ATLETŮM V EXTRALIZE POMOHOU LYŽAŘI Z ČESKÉ REPREZENTACE, TURNOVŠTÍ FOTBALISTÉ BUDOU BOJOVAT O ZÁCHRANU

0

Atletům AC Syner se podařil husarský kousek, v některých kolech extraligy v jejich barvách nastoupí lyžaři z reprezentace, kteří se nedávno úspěšně zúčastnili olympiády ve Vancouveru. Jejich cíl, postoupit do finále extraligy, tak určitě není nereálný. Zato fotbalistům FK Pěnčín-Turnov zvoní v divizi hrana. Po sérii proher odvolalo vedení klubu trenéra, ale ani tak se mužstvu nepodařilo vyhrát v neděli 9. května klíčový zápas s Novou Pakou. Boj o záchranu bude těžký, doufejme, že nehrozí návrat do krajského přeboru (přijďte fandit na domácí zápasy 23. května, 6. a 20. června!).

* ATLETIKA
EXTRALIGOVÉ DRUŽSTVO MUŽŮ ZAHAJUJE 13. SEZONU ATLETICKÉ EXTRALIGY S VÝRAZNÝMI POSILAMI

Extraligový tým AC SYNER Turnov má pro letošní sezonu dva nové členy, lyžaře z české reprezentace. V sestavě se objeví držitel olympijského bronzu z Vancouveru 2010 MARTIN KOUKAL (také mj. mistr světa na 50 km volnou technikou z Val di Fiemme 2003). Druhým profesionálním českým lyžařským reprezentantem v řadách AC SYNER Turnov je též olympionik z Vancouveru ALEŠ RAZÝM. Oba by měli za turnovský tým nastoupit ve 2. a 3. kole extraligy, ve kterém Aleš Razým poběží 1500 metrů a Martin Koukal 3000, 5000 m a 10 000 metrů.

Turnovští atleti tak navazují na tradici z osmdesátých let, kdy v týmu startovali úspěšní lyžařští reprezentanti zvučných jmen jako Jiří Švub, Ladislav Švanda, Michal Georgiev, Stanislav Henych, Václav Korunka a Jan Baranyk.

První kolo atletické extraligy mužů a žen se uskuteční v sobotu 22. května v Ostravě – Vítkovicích. Cílem turnovských atletů pro letošní sezonu je umístění do 7. místa v extralize, což obnáší účast ve finále extraligy. Nejlepším turnovským závodníkem v této sezoně bude patrně podle „papírových“ předpokladů vrhač Pavel Bukvic, který již letos absolvoval soustředění v Jihoafrické republice.

Jana Svobodová, AC SYNER Turnov, ac.turnov@seznam.cz

 

n201005130854_sport_52_09_fotbal* FOTBAL

Divize C: FK Pěnčín-Turnov – 1. FK Nová Paka 0:1 (0:1), 24. kolo, hráno v neděli 9. května. Vůbec to z pohledu domácích nemusel být prohraný zápas. První šanci měli hráči FK Pěnčín-Turnov už ve 3. minutě. Zdražil uvolnil Moravce, ten ale přestřelil branku. V 10. minutě zahrávali nebezpečný rohový kop hosté, ale domácí to asi dostatečně nevarovalo. O minutu později při dalším rohu se míč dostal až na druhou stranu pokutového území, kde napřáhl kapitán hostů Ptáček a prostřelil Cimbála v domácí brance. Těsně před koncem poločasu domácí Selinger našel Zdražila, který ale hlavou mířil jen do břevna.

Na začátku druhé půle znovu pálil na domácí branku Král, ale přestřelil. Nedlouho poté Weber ideálně uvolnil Zdražila, ten ale mířil nad. Rozhodující chvíle přišla v 61. minutě, kdy unikl domácí Koubek a brankář Ottmar jej srazil. Zdražil ale nařízený pokutový kop neproměnil.

Branka: 11. Ptáček. Diváků: 220. FKP Turnov: Cimbál – Selinger, Vítek, Hnízdo, Hurt (84. Vokáček) – Moravec, Koťátko (75. Vavřich), Škréta, Weber – Zdražil, Vacek (55. Koubek).

Fotbalisté FK Pěnčín-Turnov jsou v tabulce na 14. místě, což znamená jediné: Boj o záchranu!

Na lavičce domácího mužstva se objevil Emil Šafář, který divizní celek vedl na podzim. Ze soukromých, resp. pracovních důvodů se funkce trenéra vzdal, nahradil ho Radoslav Kotrman. Ten byl po sérii pěti porážek od mužstva odvolán a Emil Šafář přijal roli zachránce na posledních několik zápasů této sezony. „Nabídku jsem dostal ve čtvrtek a v neděli už jsem seděl na lavičce. Cítil jsem jako Turnovák odpovědnost za mužstvo i za divizní soutěž. Boj o záchranu bude tvrdý. Dnes alespoň byla na hřišti vidět snaha. Bohužel nedáváme góly, nejzkušenější hráč nedá penaltu, bude třeba smůlu prolomit. Hráči do toho budou muset dát hlavně srdce, což jsem měl pocit, že některým z nich v minulých zápasech chybělo,“ komentoval prohru mužstva trenér Emil Šafář.

