DIVIZNÍ FOTBALOVÝ TÝM TURNOVA JE NA JAŘE BEZ PORÁŽKY

0

Od divize po okresní soutěž. Všechno pěkně přehledně, včetně tabulek. To je fotbalový servis TvA, nejvyčerpávající souhrn v regionu. Radost fanouškům dělají fotbalisté divizního FK Pěnčín-Turnov, kteří na jaře ještě neprohráli a v neděli na svém hřišti deklasovali Ústí nad Orlicí. Za předvedenou hru si opakovaně vysloužili v průběhu druhého poločasu potlesk celého hlediště. V krajském přeboru se nedařilo Sedmihorkám, Pěnčín-Turnov B jen remizoval. V I. B třídě překvapilo Rovensko, které přivezlo body za výhru v Maršovicích, Jenišovice se dál krčí v závěru tabulky…

DIVIZE C
FK Pěnčín-Turnov – Ústí n. O. 4:1 (3:0)

Turnovští fotbalisté se vezou na vítězné vlně a na jaře jdou od vítězství k vítězství, což je katapultovalo do první poloviny tabulky. A to se domácímu publiku představili poprvé až ve 4. jarním kole!

První čtvrthodinu byli aktivnější hosté a už v 5. minutě vystrašil Metelku v domácí brance svým trestným kopem Dostál. Gólově nezahřmělo ani na druhé straně po obdobné situaci zahrávané Bártou a následné šanci Novotného. Po svém šikovném uvolnění přes obranu hostí neuspěl vzápětí ani Vojtěch Hurt. V 17. minutě zlikvidoval nohama gólovou hlavičku Borka Metelka. Domácí se na koně dostali akcí po ose Horák – Bárta – Bělík, když posledně jmenovaný přesnou placírkou trefil šibenici Tomkovy branky – 1:0!

n201104041949_sport_039_011_fotbalPo půlhodině hry dochází ke stažení pronikajícího Koubka a nařízenou penaltu bez problémů proměnil Mendlík ve druhý úspěch svého týmu. Ve 35. minutě uvolnil Vojta Hurt agilního Koubka, ten trefil spojnici tyče a břevna a odražený míč se od Borka odrazil do ústecké sítě potřetí! Další pohromu v podobě bomby Bělíka pak odvrátil Tomek.

Po změnách v sestavě se hosté snažili po obrátce s utkáním ještě něco udělat, ale turnovská obrana v čele s Metelkou pracovala spolehlivě. Naopak Turnov si vytvořil místy až drtivý tlak, korunovaný nejprve Bělíkovou tyčí po centru Koubka. Ten si dal po chvíli repete a naservíroval míč na hlavu Vavřicha. Jeho pokus sice Tomek vyrazil, ale proti dorážce Horáka už neměl šanci – 4:0! Pod vědomím dostatečného náskoku turnovští mladíci posléze zvolnili tempo, čehož využili hosté a po úniku Dostála nešťastně tečoval jím zahraný míč za Metelkova záda Novotný. Vedoucí mužstvo si však výhru do závěrečného hvizdu v pohodě uhlídalo.

„Na jaře máme ze tří zápasů plný bodový zisk, což je potěšitelné, ale dnes více potěšila samotná hra a atmosféra, která na našem stadionu panovala. Kluci opět podali parádní výkon, což naši fandové ocenili častým potleskem na otevřené scéně,“ byl spokojen s výkonem svého mančaftu jeho vedoucí Petr Horáček.

Sestava: Metelka – D. Hurt, Novotný, Horák, Vítek – Maňas, Mendlík, V. Hurt, Bělík (84. Koťátko) – Bárta (60. Vavřich), Koubek (75. Vokáček). Branky 21. Bělík, 29. Mendlík z PK, 35. vlastní (Borek) 65. Horák – 72. vlastní (Novotný), rozhodčí Baum, ŽK 1:1, 350 diváků.

V neděli 10. dubna hraje FK Pěnčín-Turnov na umělé trávě v Chudonicích, kde jim soupeřem bude domácí Nový Bydžov. Výkop je v 16.30 hodin.

Ostatní výsledky: Letohrad – Nová Paka 2:0, Chrudim – Velim 2:2, Semily – Jičín 4:0, Dvůr Králové – Horní Měcholupy 2:2, Kolín – Nový Bydžov 3:0, Hradec Králové B – Náchod 4:0, Trutnov – volno!

15. Jičín                 18   2   1   15   8:40    7

Jablonec n. J. – FK Sedmihorky 3:0 (2:0)

Zachraňující se Jabloneček musel vyhrát, a tak začal tlakem, který přinesl dvě šance. Jedna přišla vniveč a druhou odvrátil brankář Koubus. Pak se hra vyrovnala, což přineslo dvě slibné příležitosti karlovického Kněborta. První ztroskotala na obránci, druhá tutovka trefila dobře postaveného strážce domácí svatyně. Ve 30. minutě zahrávali Jablonečtí trestný kop a po následné trmě-vrmě se k podivu všech kopala penalta, kterou po tyčovém biliáru dorazil Bulíř. Týž hráč zvýšil chvíli před poločasovým odchodem kabin na rozdíl dvou branek. FKS mohl snížit po trestňáku Pavlíčka, ale jeho pokus zastavilo břevno!

