TURNOV CHCE NA PROJEKTY ZÍSKAT 350 MILIONŮ

0

Z postupně vyhlašovaných programů ministerstev, Evropských fondů nebo z grantů příhraniční spolupráce mezi naší zemí, Německem a Polskem, by turnovská radnice ráda v nejbližších letech získala zhruba 350 milionů korun. Většina projektů je připravena. Mezi již schválené patří 15 milionová státní dotace na výměnu oken ZŠ v ulici 28. října. Ta jako jediná bude určitě realizována letos.

Pro dva nadcházející roky budou podávány projekty na úpravu parkoviště pod Valdštejnem (náklady zhruba 8 – 10 milionů), na rekonstrukci bazénu na Výšince (23 – 25 milionů), na vnitřní vybavení Střelnice (7 – 10 milionů), úpravu návsi v Mašově (5 – 10 milionů), rekonstrukci parku u letního kina (30 milionů), stavbu náměstí B. J. Horáčka před Střelnicí (9 milionů), rozšíření parkoviště u nemocnice (2 miliony), na nové naučné stezky na území města (8 – 10 milionů) a na zateplení komplexu mateřské a speciální školy v ulici Kosmonautů (8 – 10 milionů).

Pro letos očekávané výzvy jsou připraveny projekty dopravního terminálu u nádraží (120 – 160 milionů), revitalizace vodních nádrží pod Hrubým Rohozcem (2 – 3 miliony), obnova parků na Šetřilovsku (5 – 10 milionů), druhá etapa regenerace sídliště J. Patočky (8,5 milionu), vnitřní vybavení Střelnice (10 milionů) ad. V přípravách je i modernizace fotbalového stadionu a úprava zeleně na několika místech ve městě.

K případným získaným dotacím bude město vždy muset přidat poměrnou část ze svého rozpočtu, většinou je to 10 až 15 procent, někdy i víc. Z toho vyplývá, že jednotlivé projekty těžko budou moci být realizovány najednou, rozpočet je napjatý a peníze navíc nejsou…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.