným koncem neodvážil (!?) písknout čtvrtý pokutový kop také pro Rovensko, když byl ve slibné akci ve vápně soupeře sražen Lukáš Malý. Sestava: Vrabec – Šimek – Maruška, Brunclík (46. Novotný), Dědeček (46. Varečka) – Pařízek, Náhlovský, Hanzl, D. Malý – L. Malý, Špína. Branky 52. Náhlovský, 74. Pařízek, 84. Šimek z PK, rozhodčí Vokřínek, ŽK 5:2, ČK 1:0, diváků 30.

* Jenišovice – Horní Branná 1:1 (0:0)

Spokojenost s výkonem rozhodčích nepanovala ani v zachraňujících se Jenišovicích. Ty si v první půli připravily tři gólovky, ale stejně jako hosté svou jedinou, je oba celky nedokázaly proměnit. „I když nám tu nebyla uznána branka, první půli nemá cenu řešit. V druhé jsme sice v 76. minutě inkasovali, ale po chvíli vyrovnal navrátilec Bernard. Pak jsme vyprodukovali další gólovou akci, ale sudí byli opět proti. Kamerou zaznamenanou situaci, která prokázala neporušení pravidel z naší strany, si teď můžeme tak akorát pouštět donekonečna, ale body jsou pryč,“ netajil se zklamáním domácí kouč Petr Randák. Sestava: Řehák – Hrabák, Vaníček, Obršlík, Laušman (81. V. Kalousek) – Pekař, Bernard, Z. Kalousek, Hanuš, Hradecký – Křepela (86. Imlauf). Branka 81. Bernard, rozhodčí Paulus, ŽK 3:5, diváků 50.

Ostatní výsledky: Maršovice – Víchová nad Jizerou 5:1, Lučany nad Nisou – Zásada 3:0, utkání Držkov – Plavy a Malá Skála – Harrachov byly odloženy na středu 13. 4. od 15.00 hodin.

1. Mírová p.Koz.  14  11  0   3   38:18   33

2. Maršovice         14  10   1   3  44:17   31

3. Lučany n.N.      14  10   0   4  38:24   30

4. Mšeno B           14   8   1   5   38:36   25

5. Malá Skála       13   7   2   4   27:22   23

6. Zásada             14   7   2   5   27:25   23

7. Horní Branná   14   6   3   5   30:26   21

8. Plavy                  13   7   0   6   31:30   21