(Zdroj: www.fkpencinturnov.estranky.cz )

 

* TURNAJ v malé kopané žáků základních škol McDonald’s Cup 2010. Turnaj se uskutečnil na turnovském fotbalovém stadionu v Koškově ulici v úterý 4. května ve dvou kategoriích: žáci druhých a třetích tříd (kategorie A) a žáci čtvrtých a pátých tříd (kategorie B). Turnaj o Pohár starostky města pořádalo Středisko pro volný čas dětí a mládeže Žlutá ponorka, Městská sportovní s.r.o., FK Pěnčín-Turnov a sponzorsky firma Effectconsulting.

 

Konečné pořadí kategorie A:

1. ZŠ Žižkova ul., Turnov

2. ZŠ Rovensko pod Troskami

3. ZŠ Skálova ul., Turnov

4. ZŠ ul. 28. října, Turnov

 

Konečné pořadí kategorie B:

1. ZŠ Skálova ul., Turnov

2. ZŠ ul. 28. října, Turnov

3. ZŠ Rovensko pod Troskami

4. ZŠ Jenišovice  

5. ZŠ Příšovice

6. ZŠ Malá Skála

7. ZŠ Přepeře

8. Základní škola speciální Turnov

Vítězové obou kategorií postoupili do okresního kola McDonalds Cup 2010, který se uskutečnil v Semilech.

 

* HÁZENÁ

* Pražský přebor, ženy: SK Praha 4 – TJ Turnov 11:18 (6:10). V pražské hale Na Děkance odehrály turnovské házenkářky další mistrovské utkání. Vstup do utkání měly hostující hráčky famózní a v 9. minutě vedly již 5:0 hlavně díky rychlým útokům. Od 10. minuty utkání se však zcela přizpůsobily hře domácích – dělaly mnoho technických chyb, nedokázaly proměnit několik gólových šancí a díky nedůsledné obraně dostávaly i laciné góly. Do konce 1. poločasu si však hostující celek přece jen dokázal vybudovat čtyřbrankové vedení, které se v průběhu 2. poločasu podařilo zvýšit na konečný sedmibrankový rozdíl.

Sestava (branky): B. Kučerová – A. Koubková (6/2), R. Kohoutová (3), Š. Gahlerová (2/2), J. Nalezencová (2), V. Ševrová (2), C. Davidová (1), M. Poláková (1), I. Tichá (1), A. Vališová. Trenérka: Dagmar Aissi.

Hráčky Turnova jsou v 11členné tabulce na 4. místě.

Vlaďka Ševrová, sevrova@iex.cz

 

* JUDO

* Mezinárodní Velká cena Jablonce nad Nisou. V sobotu 1. května se nejlepší turnovští závodníci žákovské a juniorské kategorie zúčastnili prestižní soutěže v Jablonci nad Nisou. Za účasti více než 150 dětí z Polska, Německa a České republiky si nejlépe vedli turnovští judisté Jan Pilař a Jakub Sucharda. Oba borci postoupili ve svých váhových kategoriích do finále. Honza Pilař pak svůj finálový boj proměnil ve zlato a Jakub Sucharda po pěkném boji obsadil druhé místo. Velmi dobré výkony odvedli i Aneta Ječná (3. místo) a Dominik Colan – rovněž 3. místo. Za medailovými pozicemi tentokrát zůstala Andrea Prokorátová, která skončila čtvrtá. V Jablonci turnovští judisté opět potvrdili, že jejich výkonnost je soutěž od soutěže lepší a je příslibem do budoucna. Již dnes je možno konstatovat, že výše zmínění patří mezi žákovskou špičku v republice.

Jiří Vele, jiri.vele@seznam.cz

 

* Turnaj Ligy žáků a žákyň o Samurajskou katanu. V sobotu 8. května se uskutečnilo II. kolo „Ligy žáků o Samurajskou katanu“. Do Jičína přijelo 150 dětí z 10 oddílů a klubů šesti krajů republiky. Z turnovského oddílu soutěžilo 23 dětí. Soutěž proběhla ve čtyřech věkových kategoriích dívek i chlapců od 9 do 14 let.

Medailová umístění turnovských žákyň a žáků:

Kategorie „mláďat“ 9-10letých:

1. místo Miroslav Drahoňovský  

 2. místo Matěj Donát

3. místo: Milan Pišl, Adam Šmíd, David Volf, Markéta Slámová

Kategorie mladší žáci a žákyně  11-12letých:

1. místo Jakub Sucharda

3. místo: Petra Hájková, Tadeáš Šéfr

5. místo: Aneta Ječná, Andrea Prokorátová, David Melichar, Štěpán Hyka, Vojta Lhoták, Alex Richter

Jiří Vydra, vydra.judotu@quick.cz , http://judoturnov.ic.cz/

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.