PROSINCOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Nabídka je průběžně doplňována! Tak je to tady. Nabídky na kulturní akce v posledním měsíci roku 2015. Nemohou být samozřejmě jiné, než adventní, předvánoční a vánoční. A je jich hodně jako každým rokem. Nejvýše v Turnově v prosinci asi stojí Vánoční trhy, ale zajímavostí tohoto měsíce je hned trojnásobný křest knížek souvisejících s naším regionem. A tak se třeba některá objeví i pod vaším vánočním stromečkem. V nabídce je ale i třeba rockový koncert kapely Harlej, v divadle vystoupí legendární folkový písničkář Karel Plíhal, pro fanoušky sci-fi je zde kostýmovaná premiéra Star Wars a hodně, hodně vánočního zpívání na různých místech regionu. A den před Štědrým dnem pro vás skauti zase na náměstí připravují živý betlém i se symbolem Vánoc, který si budete moci odnést domů – Betlémským světlem!

Vánoční a novoroční bohoslužby Římskokatolické církve v Turnově:
* 24. 12. – Štědrý den v 16.00 hodin mše v kostele sv. Mikuláše (noční mše v kostele P. Marie nebude).
* 25. 12. – Slavnost Narození Páně v 10.00 hodin – mše v kostele P. Marie a v 15.00 hodin mše v kostele sv. Jiří v Jenišovicích.
* 26. 12. – Svátek sv. Štěpána v 18.00 hodin mše v kostele sv. Mikuláše.
* 27. 12. – Svátek Svaté rodiny v 10.00 hodin mše v kostele P. Marie a ve 14 hodin mše v kostele sv. Václava na Bukovině.
* 28. 12. – kaple v Mašově. Mše svatá od 18.00 hodin.
* 31. 12. – Závěr občanského roku v 18.00 hodin mše v kostele sv. Mikuláše.
* 1. 1. – Nový rok – Slavnost Matky Boží Panny Marie v 10.00 hodin mše v kostele P. Marie.
* 3. 1. – Slavnost Zjevení Páně v 10 hodin mše v kostele P. Marie a v 15.00 hodin v kostele sv. Jiří v Jenišovicích.
* 10. 1. – Svátek Křtu Páně v 10.00 hodin mše v kostele P. Marie.

Úterý 1. prosince
* KURZ VÝROBY ŠPERKŮ A OZDOB HÁČKOVANÝCH Z DRÁTKU. Kurz je určen absolventům kurzu pro začátečníky nebo všem, kteří již zvládají základy háčkování. Vyrobíte si kulaté náušnice, přívěsek ve tvaru kytičky, brož nebo vánoční hvězdu. Materiál, který spotřebujete, je v ceně, nářadí dostanete zapůjčené. Centrum pro rodinu Náruč, z. s., Skálova 540, www.naruc.cz. Začátek v 17.00 hodin, cena 250 Kč.
* EDGAR CARDOSO, koncert portugalského klavíristy. Pořádá ZUŠ Turnov – 35. pokračování cyklu „Koncert ve škole“. Koncert se koná od 18.00 v koncertním sále v přízemí školy. Vstupné 100 Kč.
n201512011842_vakci_246_013_akcepros* U ZAVĚŠENÉ KNIHY. Spisovatelka Iva Pekárková je autorkou řady románů, cestopisů, souborů povídek a esejů. Žila jako uprchlice v USA, od roku 2005 žije jako imigrantka v Anglii. Živila se jako taxikářka na obou stranách silnice – v New Yorku a v Londýně. Ve svých dílech se hodně zabývá střety kultur a vztahy mezi národy a rasami. Literární večer. Kulturní kavárna KUS na Střelnici od 19.00 hodin. Vstupné volné.


