MLADÍ AMERIČANÉ PODRUHÉ V TURNOVĚ: OPĚT BUDOU PRACOVAT A PRO DĚTI USPOŘÁDAJÍ SLAVNOST NA ULICI

0

Letos se do Českého ráje vrátí již podruhé skupina mladých Američanů, dětí amerických vojáků z evropských základen NATO. Budou zde pracovat, bavit se, poznávat, a na závěr svého pobytu uspořádají opět jako vloni slavnost pro děti v ulici 28. října. „Humanitární akce The Bouda Service Project 2009 bude v Turnově a v Semilech letos probíhat od 4. do 9. dubna. Přijede asi 200 mladých Američanů,“ řekl duchovní Petr Boudný. Akci organizuje Sbor Jednoty bratrské v Turnově a občanské sdružení Nová naděje.

Američanům bude pomáhat asi třicet českých dobrovolníků, kteří budou fungovat především v roli tlumočníků. V průběhu dubnového týdne budou tito teenageři pracovat na osmi místech, v Turnově to budou základní školy v ulici Skálova, Žižkova a 28. října, v integrované střední škole u nádraží, na faře Jednoty bratrské a v mateřské škole v ulici 28. října. V Semilech budou působit v základní škole F. L. Riegra a v Kolonce. „Zdarma budou provádět úklidové práce, drobné terénní úpravy, natírat ploty, stavět ohniště, pískoviště, lavičky, čistit sportoviště či řeku Jizeru. S českými žáky a studenty proběhnou přátelská sportovní utkání ve fotbale či basketbale, na programu je také několik desítek hodin konverzace anglického jazyka,“ přiblížil Boudný.

 

Podobně v Českém ráji mladí Američané působili i vloni. Postavili například hřiště na plážový volejbal u školy v ulici 28. října, opravovali faru ad. Akce tohoto charakteru Jednota bratrská a o. s. Nová naděje organizovaly již v letech 1999 – 2001 na Liberecku, na Královéhradecku v letech 2002 – 2004, v roce 2005 – 2007 na Slovensku a vloni v Turnově. Více o projektu na www.thebouda.cz

 

„Vyvrcholením pobytu bude dětská slavnost s názvem Bouda na ulici. Uskuteční se v podobném duchu, jako vloni, a sice ve středu 8. dubna od 10.30 do 14.30 hodin v ulici 28. října v Turnově. I tentokrát bude ulice pro běžný provoz uzavřena a obsazena množstvím dětských atrakcí a zábavných stanovišť,“ uvedl Petr Gruber, ředitel občanského sdružení Nová naděje.

Související články (celkem 7)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.