V druhém dějství, do něhož vstoupili hosté mnohem aktivněji, mohl vykřesat naději Mencl, ale jeho superšanci ze šesti metrů vyrazil domácí gólman a dorážku Bakeše zastavila tyč! Jablonečtí přešli vzápětí do protiútoku a z přečíslení svůj náskok ještě zvýšili, byť situace zaváněla postavením mimo hru!?

„Na to už jsme neměli odpověď, a zápas dohráli v křeči. Citelně nám chybí střelec. Naše šance jsou jalové, a když se k tomu přidruží smůla jako při penaltě, kdy míč se odrazil od tyče k tyči a poté k volnému útočníkovi domácích, bojujeme sami se sebou. Kvůli trestu nemohl hrát Pařízek, při rozcvičování si obnovil zranění Vávra. Snad to teď doma bude lepší,“ vyslovil se pro TvA vedoucí mužstva Míra Kobrle.

Sestava: Koubus – Koťátko, Bakeš (70. Pařík), Mrňák, Švarc – Kratochvíl, Mencl, Pavlíček, Bangha – O. Staněk, Kněbort (80. Vágenknecht). Rozhodčí Tykva, ŽK 2:3, diváků 100.

Hrádek n. N. – FK Pěnčín-Turnov B 1:1 (0:0)

První půle byla zcela v režii hostů, kteří si vytvořili hned tři vyložené šance. Z tria Kulhánek, Vokáček a Jan Škréta však neuspěl ani jeden, a tak se skóre měnilo až v druhém poločasu. To Zdražil v 65. minutě ideálně vybídl Vokáčka, domácí brankář špatně vyběhl mimo svou šestnáctku a pěnčínský snajpr minulého kola jej přeloboval – 0:1! Vedoucí branku nedokázali hosté pojistit a po několika zaváháních ukázali Hrádeckým, že jsou také zranitelní. Snaha tvrdě hrajících severočechů byla po „nakopávací taktice“ a sérii standardních situacích nakonec korunována gólovým úspěchem. A protože divizní rezerva nedokázala po rychlých brejcích Moravce a Jačka kontrovat, duel dospěl k nerozhodnému výsledku. „Z mého pohledu šlo sice o tříbodové utkání, ale jako vždy nás hodně trápila koncovka a naše naprosto zbytečné chyby. I tak se však bod z hřiště soupeře počítá,“ glosoval další vystoupení svých svěřenců trenér Radek Kotrman.

Sestava: Hyka – Moravec, Votoček, Matoušek, Šteffan – Jaček, Nahodil, J. Škréta, D. Škréta (70. Smolný) – Kulhánek (46. Zdražil), Vokáček (78. Dressler). Branka 65. Vokáček, rozhodčí Kadlec, ŽK 4:1, diváků 80.

Ostatní výsledky: Pěnčín – Česká Lípa B 5:1, Desná – Nový Bor 3:3, VTJ Rapid – Hejnice 5:2, Železný Brod – Cvikov 1:2, Mšeno – Višňová 2:1

I. A TŘÍDA

O „remízovém“ víkendu překvapila výhra zlepšujícího se Bozkova 0:1 na umělce v Doubí. Po bodu z venku přivezly Lomnice z Jablonného za remízu 2:2 a Jilemnice z Mimoně za 0:0. Tímto bezbrankovým výsledkem skončilo i utkání Stráž n. N. – Velké Hamry. Vratislavice doma udolaly vedoucí Doksy 2:1 a Košťálov přehrál v jejím domácím prostředí exdivizní Skalici 1:3 a dotáhl špici! V souboji zachraňujících se týmů podlehl Frýdlant na hřišti v Mníšku Nové Vsi 3:1.

Mírová p. Koz. – Lučany n. N. 1:1 (1:1)

Loňský účastník I. A třídy přijel pod Kozákov na hřiště vedoucího celku neprohrát, což se mu ve finále povedlo. Hosté šokovali domácí už v pro ně nešťastné 13. minutě, když nedorozumění v obranných řadách Mírové potrestal Brož – 0:1! Mírovští si v prvním dějství vypracovali dvě gólovky, ale trefil se až v 39. minutě bomber Jíra, jehož skákavá střela z šestnáctky rozvlnila lučanskou síť poprvé a bohužel i naposled. „Jestliže první poločas vyzněl pro nás špatně, druhý poločas byl ještě horší a i přes ojedinělé šance na obou stranách fotbalově prakticky o ničem,“ smutnil mírovský sekretář Jiří Kadlec.

