TURNOVŠTÍ DIVADELNÍCI MÍŘÍ NA PŘEHLÍDKU DO NEPÁLU. PODPOŘÍTE JE?

0

Neklást si malé cíle. Na pozvání Imperial World School v Káthmándú se chtějí turnovští divadelního vydat na přehlídku do Nepálu. „U příležitosti 200. výročí narození Bedřicha Smetany jsme nastudovali činoherní zpracování symfonické básně Má vlast a prezentovali ho mimo jiné na divadelním festivalu v Abtenau v Rakousku. Díky tomu jsme získali doporučení a pozvání na divadelní festival do nepálského Káthmándú. Jako čistě amatérský soubor nedisponujeme takovými prostředky ani možnostmi, abychom mohli financovat účast na této dobročinné, ale zároveň prestižní a edukativní akci, kde chceme šířit povědomí o české a evropské kultuře a o jednom z největších velikánů české hudební tvorby. Ale rozhodli jsme se, že to nevzdáme a zkusíme peníze na cestu sehnat,“ uvádí známý turnovský divadelník Petr Haken (Divadlo Turnov, z. s.).

Petr Haken a hudebník Martin Hybler vytvořili autorskou dramatizaci symfonické básně Bedřicha Smetany Má vlast, jako abstraktní příběh dvou stárnoucích Rakušanů poznávajících krásy českých luhů a hájů při sjíždění Vltavy – společně se dvěma krásnými Šumavankami. Představení nazvané „Jeho vlasť“ s humorem a nadsázkou nechává nahlédnout do milníků české historie.

„Naším snem je rozeznít Himaláje Vltavou,“ uvádí s nadsázkou Haken. Divadelníci chtějí z cesty pořídit filmový dokument, který bude poté poskytnut k veřejné produkci.

Jednou z možností, jak divadelníky můžete podpořit, je sbírka na Donio.cz. V době vydání tohoto článku bylo vybráno přes 27 tisíc Kč. Cílová částka je 100 tisíc Kč. Festival se v Nepálu uskuteční letos v listopadu.

Více informací na www.donio.cz/p/30028

Jeho vlasť
Scénář a režie Petr Haken, hudba Martin Hybler. Hrají: Theressia Anna Hakenová, Ema Leitnerová, Petr Haken, David Meixner. Technická režie Monika Hakenová.

Související články (celkem 6)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.