POLYFUNKČNÍ CENTRUM ZA NOVOU RADNICÍ JE PŘED DOKONČENÍM

0

Není to ani rok, co byla demoličními pracemi zahájena stavba veřejného víceúčelového zařízení – Polyfunkčního komunitního centra ve Skálově ulici za Novou radnicí. V tuto chvíli je objekt téměř dokončen. „V objektu se topí, probíhá kompletování řemesel, došlo k osazení sanitárního zařízení, dokončuje se soklování linolea. Z venkovních úprav ještě zbývá dodělat terasu a oplocení. Dále řešíme stanoviska nutná ke kolaudačnímu souhlasu,“ sdělil aktuální informace investiční technik Miloslav Chrumko z turnovské radnice. Jak dodal, do konce února bude dílo kompletně hotové, v průběhu března proběhne kolaudace.

Od začátku ledna probíhá výběrové řízení na dodavatele vybavení budovy. Osloveny jsou čtyři firmy, o vítězi bude rozhodnuto na konci měsíce. „Doufáme, že se vše stihne v termínech, které jsou naplánované. Stěhování by mohlo proběhnout koncem března,“ nastínila Lenka Meixnerová, ředitelka turnovského Fokusu.
Stavbu částečně dvoupodlažního objektu provádí firma MBQ s. r. o. z Prahy. Budova je bezbariérová, vertikální pohyb zajišťuje klientům výtah, v každém podlaží je i bezbariérová toaleta. Objekt je citlivě vsazen do prostředí, klientům umožní krásný výhled do údolí řeky Jizery.

Komunitní centrum za Novou radnicí je téměř dokončeno

Nová budova bude sloužit jako komunitní polyfunkční centrum města Turnova. Především zde získá odpovídající zázemí Fokus Turnov. Podle zástupkyně Fokusu Lenky Meixnerové zde bude fungovat jeho centrum denních služeb pro mentálně postižené a sociálně terapeutická dílna pro duševně nemocné a psychiatrické klienty. Jak doplnila, velké změny Fokus plánuje ve struktuře a organizaci práce, kdy pro duševně nemocné chce vytvořit nabídku motivačních, aktivizačních či socializačních programů.

Objekt bude dostupný pro další organizace i širokou turnovskou veřejnost. Sídlo bude využívané na různé besedy na téma duševního zdraví, komunitních služeb, nebude chybět konzultační místnost pro poradenství (např. sociálně znevýhodněných občanů nebo lidí v těžkých životních situacích).
Městu Turnov se podařilo na stavbu získat dotaci z Evropské unie a státního rozpočtu ve výši téměř 18 milionů korun, radnice přispěje z rozpočtu částkou zhruba čtyř milionů korun, celkem si nová budova vyžádá náklady ve výši 22 milionů korun.
(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí města)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.