Středa 2. prosince

* TŘI ZASTAVENÍ S ANTONÍNEM MARKEM.
V rámci projektu Aktivní senior se pro obyvatele penzionu a další zájemce z řad veřejnosti uskuteční pořad k 230. výročí narození turnovského rodáka a významné osobnosti našeho regionu, Antonína Marka. Přednáší PhDr. Květoslava Hnízdová, citace textů Eva Kordová. Pořádá Knihovna A. Marka Turnov. Klubovna penzionu Výšinka od 14.00 hodin.
* LIGHT FOR THE DARKNESS VOL. 3. Metal for Hope pokračuje v pořádání benefičních koncertů ve spolupráci s Kulturním centrem Turnov. V kavárně KUS se bude konat již třetí koncert z řady Light in the Darkness, jeho výtěžek poputuje do denního stacionáře Sluníčko, kde snaha pomáhat metalovou hudbou začala. Tentokrát bude akce věnována oddělení dětí s autismem, na opravu piana nebo k získání nějaké další pomůcky. Koncert začne ve 20.00 hodin, zahrají kapely Nerium, Spreading Dread a Purnama. Kulturní kavárna KUS na Střelnici, vstupné dobrovolné.

Pátek 4. prosince
* MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA V PONORCE
. Rodinné setkání s čertem a Mikulášem pro děti od čtyř do osmi. Rezervace místa je nutná, kapacita omezena. Více informací na www.zlutaponorka.turnov.cz. Sál v přízemí Žluté ponorky od 16.00 hodin.
* VÁNOČNÍ KONCERT PRO SENIORY. Odbor sociálních věcí zve na vystoupení pěveckého sboru Musica Fortuna. Městské divadlo od 18.00 hodin. Vstupné volné.
* VÁNOCE VE SVATÉ ZEMI – povídání s promítáním fotografií s novinářem Břetislavem Turečkem, který byl dlouholetým zpravodajem Českého rozhlasu na Blízkém východě. Jak se slaví přímo v Ježíšově rodišti, v palestinském Betlémě? Co čeká ve Svaté zemi na poutníky, kteří se tam v tuto roční dobu vypraví? Jak znějí koledy, které v kolébce křesťanství v době Vánoc poslouchají? Besedu pořádá Obecní úřad ve Čtveříně, začátek v místním „kulturáku“ je v 19.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
n201511231350_vakci_230_015_harlej* HARLEJ SLAVÍ  20 LET. Koncert známé kapely se speciálním hostem – spoluzakladatelem skupiny Vláďou Šafránkem. KD Pěnčín, začátek ve 20.30, otevřeno bude od 19.00 hodin. Cena vstupenky v předprodeji 290 Kč, na místě 350 Kč.

Sobota 5. prosince
* BURZA SBĚRATELŮ
pohlednic, známek, mincí a ostatních sběratelských oborů. KC Střelnice od 8.30 do 11.00 hodin.
* NA SALAŠI ZASE STRAŠÍ. Jura s Ondrou stojí před nesnadným úkolem. Na salaši se totiž objeví zlá a prohnaná divoženka… Divadelní pohádka je určená pro děti od 4 let. Městské divadlo od 10.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
* ANARCHIA. Po podzimních koncertech, kde předskakovala Dymytry a Walda Gangu, se tato originální kapela představí v Turnově. Hraje tvrdou muziku, převážně metal. Malá (domácí) scéna. Kulturní kavárna KUS na Střelnici od 20.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Neděle 6. prosince
* MIKULÁŠSKÝ HRABÁK!
Přijďte si najít vánoční dárek a podpořit dobrou věc. Výtěžek z akce bude věnován Centru denních služeb pro dospělé, těžce mentálně postižené autismem, SLUNCE VŠEM. Hala TSC u turnovského nádraží od 9.00 do 16.00 hodin.
* SBOR CANTEMUS. V podání ženského komorního sboru Cantemus zazní skladby V. A. Michny z Otradovic, Franco Guerrera, Lájose Bárdose, Václava Trojana a dalších. Sbor založila v roce 1983 Věra Sokolová a pod jejím vedením získal řadu domácích i mezinárodních cen. Nyní jej vede v komornějším obsazení Vlasta Hejnicová. Adventní koncert. Chrám Narození Panny Marie od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč.
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ u kapličky sv. Anny na Vyskři. Začátek v 15.00 hodin. Zve Sousedský spolek PROVAZ. Od 17.00 se podobný koncert koná u kostela ve Žďáru (spolu s dětským kytarovým souborem).

