ČOKOLÁDOVÁ STŘELNICE

0

Spousta stánků v hlavním sále i ve foyer, desítky lidí, většinou mladé rodiny, ale i třeba prarodiče s vnoučaty. Takový je Čokoládový festival, který se již potřetí konal v turnovské Střelnici o víkendu 18. a 19. března (ZDE).

Chris Delattre je Francouz, který před 23 lety „objevil“ Českou republiku. „Asi tři roky jsem pendloval mezi Čechami a Paříží, kde jsem pracoval pro reklamní agenturu. Před dvaceti lety jsem do Čech přesídlil natrvalo,“ říká velmi dobrou češtinou s mírným přízvukem. Jak dodává, líbilo se mu tady všechno – lidi, pivo, blondýnky… Hlavně ale v Čechách viděl velký potenciál pro různé druhy podnikání a aktivity. Zpočátku žil v Olomouci, věnoval se finančnímu a reklamnímu poradenství. Mezi lety 2005 až 2014 organizoval mj. oblíbené běhy do schodů, což byly závody v běhu v nejvyšších stavbách v zemi – v Praze, Ostravě, Českých Budějovicích, ale třeba i v Liberci.

„Pak jsme řešili, co připravit v zimě kromě plesů. V roce 2012 jsem zorganizoval v Olomouci první Čokoládový festival. Ohlasy byly výborné, od té doby děláme v sezoně od podzimu do jara asi 15 akcí napříč republikou,“ přibližuje Chris Delattre. Turnovská Střelnice patří k menším sálům, o víkendu uprostřed března tu své zboží spojené většinou s čokoládou nabízelo 22 vystavovatelů – firem, jednotlivců, farmářů i třeba jen drobných výrobců čokolády nebo lihovin. Raritou je například čokoládové pivo. „Do Turnova se vracíme rádi. Když jsme tady byli poprvé, tak do sálu Střelnice přišlo za tři dny na šest tisíc lidí, což je na velikost města i velikost výstavního sálu rekord. Letos bych byl rád, kdyby za oba víkendové dny dorazilo tak dva a půl tisíce lidí. Velmi si vážíme každého návštěvníka, lidé musí řešit nárůst cen energií a inflaci, tak je příjemné, že si na Čokoládový festival přijdou udělat radost,“ dodává Chris Delattre.

A že Čechům sladké chutná a rádi objevují nové věci, svědčí i návštěvnický rekord těchto „sladkých“ festivalů – před měsícem přišlo na Čokoládový festival do Ostravy celkem 21 tisíc lidí!

Snímky jsou z turnovské Střelnice 18. března

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.