V ROCE 2014 SI DEJTE HLAVNĚ POZOR NA SPORY O MAJETEK, RADÍ SENZIBIL VLASTÍK BRŮČEK PLAMÍNEK

0

Rok se s rokem sešel a před námi se otevírá obzor roku následujícího. Co všechno nám může přinést? Na co si dát pozor a vůbec, jak bilancuje rok 2013 turnovský rodák, mystik a léčitel Vlastík Brůček Plamínek? Ten se do povědomí nejen obyvatel našeho regionu zapsal hodně originálním způsobem, jak uvolnit přebytečnou negativní energii a dostat svůj život do rovnováhy – dynamickou meditací. Jeho dílka na serveru YouTube v některých případech vidělo přes půl milionu lidí (třebas Štěně). Od té doby Brůček pravidelně vystupuje v rámci alternativních hudebních večerů či festivalů, maluje a i nadále cestuje, což je jeho velká vášeň.

* Kdybys měl odcházející rok nějak charakterizovat, co bys vypíchl?
Jednu významnou změnu, a to, že vnímám u řady lidí napříč městy a vesnicemi postupnou změnu hodnot. Konečně si uvědomujeme více než dřív, že skutečné hodnoty pro nás nejsou majetkové, ale hlavně hodnoty přírodní. Lidé přestávají být otroky peněz a růstu za každou cenu a více slyší na osobní svobodu a rovnováhu těla a mysli.

n201312282140_zap_472_2013_brucek* V čem jsou podle tebe příčiny takového vývoje?
Lidé jsou už zahlceni a znechuceni spotřebním zbožím, reklamou a už neslyší tolik jako dříve na slogany typu: kupujte, kupujte, utrácejte – to je váš růst. Nedávno se dokonce i sám papež vyjádřil velmi otevřeně v tom smyslu, že je chybný konzumní styl života a nadvláda bohatých firem, které parazitují na většině ostatních obyvatel planety.

* Žiješ mnoho let již v Praze. Jak vnímáš toto město a Turnov z pohledu rodáka, který se sem často vrací?
Praha je momentálně velmi specifická. Rodilý Pražan vám často otevřeně řekne, že je to už spíše město nepražáků a ti skalní většinou žijí mimo město, protože se tam cítí bezpečněji. V paneláku máte za sousedy Ukrajince, Slováky a jiné národnosti, v prodejně vás obslouží také původem cizinci.
Turnov já vnímám nyní jako město, kde jsou pozitivní změny v chování a myšlení lidí vidět velmi výrazně, zejména v uplynulých dvou letech, a to je potěšitelné, protože Turnov byl dlouho považován za město konzervativní, maloměšťácké a v dobách minulých také za velmi komunistické.

* Jak ty, jako mystik, vnímáš poselství roku 2014?
Bude pokračovat pozitivní trend otevírání se srdcí lidí a vyčištění negací všeho druhu v mezilidských vztazích. Jedná se o dlouhodobý proces, ale je ohromující, že vůbec začal. Nečekejme v roce 2014 velké přírodní pohromy ani rozsáhlé epidemie. Naopak investujme do významných prožitkových cílů. Hodně cestujme, dopřejme si lásku a spontaneitu v ní, pomáhejme slabším a více než kdy jindy odpouštějme těm, co nám vědomě nebo nevědomě ublížili. Pozor si dejme hlavně na spory o majetek – tento rok bude pro osoby, které nenajdou kompromisy v této oblasti, velmi náročný. Pamatujme, že nyní procházíme etapou, kdy je velmi vhodné posilovat to, co nás navzájem spojuje, než to, co nás rozděluje.

* Jaký byl pro tebe rok 2013 a co sám očekáváš od roku následujícího?
Pro mne to byl rok souznění s přírodou a rodinou. Více jsem se také věnoval malování, koncertování a studiu nových terapeutických metod. Od roku nastávajícího čekám jediné – abychom v lásce, zdraví a rovnováze mohli žít se svými dětmi a manželkou a pokud toto bohatství nám bude přáno, pak není větší hodnoty. A to bych také chtěl popřát nejen všem Turnovanům a čtenářům TvA, ale všem lidem s dobrým srdcem na dlani.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.