VÍKENDOVÝ FOTBALOVÝ PŘEHLED: TURNOV JEDE!

0

Zapomenut je špatný vstup do nové sezony, divizní kopaná opět turnovským fandům přináší radost. Nedělní výhra, která je další v řadě, nejen potěšila výsledkem, ale především předvedenou hrou! V krajském přeboru pěnčínská rezerva podle trenéra Petříka sehrála na hřišti Dok svůj nejlepší podzimní zápas korunovaný výhrou 3:0! V I. B třídě opět dokázalo venku bodovat Rovensko, které drží výbornou druhou příčku tabulky. Turnovské ženy bohužel ne a ne šance proměnit v branky, a tak o víkendu jely domů s Tuklat opět s poměrně vysokou porážkou…

DIVIZE

* FK Pěnčín-Turnov – Vysoké Mýto 4:2 (0:1), branky 46. Polívka, 68. Bárta, 85. Dydowicz, 87. Papoušek – 20. Konečný, 86. Vojtěšek, rozhodčí Vitner, ŽK 1:3, diváků 150. Sestava: Zoul – D. Hurt, Vojtěšek, Novotný, Kratochvíl – Finklár, Dydowicz, Papoušek, Bernát – Bárta (88. Havel), Polívka (64. Šulc).
Turnov jede, a byť o poločase prohrával s Mýtem 0:1, zejména zdrcující závěr utkání přinesl divákům opravdu fotbalovou podívanou, které po zajímavých zápletkách nechyběl ani šťastný konec. První poločas rozhodli disciplinovaní hosté pro sebe, ale v tom druhém už bylo od samotného jeho začátku všechno jinak. Prakticky hned po rozehrání šikovný Polívka vyrovnal a obrat dokonal turnovský kapitán Bárta. Ač držen obráncem zhruba z penaltového puntíku vyslal v pádu špičkou kopačky míč na Černíkovu bránu a po odrazu od tyče mohl ještě na zemi vítězně zvednout ruce – 2:1! Hned nato musel gólman Mýta vytáhnout na roh Bernátovu pumelici k tyči, a kliku měl v okamžiku, kdy Bártovi po nahrávce Hurta, která měla oči, míč jen odskočil do jeho náruče. Také další, dlouze připravovaná navštívenka Bernáta se mezi tyče nevešla, ale do správného místa zamířil v 85. minutě Dydowicz! Po následném brejku se ve skrumáži před brankou Zoula míč otřel o nohu Vojtěška a díky jeho nešťastné teči Vysokomýtským svitla ještě naděje. Jenže na opačném pólu hrací plochy propadl míč přes řadu hráčů až k Papouškovi a ten ji s přehledem zhasnul! Diváci se tak spokojeni mohli rozejít nejen díky dobrému výsledku a třem brankám v rozmezí tří minut, ale hlavně po předvedeném výkonu modrobílých, které teď čeká výjezd do Týniště.
To překvapivě vyhrálo v Pilišťatech nad domácím Jablonečkem vysoko 0:7! „Do Týniště teď můžeme jet naprosto v klidu. Z nejhoršího jsme snad venku a mančaft je správně naladěn. Navíc ve fotbale je výsledek každého utkání dán až závěrečným hvizdem rozhodčího,“ dalo se číst ze slov sportovního ředitele FK – kouče Jiřího Šteffana po nedělní výhře.

Ostatní výsledky: Dobrovice – Č. Brod 2:0, D. Králové – Živanice 2:1, Jablonec – Týniště 0:7, Benátky – Česká Třebová 1:0, Náchod – Letohrad 0:4, K. Hora – Ústí 2:1, Trutnov – Pardubice B 3:0

16. Český Brod  12 1 2 8 10:27 6

* FK Sedmihorky – Železný Brod 3:5 (2:2), branky 18. Martin Špína, 29. Vaníček, 62. Škréta, rozhodčí Ujka, ŽK 3:4, ČK 1:0, diváků 100. Sestava: Prokopec – Mach, Bakeš, Marek, Pařízek – Kroupa (58. Marcel Špína), Dvořák, Petrlák, Vaníček  – Škréta (64. Červinka), Martin Špína (65. Lamač).
Úvodní dvacetiminutovka patřila jednoznačně Karlovickým, ale ti ze svého náporu vytěžili pouze hubené vedení díky brance Martina Špíny. To navíc vzalo ihned za své po nešťastné obranné intervenci Bakeše, neboť z přísně nařízené penalty hosté srovnali skóre. O dvě minuty později rychlého protiútoku obrat dokonali. Naštěstí pro FKS se ještě před přestávkou trefil hlavou Vaníček a do druhé půle se šlo opět od nuly. V 62. minutě Martin Špína napálil tyč a Škréta odražený míč pohotově poslal do sítě – 3:2! Bohužel jako klíčová se projevila až následná situace. Další brejk Brodu gólman Prokopec zastavil faulem a sudí jej po odpískaném druhém pokutovém kopu navíc ještě vyloučil. Náhradník Lamač proti exekutorovi neuspěl, a z přesilovky navíc inkasoval ještě dvakrát.

