BOUDA S LAMPIONEM V TURNOVĚ PŘILÁKALA 900 LIDÍ!

0

Letošní ročník lampionových průvodů „Bouda s lampionem“ pořádaný první listopadový víkend Jednotou bratrskou Turnov a Semily a občanským sdružením Nová naděje se mimořádně povedl v obou městech. Průvod doprovázeli dětmi oblíbení klauni, velcí i malí rytíři, anděl, Obelix, hradní paní i exotický arabský šejk. Na všech dopravních přechodech asistovala vzorná pořadatelská služba či městská policie. „Letos jsme z bezpečnostních důvodů upustili od jinak atraktivního vypouštění horkovzdušných lampionů štěstí, ale závěrečný program v cíli byl obohacen o dětskou diskotéku pod vedením kouzelných klaunů a děti tvořily ze svíček oblíbené světelné obrazy, tentokrát v podobě dívky a chlapce s lampionem,” přiblížil jeden z duchovních otců projektu The Bouda a předseda řídící rady Nové naděje Petr Boudný.

n201111070959_sso_36_011_lampion„V Turnově jsme pro průvod, který se uskutečnil v podvečer v sobotu 5. listopadu, provedli zásadnější změnu oproti minulému ročníku. Start i cíl jsme umístili na jedno místo – do parku za letním kinem. Musím říct, že tato změna se osvědčila. Šetří síly pořadatelům, navazuje na dětský den Bouda na ulici, který jsme uspořádali na jaře, a více vyhovuje rodičům s malými dětmi, kteří mají obavy z délky trasy,” poznamenal turnovský kazatel Jednoty bratrské Petr Gruber. „Také děkujeme místním sponzorům, Městu Turnov a řediteli ZŠ v ulici 28. října Miroslavovi Fričovi za podporu. I díky jejich pomoci se nám daří pořádat tyto větší akce pro veřejnost zdarma. Letos nás příjemně překvapil ohlas Boudy s lampionem v Turnově, přišlo okolo 900 lidí,” dodává Petr Gruber.

V Turnově díky změně trasy průvod procházel okolo čajovny Tea Bouda, kde klaun obdaroval rodiče i děti pozvánkou do čajovny s připevněným sáčkem čaje. Čajovna sídlí v suterénu Městské knihovny A. Marka v Jeronýmově ulici a je organizátory Boudy s lampionem využívána mimo jiné k volnočasovým aktivitám pro děti (Klub 13) i dospělou populaci Turnova.
Jak bylo na pořadatelích i účastnících v závěru vidět, všichni se už těší na příští ročník…

(Více informací na www.thebouda.cz)

Související články (celkem 7)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.