Úterý 8. prosince
* ZÁKLADNÍ ŠKOLA VE VŠENI
pořádá den otevřených dveří od 7.30 do 17.00 hodin.
* LAPONSKEM NA LYŽÍCH I PĚŠKY. Nová multimediální cestovatelská přednáška Pavly Bičíkové o letním a zimním putování s batohem na zádech drsnou švédskou divočinou za polárním kruhem – Laponskem. S Pavlou se vydáme v arktických mrazech na běžkách kolem nejvyšší hory Švédska Kebnekaise a přes Národní park Abisko. Na konci léta budeme tři týdny putovat poslední divočinou Evropy, kde spíše než telefonní signál chytíme soba. Společně odhalíme tajemství Sámů (Laponců), posledního kočovného národa Evropy, který se stále živí pastevectvím sobů. Cestovatelský klub. Kino Sféra od 18.00 hodin. Vstupné 70 Kč.

Středa 9. prosince
n201512011802_vakci_242_013_akcepros* KAREL PLÍHAL
. Karel Plíhal připravil pro své příznivce sérií podzimních koncertů a jedna z jeho zastávek bude i v Městském divadle Turnov. Začátek v 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 160 Kč, na místě 190 Kč.

Čtvrtek 10. prosince
* VÁNOČNÍ TVOŘIVÁ DÍLNA
. V rámci Klubu aktivní senior se koná tvořivá dílna s vánoční tematikou pro obyvatele penzionu v Žižkově ulici a další zájemce z řad veřejnosti. Lektorky Edita Nožičková a Simona Bakešová. Klubovna penzionu Žižkova od 13.30 hodin.
n201512011802_vakci_243_013_akcepros* Křest knihy NEOBYČEJNÝ ŽIVOT ARNOŠTA KRUSE. Začátek v 17.00 hodin v sále radnice v Rovensku pod Troskami. Kniha popisuje působení legendárního lékaře v první světové válce, 20. a 30. léta 20. století i tragický konec parašutistů z Antimony v Krusově ordinaci. Křest knihy proběhne za přítomnosti autora knihy MUDr. Mgr. Jaroslava Porše a zástupce vydavatele knihy. Proběhne také autogramiáda autora s možností zakoupení knihy.
* MUSICA FORTUNA. Vánoční koncert. Městské divadlo od 17.00 a od 19.30 hodin. Vstupné 120 Kč, na galerii 90 Kč.

Pátek 11. a sobota 12. prosince
* VÁNOČNÍ TRHY
. Náměstí a areál Muzea Českého ráje vždy od 10.00 do 19.00 hodin. Program přineseme v samostatném článku.

Pátek 11. prosince
* VÁNOČNÍ ODLÉVÁNÍ
. Vánoční dílna pro veřejnost. V rámci tradičních vánočních trhů se můžete těšit na „Kapří stezku“, která vás zavede do muzea a která bude zakončena v Kamenářském domě tvůrčí dílnou nazvanou „Vánoční odlévání“. Zde si spolu s dětmi budete moci vyrobit přívěšek s motivem ryby. Rybičku si sami odlijete z olova, a to do vlastnoručně vytvořené sádrové formy. Touto dílnou symbolicky připomínáme a oživujeme starou vánoční tradici lití olova. Kamenářský dům v areálu Muzea Českého ráje v pátek od 14.00 do 18.00 hodin, v sobotu od 9.00 do 18.00 hodin.
n201512062047_vakci_251_013_dlask* KŘEST KNIHY „ZÁPISKY SEDLÁKA JOSEFA DLASKA“. Rukopisné zápisky sedláka Josefa Dlaska z Dolánek u Turnova – jeden z historických pokladů našeho regionu – vychází po sedmdesáti čtyřech letech tiskem, navíc vůbec poprvé ve své kompletní podobě. Dosud se mohli čtenáři seznámit pouze s jednou jeho polovinou, částí nazývanou Dlaskova kronika. Majitel známého Dlaskova statku ale ke své kronice, kterou sepisoval po celou první polovinu 19. století, přidal řadu výpisků z dobové naučné literatury, zprávy o historických událostech, všeobecné informace o světě, či třeba podrobný přehled počasí od 18. století. Ponoříme-li se dnes do četby jeho zápisníku, prožijeme poučný, napínavý a místy překvapivě zábavný výlet do minulosti. Dozvíme se mnoho informací o životě na Turnovsku, ale získáme i představu o znalostech, zvyklostech a hodnotách člověka, který předešel náš pobyt na této planetě o téměř dvě stovky let. Galerie muzea od 17.30 hodin.

