TURNOVŠTÍ PROHRÁLI V LETOHRADĚ, FOTBALISTÉ ROVENSKA VEZOU BODY Z HARRACHOVA

0

Jako na houpačce. Po výhře v minulém kole nad Semily turnovští mladíci v divizní soutěži opět prohráli. Slabou útěchou může být, že na hřišti lídra z Letohradu. V tabulce je FK Pěnčín-Turnov nyní na 11. místě, ve zbylých zápasech bude třeba bodovat, aby byla potvrzena divizní příslušnost. V krajském přeboru Sedmihorky doma převálcovaly Hejnice, rezervní divizní tým na hřišti v Pěnčíně deklasoval Nový Bor. Cenné bodu z Harrachova vezou v I. B třídě domů fotbalisté Rovenska pod Troskami, Mírová každým zápasem potvrzuje neochvějnou pozici lídra.

DIVIZE C

* Letohrad – FK Pěnčín-Turnov 1:0 (0:0).
Trenér Broschinský nechal na půdě lídra odpočívat kapitána Mendlíka a vsadil na bojovnost turnovského mládí. Už ve 3. minutě se na Metelku řítil sám Brendl a z následné sporné situace rezultoval pokutový kop. Ten však turnovský brankář zneškodnil! Pár minut na to se před jeho protějškem Kykalem ocitl Vavřich, ale neuspěl, stejně jako vzápětí po centru Bělíka. Jediný útočník Turnova se poté neprosadil ani po vybídnutí Koubka. Do slibných situací se dostávaly oba týmy, avšak strážci klecí se činili.

Ve 47. minutě obešel Vavřich všechny obránce včetně Kykala, ovšem „zívající“ letohradskou bránu nepochopitelně minul! Trest na sebe nenechal dlouho čekat a střídající Nadrchal dostal míč za Metelkova záda. Z trestného kopu poté cílil Vítek, ale jeho pokus skončil na domácí zdi a obranný val Letohradských si poradil i s dohrávkou. Metelka pak musel čarovat při pokusech Vaniše, agilního Brendla a Nadrchala. Vniveč přišly i šance Koubka a Novotného na straně druhé. Turnov makal až do samého závěru a na standardky přišli i Mendlík a Metelka, avšak Letohrad tlaku modrobílých odolal.

Sestava: Metelka – D. Hurt, Horák (53. Moravec), Novotný, Vítek (81. Kulhánek) – Koubek, Maňas, V. Hurt, Koťátko, Bělík (90. Mendlík) – Vavřich. Branka 50. Nadrchal, rozhodčí Váňa, ŽK 3:4,  diváků 550.

V příštím kole hostí FK Pěnčín-Turnov v neděli 29. května Chrudim. Zápas začíná v 17.00 hodin.

Ostatní výsledky: Velim – Ústí n. O. 0:0, Horní Měcholupy – Nový Bydžov 2:2, Nová Paka – Náchod 1:1, Semily – Hradec Králové B 0:3, Trutnov – Dvůr Králové n. L. 4:0, Chrudim – Kolín 1:0, Jičín – volno!

15. Jičín                                24   2   3  19  11:56    9

* FK Sedmihorky – Hejnice 4:0 (1:0). Po ospalém začátku se FKS ujal iniciativy a vytvářel si šanci za šancí. Branková konstrukce hájená Hejnicemi se otřásla dvakrát po zásahu do tyče, jednou se rozechvělo břevno. Mezi tyče se tak vešel pouze pokus Kusáka ve 20. minutě.

Ve druhé půli domácí takřka v pravidelných intervalech postupně navyšovali skóre a hosté zcela odpadli. Ve 48. minutě se trefil Špína, v 68. Bakeš a gólový účet uzavřel v 86. minutě z trestňáku Kratochvíl.

Sestava: Koubus – Kratochvíl, Bakeš (62. Pařík), Koťátko, Švarc – Řezáč (57. Staněk), Pavlíček, Král, Pařízek (55. Kněbort) – Kusák, Špína. Rozhodčí Poživil, ŽK 0:4, diváků 100.

* FK Pěnčín-Turnov B – Nový Bor 3:0 (2:0). Domácí měli od samého začátku více ze hry a přišly i šance, ovšem bez gólové tečky. Ta přišla až ve 14. minutě, kdy Moravec dal míč pod sebe a Zdražil zavěsil. Po deseti minutách našel brankář Hyka přesným výkopem Zdražila, ten chytře pustil míč na Kulhánka a ten střelou k tyči zvýšil na rozdíl dvou branek. Hosté svou největší příležitost prováhali po půlhodině hry.

V druhém poločase mohl hattrick završit Zdražil, ale nevedlo se mu stejně jako Škrétovi. Trojku v síti Novoborských tak završil až svým druhým gólem Kulhánek, který v 82. minutě vyhrál svůj souboj se stoperem hostů. Ti pak zlobili hlavně z brejků, ale jeden skončil na tyči pěnčínské brány a druhý famózně zlikvidoval Hyka.

Sestava: Hyka – Moravec, Matoušek, Votoček, Šteffan – Kulhánek (86. Lhoták), J. Škréta, Jaček, D. Škréta (70. Žabokrtský) – Zdražil, Smolný (79. Vondráček). Rozhodčí Noháč, ŽK 1:5, diváků 80.

