SVATEBNÍ OBŘADY UŽ I NA DLASKOVĚ STATKU

0

(doplněno) Turnov není jen významnou dopravní křižovatkou, ale je také centrem svatebního ruchu. Počet svatebních obřadů, které lze uskutečnit na několika místech ve městě, každoročně vzrůstá. V loňském roce jich bylo celkem 249, z toho 11 církevních. „Zájem o netradiční místa svatebních obřadů nás přivedl na myšlenku nabídnout snoubencům Dlaskův statek v Dolánkách, od dubna se tu budou moci obřady uskutečnit buď uvnitř v selské jizbě v přízemí, nebo venku ve dvoře,“ uvedl Zdeněk Hovorka, vedoucí správního odboru turnovské radnice.

Dlouhodobě největší zájem je o svatební obřad na Valdštejně, kam vloni přišlo 101 snoubenců, 81 párů mělo svatbu na Hrubém Rohozci, 34 v městské obřadní síni, 29 na Malé Skále v kapli sv. Vavřince, resp. na hradě Vranov, celkem čtyři svatby byly na přání uskutečněny na dalších místech. Podle matrikářky Mileny Mlejnkové to bylo například v Klokočských skalách nebo u tamního pomníku Mistra Jana Husa. Vloni byl už také jeden obřad „na zkoušku“ na Dlaskově statku. Z oddávajících členů turnovského zastupitelstva je největší zájem o Evu Kordovou a Josefa Kunetku st.

Na Turnovsku jsou ještě dvě místa, kam se soustřeďuje zájem snoubenců – zámek Sychrov a Hrubá Skála. Vloni na Sychrově oddali 290 párů, podle místní matrikářky tu bývalo v minulosti i 350 svateb. Dnes je nabídka v okolí přece jen širší, lidé mají více možností na výběr. Oblíbený je také zámek Hrubá Skála a Řezníčkova vila pod ním. Zdejší obecní úřad zde dohromady vloni uspořádal celkem 111 svatebních obřadů.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.