Sobota 12. prosince
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ
v kapli na Valdštejně. Začátek ve 14.00 hodin. Zve Sousedský spolek PROVAZ (PRO VÁnoční Zpívání).
* VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ mažoretkového souboru „Perličky“ Turnov a jejich hostů. Tělocvična ZŠ v ulici 28. října od 15.00 hodin.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč, k tanci a poslechu hraje Turnovanka. Více informací na www.turnovanka.cz.
* KŘEST KNIHY „ŽIVOT NA PROVÁZKU, ANEB O LOUTKÁŘÍCH A LOUTKÁCH. TRADICE A SOUČASNOST LOUTKÁŘSTVÍ V ČESKÉM RÁJI A LIBERECKÉM KRAJI“. Publikace přináší stručný pohled na historický vývoj loutkářství v našem regionu. Kniha vychází pod záštitou Muzea Českého ráje v Turnově. Jejím smyslem je poukázat na skutečnost, jak je loutkové divadlo stále oblíbeným uměním u dětí i dospělých. Kniha je navíc doplněna bohatou obrazovou přílohou a přehledovým místopisem loutkářských souborů. Galerie muzea od 16.00 hodin.

Neděle 13. prosince
* GADREW WAY
. Smyčcový kvartet Gadrew Way vznikl v roce 2010 pod vedením Gabriely Vermelho, která se řadí mezi nejvšestrannější a nejpozoruhodnější osobnosti naší hudební a divadelní scény. Dívčí kvartet přednese skladby Maurice Ravela, Astora Piazzolla, Maca Manuse nebo Jeremy Cohena. Adventní koncert. Kostel sv. Františka z Assisi od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč.
* ADVENTNÍ KONCERT v kostele sv. Jakuba v Přepeřích. Vystoupí smíšený pěvecký sbor Rosex pod vedením sbormistryně Aleny Sobotkové. Začátek v 17.00 hodin.

Úterý 15. prosince
* VÁNOČNÍ KONCERT ŽÁKŮ ZUŠ TURNOV
– žáků učitele hry na kytaru Petra Kostky a žáků hry na dechové nástroje učitele Jindřicha Bady. Dětské oddělení knihovny od 17.00 hodin.
* JAN ROSÁK A PETR VYDRA. O pracovních i nepracovních tématech si přijede sympatický moderátor a tvář televizního i rozhlasového vysílání Jan Rosák povídat na turnovskou talk show Pohovka s moderátorem Petrem Vydrou. Hudební doprovod zajistí jako již tradičně Pavel Půta a Andy Seidl. Městské divadlo od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, senioři na OSV 140 Kč.

Středa 16. prosince
* VÁNOČNÍ ČAS
. Komponovaný pořad slova a hudby pro obyvatele DD Pohoda a další zájemce z řad veřejnosti. Účinkují Eva Kordová – mluvené slovo, hudební doprovod na kytaru Ondřej Halama. Začátek ve 14.00 hodin. Program bude ve stejnou dobu zopakován ve čtvrtek 17. prosince v penzionu Žižkova.

Čtvrtek 17. prosince
n201512011802_vakci_245_013_akcepros* VÁNOČNÍ ODPOLEDNE
pro rodiče, žáky a přátele „dívčí“ školy (ZŠ v ulici 28. října). Městské divadlo od 16.00 hodin.
* PŮLNOČNÍ KOSTÝMOVANÁ PREMIÉRA STAR WARS. Letošní Vánoce jsou pro sci-fi fanoušky dvojnásobným svátkem, na velké plátno se totiž po deseti letech vrací série Star Wars. Novinka má podtitul Síla se probouzí a v turnovském kině Sféra pro vás připravujeme velkou kostýmovanou půlnoční premiéru, na kterou zbývá už jen posledních pár lístků.  V noci ze středy 16. na čtvrtek 17. prosince budou kino Sféra i jeho zaměstnanci vypadat jako z předaleké galaxie, půlnoční kostýmované premiéry u nás totiž mají vždycky tu správnou atmosféru. I vás uvidíme rádi v kostýmech. Kino Sféra od 00.01. Vstupné 140 Kč.

