VÍTE, ŽE ULICÍ 28. ŘÍJNA MŮŽETE JET NEJVÝŠ TŘICÍTKOU?

0

Čas od času se vydají strážníci městské policie do ulic Turnova s mobilním radarem. Když nedávno měřili rychlost vozidel v ulici 28. října, tak povolenou třicítku v krátkém časovém úseku překročilo 31 vozidel. Z toho jeden řidič ulicí projížděl rychlostí 59 km/h, což podle velitele městské policie Luboše Trucky znamená pokutu až do výše 25 tis. Kč a zákaz řízení.

Upozorňující dopravní značení v klesání v ul. 28. října

Úprava ulic Kinského a 28. října na tzv. „Zónu 30“ je žádoucím opatřením, zejména kolem základní školy („dívčajdy“) řidiči mnohdy nedbali na možná nebezpečí, nižší rychlost vnáší do této ulice více klidu. Že ale toto opatření minimálně domácím řidičům stále ještě v hlavě nesepíná automaticky, je vidět již z kontrolního měření rychlosti.

Při výjezdu z Markovy ulice na Mariánské náměstí má řidič problém značku vidět…

… o kousek dál už to není problém

Jak je zóna označena? Ve směru od nemocnice zhruba v polovině klesání k ulici Kinského je to celkem nenápadná značka u vjezdu ke garážím, nicméně by ji řidič přehlédnout neměl. To z druhé strany, z Markovy ulice, se nedivte řidiči, který bude říkat, že značku neviděl. Je totiž „zarostlá“ mezi stromy pod kostelem P. Marie. Protože řidič v tomto místě spíše bedlivě sleduje provoz před sebou, má opravdu malou šanci značku vidět.

Havlíčkovo náměstí

Diskutabilní je umístění značky zhruba na úrovni začátku objektu Finančního úřadu na Havlíčkově náměstí. Značku uvidí bezpečně projíždějící řidič, jedoucí kolem pojišťovny, resp. v druhém pruhu u květinářství, protože tam je ještě jedna značka. Odstavíte-li auto až na samém konci parkoviště, musíte si dopravní opatření prostě pamatovat.

A pak je tady umístění dopravní značky „Zóna 30“ na úrovni vjezdu do Kinského ulice u Hudcova řeznictví. Malá kruhová křižovatka dává řidičům zabrat, poslední, na co zbývá čas, je při vjezdu do ulice zaklopit hlavu vzhůru. Značku tady bezpečně vidí pouze řidič jedoucí do Kinského ulice z ulice Husovy.

Vjezd do Kinského ulice

A ještě jeden mýtus. Ten samozřejmě neříkejte nikde nahlas, nebo půjdete k přezkouškám. Většina námi oslovených řidičů v dotčených ulicích měla za to, že značka „Zóna 30“ platí jen do nejbližší křižovatky jako ostatní dopravní značky. Chyba, tato úprava platí v celé lokalitě nezávisle na křižovatkách! Konec zóny je řádně označen zhruba na úrovni míst, kde zóna současně v protisměru začíná.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.