OD LEDNA JE MOŽNÉ ŽÁDAT O ZNAČKU NA PŘÁNÍ, V TURNOVĚ JE JICH ZATÍM SEDM

0

Odbor dopravy ve Skálově ulici přijímá žádosti o značky na přání, a to buď kombinaci čísel a velkých písmen, či pouze číselnou řadu. Pro automobil platí 8 znaků, pro motocykl 7 a u mopedu jde o 5 znaků. Žádost je možné vyřídit na odboru dopravy v místě registrace vozidla. V případě přidělení navrhovaného přání občan obdrží značku do 15 dnů. Poplatek je 5.000 Kč za jednu tabulku, v případě osobního vozidla tedy zaplatíte 10.000 Kč. „Značky na přání je možné u nás po dobu tří měsíců i rezervovat,“ říká vedoucí dopravního odboru Pavel Vaňátko. Také doplnil, že značka je přenositelná a může být při prodeji rezervována až na dobu tří měsíců a použita na další automobil či motocykl, který majitel vlastní.

„Za první tři týdny nového roku požádalo v Turnově o značku na přání sedm občanů. Jednalo se například o DUCATI01, křestní jména doplněná číslicemi, samá čísla nebo název firmy. Tyto značky na vozidlech jsou již v provozu,“ doplnil Vaňátko.

Je nutné ještě upozornit, že značka je rozdělená mezerou za třetím znakem pro nálepku značící platnost technické prohlídky a nesmí být použita písmena G, CH, O, Q a W.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.