OSLAVY KONCE ROKU A NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ

0

Podle všeho prožilo Turnovsko poměrně klidnou silvestrovskou noc. Ze záznamů městské policie a hasičů nevyplývá, že by tyto složky musely řešit nějaký závažnější případ. V podvečer na Silvestra byly ulice centra Turnova prakticky prázdné, několik desítek lidí na půlnoc dorazilo na náměstí, i přestože se tu tentokrát žádná akce nekonala. Oslavy prvních minut nového roku ale byly mimořádně bezproblémové. Už hodinu po půlnoci byl v centru Turnova klid.

Oslavy se letos odbyly ve skromnějším duchu, v některých částech města byly k vidění malé soukromé ohňostroje, pěkný silvestrovský ohňostroj pořádali u kostela ve Všeni.

 

Klidnou noc z 31. prosince na 1. ledna prožili i záchranáři. Podle mluvčí Kristýny Fejfarové se ale stejně vítání nového roku na území Libereckého kraje ani letos neobešlo bez úrazů a v jednom případě i úmrtí. Za celý silvestrovský den a noc posádky zdravotníků vyjížděly celkem k 153 případům. Nejčastější byly drobné úrazy spojené s požitím alkoholu, zejména otřesy mozku a zlomeniny jako následky uklouznutí. V souvislosti s pyrotechnikou byl ošetřen pouze jeden zraněný, a to v Horní Rokytnici. „Nejsmutnějším zásahem byl výjezd k dopravní nehodě do Roztok u Semil, kde řidič čelně narazil do stromu. Byl nalezen náhodnými svědky, kteří jej na místě začali oživovat. V pokusech přivést 20letého mladíka k životu záchranáři pokračovali ještě další hodinu, avšak bohužel bezúspěšně,“ přiblížila Fejfarová.

Hasiči na území kraje zasahovali pouze u 16 případů. Výše škod způsobených požáry při silvestrovských oslavách v našem kraji se podle mluvčí Ivy Michalíčkové pohybuje okolo pěti tisíc korun. Co víc si přát?

n200901021124_rep_04_09_ohnostroj

n200901021124_rep_05_09_ohnostroj

n200901021124_rep_06_09_ohnostroj

NOVOROČNÍ OHŇOSTROJ V TURNOVĚ

n200901021123_rep_02_09_ohnostrojVelká prosincová kauza, kdy lidé špatně nesli skutečnost, že tradiční ohňostroj o půlnoci na Silvestra na náměstí v Turnově nebude, dostala překvapivé rozuzlení. Přestože by si velká část obyvatel města silvestrovský návrat ohňostroje a kulturně-zábavní akce na náměstí přála, účast lidí na novoročním ohňostroji Na Lukách předčila očekávání. I zde totiž platí, že uděláte-li akci, na kterou mohou přijít i rodiny s malými dětmi, je úspěch skoro vždy zaručen předem. Už po 17. hodině 1. ledna připomínal provoz v ulicích odpolední špičku všedního dne, kdy končí první směna ve fabrikách. Chodníky plné, na silnici zácpy, dopravu řídili strážníci městské a příslušníci policie státní.

 

n200901021123_rep_03_09_ohnostrojPodle odhadů na novoroční ohňostroj dorazilo nějakých 1500 – 2000 lidí, což z této akce dělá v podstatě nejnavštívenější setkání v Turnově v posledních letech, srovnatelné snad jen s vítáním nového tisíciletí. Stovky děti přišly i se zvonečky, kterými potom zazvonily novému roku, rozdány byly drobné dárky. Krátký kulturní program, kde zahráli Trubači z Českého ráje, moderovala Eva Kordová.

 

 „Byla jsem příjemně překvapena kolik lidí přišlo, zvlášť po negativních ohlasech na zrušení ohňostroje na Silvestra. Nyní ale vidím, že novoroční ohňostroj pro rodiny s dětmi a starší občany se nejspíš stane novou tradicí a otázka do příštího roku zní, jak a jestli by vůbec město mělo také podporovat ohňostroj silvestrovský, nebo jestli ten máme více nechat na zájmu místních podnikatelů,“ shrnula své pocity starostka Turnova Hana Maierová.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.