Ostatní výsledky: Česká Lípa B – Cvikov 6:0, Višňová – Desná 2:2, Hrádek n. N. – Železný Brod 3:1, Pěnčín – VTJ Rapid 1:2, Jablonec n. J. – Mšeno 2:1

I. A TŘÍDA

Jilemnice – Skalice 3:1, Nová Ves – Jablonné v Podj. 3:1, Stráž n. N. – Doubí 0:2, Velké Hamry – Lomnice n. Pop. 0:1, Frýdlant v. Č. – Košťálov 3:1, Doksy – Bozkov 3:0, Vratislavice – Mimoň 0:1

I. B TŘÍDA

* Mírová p. Koz. – Horní Branná 3:0 (3:0). Tlak domácích odstartoval Císař a do boční sítě pálil Jíra. Prvně jmenovaného našel v 15. minutě Miloš Zelnický a Mírová vedla. Další šance zvýšení nepřinesly a naopak své kvality musel při střele Vaška prokazovat Mlejnek. Ve 27. minutě vyslal Horák z vlastní půle vpřed Davida Zelnického a ten skóroval podruhé. První dějství gólově ukončil jeho bratr Miloš, jehož centr si hornobranská obrany srazila do vlastní sítě! Horalům pak pomohla ještě tyč a svou tutovku promarnil Marcel Kovář. V závěru Mlejnek vychytal Ilnera a vedoucí tým si výhru už pohlídal.

Sestava: Mlejnek – Michal Kovář, Hejduk, M. Zelnický, Ráliš – Horák (60. Tokan), Jíra, Marcel Kovář, Císař – D. Zelnický, Taibr (77. Kolda). Rozhodčí Šubrt, ŽK 2:1, diváků 60.

* Držkov – Malá Skála 2:1 (0:1). Po prvních 45ti minutách vedla Skala brankou kapitána Daníčka, ale jeho po celou hrací dobu s rozhodčím diskutující spoluhráči toto hubené vedení v druhém poločasu prohospodařili a favorizovaná Malá Skála na půdě zachraňujícího se Držkova překvapivě prohrála.

Sestava: Krause – K. Šilhán (72. Volek), Cafourek, Kobrle – Pekárek, Šída, Daníček, Kotrba – J. Šilhán, Novák (80. Kubín). Rozhodčí Hnětynka, ŽK 1:2, diváků 20.

* Mšeno B – Jenišovice 4:0 (1:0). Vítězná šňůra ATAXu skončila u jablonecké přehrady. Když Hradecký své dva úniky ukončil pouze na rukavicích mšenského gólmana a přišly tři hrubé chyby v jenišovické defenzívě, nebylo zakrátko o vítězi tohoto duelu sebemenších pochyb.

Sestava: Pašta – Plechatý, Obrtlík, Vaněček, Bubák – Pekař, Bernard, Kalousek, Hanuš – Prkno, Hradecký (68. Saudský). Rozhodčí Rozkovec, ŽK 3:3, diváků 100.

* Harrachov – Rovensko pod Troskami 1:2 (0:2). Souboj dvou zachraňujících se týmů začalo lépe Rovensko. V 17. minutě prodloužil centr do harrachovského vápna L. Malý a nabíhající Hanzl otevřel skóre zápasu. Ve 28. minutě se parádně levačkou trefil nestárnoucí Šimek a domácí byli v šoku. Mohlo být pro ně ještě hůř, ale sudí Vrtal jejich evidentní ruku ve vápně velkoryse přehlédl. Harrachovskou zkázu mohl završit Holeček, ale místo náhry na před prázdnou dobíhajícího Šimka trefil jen strážce domácí svatyně.

Skvělý Vacek po dvou zázračných zákrocích kapituloval až v 70. minutě, kdy se po faulu R. Malého kopala penalta. Svůj závěrečný tlak už ale Harrachovští nedokázali brankově vyjádřit.

Sestava: Vacek – Šimek – Varečka, D. Malý, R. Malý – Hanzl, Špína, Pařízek, Brunclík (62. Dědeček) – L. Malý (71. Mencl), Holeček (84. Náhlovský). Rozhodčí Vrtal, ŽK 0:2, diváků 100.

Ostatní výsledky: Zásada – Víchová n. J. 1:0, Plavy – Maršovice 5:2, Lučany n. N. – Nová Ves n. Pop. 2:2

OKRESNÍ SOUTĚŽE SEMILSKO

* OP: Kruh – Vysoké n. J. 5:2, Horní Branná B – Košťálov B 2:3, Mírová p. Koz. B – Studenec 5:1, Lomnice n. Pop. B – Roztoky 3:0, Stružinec – Mříčná 3:2, Zálesní Lhota – Martinice 5:2, Rokytnice – Libštát 3:2

14. Studenec                       22   6   2  14  30:45   20

* OS: Studenec B – Horka 3:1, Tatobity – Poniklá 2:2, Dolní Branná B – Malá Skála B 2:7, Benecko – Bělá 0:1, Rokytnice n. J. B – Bozkov B 2:7, Nová Ves n. Pop. B – Rovensko p. Tr. B 0:2, Vysoké n. J. B – Víchová n. J. B 1:1, Košťálov C – volno!

III. třída Liberecka JIH

Výsledky 17. kola: Pěnčín – Vesec 2:1 (1:0) branky Svoboda a Mynář, Stráž n. N. B –Žibřidice 6:0, Vratislavice B – Doubí B 5:0, Bílý Kostel B – Machnín 0:3, Zdislava – Branžež 9:0, Václavice – Osečná 2:3. Sokol Pěnčín je v tabulce na 6. místě.