JEDINEČNÝ ČESKÝ RÁJ

0

To je název nové fotografické knihy Zdeňka Mrkáčka, jinak pracovníka CHKO Český ráj. Na 240 stranách najdete 175 barevných snímků z našeho kraje. Autorem textu a převážné části fotografií je Zdeněk Mrkáček, ale řadu snímků zde má také Karel Broulík z Mašova. Svým téměř čtvercovým formátem, sestavou snímků a hlavně textem kniha představuje nové pojetí v rámci fotografických knih o Českém ráji. Obsahuje motivy z téměř všech částí našeho kraje od Jičína přes Sobotku, Turnov, Malou Skálu až po Příhrazy a Žabakor.

Význam a věhlas Českého ráje připomíná snímky ukázek uměleckých děl v Praze, kde se objevují Trosky a také obrázkem kopie svaté Luitgardy, která vznikla pod Hrubou Skálou.

Text je věnován veřejnosti dosud málo známé historii vzniku názvu Český ráj, hudbě a horolezectví. Připomíná hlavně umění lidových muzikantů, působení Antonína Dvořáka a dalších skladatelů a tvůrců hudebních nástrojů v regionu. V části o horolezectví pak zdůrazňuje velké tradice a opravdu světové výsledky horolezců z Českého ráje.

 

Knihu zakoupíte u knihkupců v regionu za 330 Kč. Slavnostní křest se uskuteční ve čtvrtek 13. ledna v turnovském divadle. Začátek je v 19.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.