* SK Doksy – FK Pěnčín-Turnov B 0:3 (0:2), rozhodčí Hnětynka, branky 7. Šulc, 25. Moravec, 85. Poláček, ŽK 2:2, diváků 50. Sestava: Hyka – Petřivý, Šimek, Šteffan, Tvrdý – Kunst, Kratochvíl (46. Randák), Dlouhý, Havel – Šulc, Moravec (60. Žabokrtský).
Jestliže domácí hrozili jenom ze standardních situací, divizní rezerva předvedla u Máchova jezera kvalitní kolektivní výkon. Největší dvě šance Doks skončily – jedna na tyči, s druhou si poradil brankář Hyka. Výhru rozdílem třídy zařídili Šulc a Moravec, domácí dorazil střídající Poláček. „Odehráli jsme nejlepší zápas podzimu. Dařilo se nám hlavně kombinačně a naše převaha spočívala rovněž ve velmi dobrém pohybu všech hráčů. Takhle nějak bych si to představoval i do budoucna,“ byl navýsost spokojen kouč Josef Petřík, který navíc musel některé hráče pošetřit na nedělní divizní utkání A-týmu s Vysokým Mýtem.

Ostatní výsledky: Č. Lípa – Hrádek 3:2, Višňová – Skalice 2:2, V. Hamry – Chrastava 1:0, Bozkov – Semily 1:1, Mšeno – Košťálov 3:0

I. A TŘÍDA

* SK Mírová p. Koz. – Sokol Rynoltice 1:3 (1:3), branka 35. Hejduk, rozhodčí Vydra, ŽK 2:2, ČK 1:0 (Holý). Sestava: Rulc – Hadač, Holý, Tvrzník (46. Krouza) – Taibr (86. Kábrt), Zelnický, Gerboc, Rypl – Beneš, Hejduk, Kázmer.
Rynoltice se pod Kozákovem představili jako kvalitní celek a pro bodový zisk udělaly více než domácí. Na jedinou branku Zelnického odpověděly hned třemi, a protože se Mírové, která dohrávala o deseti hráčích, nepodařilo zopakovat výkon z duelu s libereckými vojáky, odvezli si na sever všechny tři mistrovské body, které měly v tomto případě cenu šesti! „Podali jsme špatný výkon a soupeř byl tentokrát asi o stupínek lepší,“ uznal sic sportovně mírovský trenér Michal Kovář, ale z fotbalových kuloárů zaznělo, že se utkání moc nevyvedlo hlavnímu arbitrovi Vydrovi z Turnova…

Ostatní výsledky: Cvikov – B. Kostel 4:3, Kr. Studánka – Stráž 1:0, Lomnice – Mimoň 1:1, Desná – VTJ Rapid 4:4, Harrachov – Hejnice 1:2, Doubí – Frýdlant 0:3

I. B TŘÍDA

* FC ATAX Jenišovice – Velké Hamry B 1:2 (0:0), branka 54. Bernard, rozhodčí Drobník, ŽK 5:8, diváků 60. Sestava: Sucharda – Pekař, Šimek, Prkno, Bubák – Rác (79. Rosenbaum), Bernard, Kalousek, Resl – Vavřich, Hradecký.
Po výhře v Rokytnici byl ATAX v utkání s posledním mužstvem tabulky favoritem. Bohužel papírové předpoklady se nepotvrdily a rezerva Hamrů se mohla radovat z překvapivé výhry. Tu ovlivnilo hned několik faktorů: Jako v poslední době poměrně často, trenér Randák neměl opět možnost většího počtu střídání. V nervózně hraném pojizerském derby (k vidění bylo 13 žlutých karet!) se mohlo vylučovat na straně hostů (!?). Jenišovice se ujaly vedení po trestném kopu Kalouska, který hlavou usměrnil za záda brankáře Hamrů Bernard. Jenže hosté, kteří dosud nevyhráli (!) vyprodukovali dva, z čehož si domácí dali jeden vlastní Pekařem!

* Spartak Rychnov u JBC – Sokol Rovensko p. Tr. 2:4 (2:3), branky 3. Koudelka, 41. Pařík 43. L. Malý, 50. D. Malý, rozhodčí Drobník, ŽK 4:2, diváků 60. Sestava: Koubus – Rympler, Vítek, Kněbort, Bangha – Koudelka (76. Náhlovský), J. Mencl, D. Malý, Pařízek – Pařík (85. R. Mencl), L. Malý.
Před úterní dohrávkou se Smržovkou se Rove výsledkově správně naladili. Skóre zápasu otevřel již ve 3. minutě Koudelka, jemuž cestu ke gólovému úspěchu vydláždil nádhernou uličkou L. Malý. Díky bojovnosti však nováček otočil čísla na ukazateli! Jenže po parádní Koudelkově akci vyrovnal Pařík a L. Malý se parádně trefil z šestnáctky, a to domácími notně otřáslo. Když pak hned v úvodu druhého dějství přidal čtvrtý gól D. Malý, favorit si vítězství na hřišti soupeře do konce zápasu v poklidu pohlídal. Přičemž si ještě mohl vylepšit skóre, ale v dalších slibných příležitostech postupně neobstáli L. Malý, Koudelka a další.

