DĚTSKÝ DEN BOUDA NA ULICI

0

V pátek 9. dubna od 10.00 do 16.00 hodin proběhne v Turnově další ročník už tradiční dětské slavnosti Bouda na ulici. „Pouliční párty“ obsadí množstvím dětských atrakcí a zábavných stanovišť ulici 28. října (ulice bude tento den uzavřena pro dopravu v úseku od Havlíčkova náměstí po ulici Kinského). Vstup na všechny atrakce je zdarma. Akci pořádá Jednota bratrská Turnov a Nová naděje, o.s. (více na www.thebouda.cz ).

V týdnu od 5. do 9. dubna se v Turnově a Semilech, stejně jako v minulých dvou letech, uskuteční humanitární akce The Bouda Service Project 2010. V letošním roce bude v Českém ráji pobývat okolo 80 dětí amerických vojáků z evropských základen NATO a studentů evropských škol. Asistovat jim bude přes 40 českých studentů z Turnovska a okolí, kteří se uplatní především jako překladatelé. Všichni tito teenageři provedou během jednoho týdne drobné terénní úpravy, natřou ploty škol, vyčistí sportoviště, dětská hřiště. Mimo to sehrají přátelská sportovní utkání ve volejbale a fotbale s místními českými žáky a studenty, uspořádají několik desítek hodin konverzace anglického jazyka, společně s žáky základních škol zorganizují kurzy česko-amerického vaření. V Turnově jsou do programu zapojeny Základní škola v ulici 28. října a mateřská škola a fara Jednoty bratrské v téže ulici.

 

Service Project 2010 pořádá a zajišťuje Jednota bratrská Turnov a občanské sdružení Nová naděje, o.s. Akce tohoto charakteru obě organizace realizovaly již v letech 1999 – 2001 na Liberecku, 2002 – 2004 na Královéhradecku a 2005 – 2007 na Slovensku, v roce 2008 v Turnově a v roce 2009 v Turnově a Semilech.

 

Petr Boudný, duchovní, Jednota bratrská Turnov, petrboudny@thebouda.cz

Petr Gruber, ředitel, Nová naděje, o.s., petr.gruber@novanadeje.cz

Související články (celkem 7)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.