Sestava: Mlejnek – M. Zelnický, Kochman, Ráliš, Hejduk – Horák, Marcel Kovář (75. Tokan), Jíra, Císař (82. Hlubuček) – D. Zelnický, Taibr (54. Zenko). Branka 39. Jíra, rozhodčí Šubrt, ŽK 0:2, diváků 70.

Maršovice – Rovensko p. Tr. B 2:3 (1:0)

Před utkáním na umělé trávě v jabloneckých Břízkách, kde aspirant postupu hraje svá utkání, museli Rovenští povolat zálohy, i tak usedl na lavici náhradníků pouze zkušený Radek Mencl. Maršovice šly do vedení už v 10. minutě nešťastným vlastním gólem Brunclíka. Po šesti žlutých kartách domácích přišla pro jednoho z nich i karta červená a hra se vyrovnala. Ve 27. minutě nabil hostující Špína Vodrážkovi, ale toho ve vyložené pozici vychytal Sedláček. Pak přišly průniky rovenského Hanzla. Jeho sólo skončilo nezdarem a jeho druhý pokus byl zastaven likvidačním faulem na hranici velkého vápna. Z trestného kopu se parádně trefil Náhlovský a vyrovnal! Dezorientovaného favorita zdeptal dalším gólem chvíli na to David Malý. Ambiciozní Maršovice pak vrhly vše do útoku a pár minut před koncem vyrovnaly přesnou střelou k tyči Vrabcovy klece. Při jejich snaze zvítězit získal míč předstoper Brunclík, prošel celým hřištěm, otevřenou obranou domácích a zblízka propálil Sedláčka na senzačních 2:3!

Sestava: Vrabec – Šimek – R. Malý, Brunclík, Dědeček – D. Malý, Pařízek, Náhlovský, Špína – Vodrážka, Hanzl (72. Mencl). Branky 64. Náhlovský, 71. D. Malý, 90. Brunclík, rozhodčí Vrtal, ŽK 6:1, ČK 1:0, diváků 60.

Horní Branná – Malá Skála 4:1 (2:1)

Do uzávěrky našeho fotbalového bloku se nám bohužel nepodařilo telefonicky zastihnout nikoho z funkcionářů Malé Skály a telefon nezvedal ani trenér Josef Makula. Proto přinášíme pouze výsledek. Děkujeme za pochopení.

Víchová n. J. – Jenišovice 3:2 (0:1)

Diváci viděli vyrovnaný první poločas a když už se hráči viděli v šatně, jenišovický Pekař šokoval svým gólem ve 44. minutě všechny. Domácí plejery a jejich příznivce nepříjemně, hosté odcházeli do kabin samozřejmě o poznání v lepší náladě. Šok přišel i v úvodu druhé části hry. „Víchovští během pěti minut otočili skóre, přičemž druhá branka padla po pokutovém kopu. Řehák míč nejprve vyrazil, ale na dorážku už nestačil reagovat nikdo. Po zvýšení domácích jsme ještě dokázali vstřelit kontaktní gól, ale náš další tlak už byl bezzubý a přišla další prohra,“ zahlásil neradostně jenišovický trenér Petr Randák. Sestava: Řehák – Bubák, Vaněček, Obršlík, Laušman – Pekař (61. Hanuš), Bernard, Z. Kalousek, Hradecký – Křepela (75. Imlauf), Marek. Branka 44. Pekař, 72. Vaněček, rozhodčí Marek, ŽK 6:3, diváků 120.

Ostatní výsledky: Zásada – Držkov 2:0, Plavy – Mšeno B 2:3, Harrachov – Nová Ves n. Pop. 1:4

OKRESNÍ SOUTĚŽE SEMILSKO

* OP: Mírová pod Kozákovem B – Kruh 3:5, Mříčná – Horní Branná B 1:0, Roztoky – Martinice 4:0, Studenec – Libštát 3:2, Košťálov B – Vysoké n. J. 2:0, Lomnice n. Pop. B – Rokytnice n. J. 1:2, Stružinec – Zálesní Lhota 7:0

14. Vysoké n. J.    14   3   3   8   18:29   12

* OS: Bělá – Malá Skála B 4:0, Rovensko B – Poniklá 1:3, Košťálov C – Tatobity 1:1, Víchová n. J. B – Horka 3:1, Nová Ves B – Studenec B 2:1, Dolní Branná B – Vysoké n. J. B 1:0, Benecko – Rokytnice n. J. B odloženo, Bozkov B – volno!

1. Víchová             15  12  1   2   44:16   37

2. Studenec B      15  11  0   4   39:21   33

3. Bělá                   15   9   3   3   35:20   30

4. Dolní Br. B        15   9   1   5   41:26   28

5. Poniklá             14   7   4   3   38:22   25

6. Nová Ves B      15   8   1   6   37:32   25

7. Malá Skála B   15   7   2   6   31:33   23

8. Horka                15   7   0   8   44:37   21