ZAČALY ZÁPISY DĚTÍ DO PRVNÍCH TŘÍD, V TURNOVĚ SE LETOS PO NĚKOLIKA LETECH ZÁJEM ROZLOŽIL ROVNOMĚRNĚ MEZI VŠECHNY ŠKOLY

0

Ve čtvrtek 15. ledna se ve čtyřech turnovských základních školách uskutečnil tzv. slavnostní zápis dětí do prvních tříd základních škol (podle zákona zápisy probíhají až do 15. února). Letos se po několika letech zájem více rozložil mezi všechny základní školy, nicméně ani tentokrát neponechali rodiče dětí, které chtějí svého potomka umístit v ZŠ v ulici 28. října, nic náhodě a první z nich se před budovu školy dostavil už v 1.50 hodin po půlnoci.

n200901161000_zap_32_09_zapisKolem sedmé jich bylo už asi dvacet. Zápisy dětí začaly v 10.00 hodin, škola jako v posledních letech vždy pro čekající rodiče vytvořila zázemí v podobě vyhrazené učebny s občerstvením. Podle ředitele Jaromíra Friče budou ve školním roce 2009/2010 otevírat pouze dvě třídy prvňáčků zhruba s 25 žáky. Škola musela při zvýšeném zájmu přijmout zásadní opatření pro přijímání dětí: Přednost mají děti ze spádového obvodu školy, což jsou v podstatě ulice v centru města, dále pak děti z Turnova, které mají ve škole sourozence, následují děti s trvalým bydlištěm ve městě a teprve po nich mají dveře do školy otevřeny děti z ostatních obcí a ty, jejichž rodiče figurují na čelním místě seznamu vytvořeném první den zápisu. To vysvětluje, proč někteří rodiče raději přišli už v hluboké noci (při zápisech za rok již toto opatření platit nebude, protože škola bude otevírat tři první třídy). Ve čtvrtek 15. ledna 2009 se svými rodiči do ZŠ v ulici 28. října nakonec přišlo 65 dětí, z nich ale 13 dětí bude mít odklad nástupu do první třídy, takže hned první den byl naplněn plánovaný počet dvou prvních tříd.

n200901161001_zap_33_09_zapisZaplněná chodba čekajícími rodiči a dětmi před zahájením zápisů v ZŠ v Žižkově ulici signalizuje, že systematická práce vedení školy a učitelů přináší ovoce. Děti se do této školní budovy vrací, podle ředitele Ivo Filipa první den přišlo k zápisu 56 dětí, z toho bude mít asi sedm dětí odklad, nicméně předpoklad naplnění dvou tříd byl ku spokojenosti vedení školy a učitelů naplněn.

 

Do odloučené budovy ZŠ ve Skálově ulici, která se nachází v Alešově ulici u nádraží, přišlo 15. ledna celkem 49 dětí, v tuto dobu ale ještě není jasné, kolik bude odkladů (i v této škole otevřou podle zástupkyně ředitele Olgy Johanové jen dvě první třídy).

 

Do mašovské školy přišlo první den zápisu 24 dětí, asi pět dětí bude mít odklad školní docházky. I zde jsou podle učitelky Renaty Šulcové se zájmem ze strany rodičů velmi spokojeni.

Pro všechny školy samozřejmě platí, že zápisy končí až 15. února, takže čísla přijatých dětí se ještě mohou mírně změnit (téměř 100% rodičů ale chodí hned první den zápisu).

V současnosti je nejpočetnější turnovskou školou ZŠ v ulici 28. října, kam chodí 600 žáků, ZŠ ve Skálově ulici navštěvuje 586 žáků, do ZŠ v Žižkově ulici chodí 338 žáků a do Mašova 66.

 

Oficiální zápis dětí do turnovských mateřských škol pro školní rok 2009/2010 proběhne 15. a 16. dubna 2009 od 10.00 do 16.00 hodin. Přijímání dětí probíhá podle kritérií, které stanovuje ředitelka mateřské školy, je tu například přednostní přijetí dítěte s trvalým pobytem v Turnově ad. Pokud nebude žádost o přijetí podána ve výše uvedeném termínu, nelze přijetí dítěte do konkrétní mateřské školy zaručit. Rodiče mají možnost si vyzvednout přihlášku v dané mateřské škole předem. Město Turnov je zřizovatelem devíti mateřských škol.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.