Ostatní výsledky: Plavy – Držkov 3:2, Mšeno B – Rokytnice 3:3, Ž. Brod B – H. Branná 5:1, Pěnčín – Smržovka 6:1, Zásada – Jilemnice 4:1

OKRESNÍ SOUTĚŽE

* Semilsko – OP: Přepeře – Bozkov B 2:1, Libštát – Víchová 0:1, Jilemnice B – Lomnice B 0:1, H. Branná B – Studenec 1:0, Bělá – Roztoky 0:3, Košťálov B – N. Ves 5:2, Stružinec – Mříčná 5:4

1. Roztoky n. J.  12 10 2 0 45:19 32
2. FK Přepeře  12 9 1 2 36:10 28
3. Bělá    12 8 0 4 31:18 24

* Semilsko – OS: Tatobity – Benecko 3:0, Přepeře B – Horka 4:2, Kruh – Z. Lhota 6:0, Rovensko B – Poniklá 4:2, Libštát B – Víchová B 4:0, Studenec B – Future Studenec 2:2, Martinice – Vysoké 1:1

1. Vysoké n. J.  13 9 3 1 34:11 30
7. Přepeře B  12 6 1 5 38:36 19
8. Tatobity  12 5 2 5 20:21 17
11. Rovensko B  12 3 2 7 26:34 11
14. Benecko  12 0 1 11 8:52 1

* Liberecko – OP: Pěnčín – Gasservis 6:0, Chrastava B – Frýdlant B 5:0, Jindřichovice – Hejnice B 2:1, Kr. Studánka B – Višňová B 1:3, Jablonné – N. Ves 2:4, Vratislavice – Dětřichov 2:4, Raspenava – N. Město 4:2

1. Sokol Pěnčín  11 9 0 2 44:16 27
2. Dětřichov  11 8 2 1 28 : 9 26
3. Chrastava B  11 8 1 2 36:20 25

* Jablonecko – OP: Radčice – Jenišovice B 3:1, Tanvald – M. Skála 1:3, Držkov B – Hodkovice B 3:1, Kokonín – Zásada B 3:0, Albrechtice – Maršovice 3:3, Lučany – Rádlo 5:0

1. Maršovice  10 6 3 1 46:16 21
3. Malá Skála  10 7 0 3 34:29 21
11. Jenišovice B  10 2 1 7 14:35 7
12. Zásada B  10 1 1 8 14:35 4

DIVIZE ŽEN, SKUPINA B

* Čechie Tuklaty – FK Pěnčín-Turnov 9:0 (3:0), rozhodčí Ženatý, ŽK 0:0, diváků 60. Sestava: Ščuková  – Baštová, Machová, Jiránková, Mazánková  – Vrbová, Kohoutová, Kyselová (69. Pekařová) – Havlíková, Mikulová.
Pomineme-li domácí výhru nad Třebestovicemi 16:0, ve zbývajících sedmi odehraných zápasech podzimu mají Turnovanky skóre 0:35, což při dvou zahozených penaltách, které mohly přinést 5 bodů, hovoří za všechny komentáře! Bez zraněné Bočokové v brance se Ščukovou z pole, hostující hráčky držely slibný bezbrankový stav ještě ve 32. minutě! Z levé strany turnovské  defenzívy poté přišla pro domácí velmi šťastná branka, když míněný centr zapadl u zadní tyče za záda Ščukové. Po druhé brance z postavení mimo hru se domácí hráčky uklidnily a ještě před poločasovým hvizdem přidaly po nedůrazném bránění třetí branku. Když v nástupu do druhé půle záskok v brance hostí podcenil dva lehké míče, hra žen v rohozeckých dresech se rozsypala jako  domeček z karet a Tuklaty si v tréninkovém tempu a v průměrném časovém intervalu co 6 minut, to gól, dokráčely k vysoké výhře…
V dalším mistrovském kole divizní skupiny B zavítá do Mírové p. Koz. celek žen Sokola Jestřábí Lhota, který díky vítězství z minulého víkendu Turnov v tabulce rovněž přeskočil. Výkop utkání je ve 13.30 hodin.

Ostatní výsledky: Mnichovo Hradiště – Ml. Boleslav 4:1, Poděbrady – Třebestovice nehlášeno, J. Lhota – Ďáblice B 1:7, Mělník – Kounice 7:0, K. Hora – Dukla B 3:2

1. Ďáblice B 8 8 0 0 40 : 7 24
2. Mn. Hradiště 8 7 0 1 43:11 21
3. Ml. Boleslav 8 7 0 1 45 : 9 21
4. Mělník 8 5 0 3 32:15 15
5. Tuklaty 8 4 1 3 36:13 13
6. Poděbrady 7 4 1 2 26:12 13
7. Dukla Pha B 8 3 0 5 23:20 9
8. Kutná Hora 8 3 0 5 22:25 9