Sobota 19. prosince
* ADVENTNÍ ČAS S VÉVODOU ALBRECHTEM Z VALDŠTEJNA
. Setkání s vévodou, s nímž si ozdobíte vánoční strom na hradě Valdštejně. Symbolicky si můžete přinést vlastní ozdobu, za kterou dostanete odměnu od vévody.
Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 50 a 30 Kč.
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ – skautský sboreček zpívá vánoční koledy v Ohrazenicích u kapličky od 16.00 hodin.
* MUSICA FORTUNA – koncert pěveckého sboru v kostele na Vyskři od 17.00 hodin.
* VÁNOCE S CHOREOU. Chorea Bohemica je špičkový český umělecký soubor v oblasti jevištního ztvárnění tradičních projevů lidového umění, který svým současným pojetím pokladů českého folklóru, zdůrazňujícím především jeho humor a poezii, dosahuje kdekoliv a při každém vystoupení nejužšího kontaktu s divákem.
Náhradní představení za Psaní Ježíškovi. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 380 Kč, na místě 420 Kč.

Neděle 20. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: TRADIČNÍ I NETRADIČNÍ KOLEDY
. Vystoupení dětského sboru turnovských skautů. Předání Betlémského světla. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* VÁNOČNÍ KOLEDOVÁNÍ u kaple P. Marie na Prackově. Začátek ve 14.00 hodin, vystoupí manželé Lédlovi z Malé Skály. Domácí občerstvení zajištěno.
* JITKA A ONDŘEJ KOLÁČNÝCH A VERONIKA VILDMANOVÁ. Čtvrtý adventní koncert uvádíme k poctě pátera Antonína Marka ve spolupráci s Městskou knihovnou Antonína Marka, která letos slaví významné výročí od svého založení. Dům Na Sboře od 15.00 hodin. Vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč.
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ v kostele ve Všeni. Začátek v 16.00 hodin. Zve Sousedský spolek PROVAZ (PRO VÁnoční Zpívání).
* TURNOVSKÁ BOHÉMA – LÉDL JAZZ Q. Jazzový podvečer v pizzerii Maškovka aneb jazzové koledy. Jako host vystoupí Jiří Hlava (trubka). Začátek v 18.00 hodin. Vstupné 50 Kč, rezervace na tel. 481 311 265.

Úterý 22. prosince
* Od 18.00 hodin v městském divadle pořádá ZUŠ Turnov tradiční VÁNOČNÍ KONCERT žáků. V programu vystoupí sólisté, komorní soubory i orchestry. Vstupné 50 Kč, žáci školy zdarma.

Středa 23. prosince
n201512011802_vakci_244_013_akcepros* BETLÉMSKÉ SVĚTLO
. Rozdávat ho budou skauti na turnovském náměstí. Bude i živý betlém! Začátek v 17.00 hodin.

Čtvrtek 24. prosince
* VÁNOČNÍ SOUSEDSKÉ SETKÁNÍ S ŽIVOU HUDBOU.
Přijďte s námi strávit dopoledne Štědrého dne, ochutnat ukázku tradičního vánočního cukroví z Malého Rohozce a poslechnout si melodie koled v podání místních muzikantů. Svařené víno a čaj k zakoupení. Srdečně zve Rohozecký okrašlovací spolek. Setkání proběhne od 10.00 do 11.30 hodin.
* VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ v Rakousích u betlému pod Fasem. Letošní překvapení: Živý betlém s živou hudbou, zvonečky vezměte s sebou. Svařáček, odlévání olova, zpívání koled, žesťový dechový orchestr. Zve Kulturní a divadelní spolek Jizeran Rakousy. Začátek ve 13.00 hodin.
* VESELÉ HRADNÍ KOLEDOVÁNÍ NA ROTŠTEJNĚ. Připravena je sváteční prohlídka hradu, od 14.00 hodin je připravena pohádka „Na vánočku mi nešahej!“. Na hrad přijede i Hugo na cestách a přiveze od skautů Betlémské světlo. Akce probíhá od 13.00 do 15.00 hodin.
* VÁNOČNÍ KONCERT pěveckých sborů Carmina a Turnováček a dechového orchestru. Kostele Panny Marie od 14.00 hodin. Vstupné dobrovolné.
* ŠTĚDRÝ DEN NA HRADĚ VALDŠTEJNĚ. Vánoční koncert pěveckého sboru I DILETTANTI z Liberce. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné dobrovolné.
* SPOLEČNÉ VÁNOČNÍ ZPÍVÁNÍ v kostele na Vyskři. Začátek v 15.00 hodin. Zve Sousedský spolek PROVAZ (PRO VÁnoční Zpívání).

