FOTBALOVÁ SEZONA JE PO LETNÍ PŘESTÁVCE OPĚT TADY

0

Nový mistrovský fotbalový ročník je tady. V neděli 10. srpna ho zahájili i turnovští divizní fotbalisté. V prvním zápase skupiny C hostili mladoboleslavskou farmu – Benátky nad Jizerou. K utkání se vázala hned celá řada zajímavostí. Předně výsledek a sestava: FK Pěnčín-Turnov – Benátky n. J. 1:1 (1:0) np1:2. Branky 33. Bouška – 53. Karásek, rozhodčí Hůlka, ŽK 1:0, diváků 320, sestava: Bojčuk – D. Hurt, Novotný, Petřík, Beníšek – Bouška, Kunst, Randák, Bernát – Bárta (46. Finklár), Papoušek (64. Havel). Začátek utkání, jímž nový domácí kouč Pavel Jícha změnil lavičky, se sic nesl ve znamení šancí na obou stranách, ale gólu se četná divácká kulisa dočkala až po půlhodině hry, kdy Papoušek vybídl Boušku a ten za pomoci teče jednoho z obránců rozsvítil na ukazateli povzbudivé 1:0!

Okřídlené „nedáš-dostaneš“ se bohužel potvrdilo po změně stran. Randák výborného gólmana hostů nepřekonal, zato Karásek se hlavou do Bojčukovy sítě trefil a bylo po radosti. Turnovští si pak postupně vytvořili obrovský tlak, ale Papoušek gólově neuspěl, střídající Havel trefil pouze břevno a Bernátovo sólo zlikvidoval benátský brankář. Na dovršení smůly v předposlední minutě Bernát napálil tyč!

A protože se nově v případě nerozhodného výsledku kopou penalty, v této loterii byly šťastnější Benátky. Ty si tak připsaly 2 body a Turnovu zbyl jen jeden. Tímto způsobem byly o tomto víkendu rozhodnuty ještě další čtyři zápasy!

Ostatní výsledky: Jablonec – D. Králové 1:0, K. Hora – Týniště 5:0, Ústí – Pardubice B 4:0, Náchod – V. Mýto 0:1 np, Dobrovice – Živanice 3:2 np, Trutnov – Č. Třebová 1:2 np, Letohrad – Č. Brod 1:2 np.

* Vedle celostátních soutěží se v Pojizeří rozjel i semilský okres. Zde se vysokými výhrami prezentovaly oba týmy FK Přepeře! V OP, kde Stružinec podlehl doma Roztokám 1:3 a Libštát remizoval s Bozkovem B 1:1, porazil A-tým Novou Ves 8:1 a rezerva rozstřílela Benecko 6:0.
OS – Semilsko: Tatobity – Studenec B 1:2, Kruh – Future Studenec 2:1, Martinice – Zál. Lhota 7:1, Poniklá – Víchová B 6:1, Rovensko B – Vysoké 1:5, Libštát B – volno

Připravil: Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Související články (celkem 16)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.