Pátek 25. prosince
* VÁNOČNÍ EVANGELICKÁ „BOHOSLUŽBA TROCHU JINAK“
– v malebném barokním kostelíčku sv. J. Nepomuckého Na poušti nad Železným Brodem. Čeká nás sváteční slovo, vystoupení smíšeného sboru a horký čaj či káva pro zmrzlé. Pořádá Křesťanské společenství Turnov, začátek v 10.00 hodin.

Sobota 26. prosince
* HRAD VALDŠTEJN
: Vánoční koncert – MUSICA FORTUNA. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* FUNK CORPORATION. Funky Vánoce připadají v Turnově tradičně na 26. prosinec. Už třetí rok totiž kapela zve na party na Střelnici všechny, kteří nemají náladu na stokrát viděné pohádky a okoralé cukroví. Přijďte využít možnosti poslechnout si nejlepší funky kapelu na sever od Mnichova Hradiště v kategorii „více než devět členů” a načerpat energii tolik potřebnou k přežití Silvestra. Afterparty s autogramiádou do připravených památníčků zaručena! Vánoční koncert. Kulturní kavárna KUS od 20.00 hodin.
* VÁNOCE S MACKIE MESSER BANDEM a jeho hosty. Restaurace Divizna v ul. 5. května od 20.00 hodin.
* ŠTĚPÁNSKÁ ZÁBAVA v sále radnice v Rovensku pod Troskami od 20.00 hodin. Hraje skupina Rouden Band.

Neděle 27. prosince
* DĚTSKÝ DEN – VÁNOCE NA KONÍCH.
Tak jako každým rokem pořádá ekologická farma a Jezdecký spolek Dvůr Borčice u Všeně spolu s Libereckým krajem a Regionální agrární radou dětské odpoledne pro zpestření vánočních prázdnin. Pro děti je připravena soutěž  o sladké ceny, svezení na koních a občerstvení zdarma. Též pro dospělé… Začátek ve 13.00 hodin.
* VÁNOČNÍ KONCERT v kapličce na návsi v Mašově začíná v 16.00 hodin. Vystoupí kvartet Ad Libitum.

Pondělí 28. prosince
* HRAD VALDŠTEJN: VARHANNÍ KONCERT
. Koncert, na kterém vystoupí Radek Rejšek (varhany) a Vít Janata (trubka) ve skladbách starých mistrů. Začátek ve 14.00 hodin, vstupné 50 Kč.

Pátek 1. ledna 2016
* NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ
v Turnově na autobusovém nádraží.

Středa 6. a čtvrtek 7. ledna
* TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA proběhne v Turnově a okolí, výtěžek bude určen Skautskému středisku Štika Turnov, které mj. zamýšlí odkoupit „ostrov“, kde se nachází jejich klubovny. Nabízíme možnost po domluvě (tel. 777 200 082) navštívit zájemce o přispění kdekoli na turnovské adrese. Návštěva skupinky zpívajících králů v přestrojení je jistě velkým zážitkem nejen pro děti…

Sobota 9. ledna
* ANTIMONY 2016.
Rota Nazdar a město Rovensko pod Troskami zvou širokou veřejnost na pietní vzpomínku konanou na paměť tragického konce paraskupiny Antimony. Začátek ve 13.00 hodin na rovenském náměstí před pamětními deskami u radnice.
* 1. REPREZENTAČNÍ PLES ZÁKLADNÍ UMĚLECKÉ ŠKOLY TURNOV k 70. výročí školy. Velký sál KC Střelnice Turnov, vstupné 200 Kč. Vstupenky v předprodeji v KC Turnov. Program:
19.30 – 20.00 Velký dechový orchestr ZUŠ
20.00 – Zahájení plesu a vystoupení Komorního smyčcového orchestru ZUŠ
20.20 – Big Band ZUŠ a předtančení žáků tanečního oboru
21.30 – Big Band Relax Přemysla Vlasty

Sobota 16. ledna
* Volej&basketBÁLL
. KC Střelnice od 20.00 hodin. Hrají „Levou rukou“. Vstupné 150 Kč, předprodej v KCT a Sportcentru ve Skálově ulici.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.