PĚTILETÍ SMUTEČNÍ SÍNĚ: DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ I ZNAK KVALITY
Dlouhá léta se v Turnově hovořilo o potřebě výstavby smuteční síně. Kromě posledního rozloučení se zesnulými ve zdejších kostelech existovala už pouze jediná možnost: rozlučková síň v Semilech. A nebýt mecenáše Bohuslava Jana Horáčka, jezdili Turnovští možná do Semil dodnes… Když na přelomu tisíciletí probíhala přestavba horních kasáren na Obchodní akademii a Hotelovou školu, kterou svými 60 miliony z podstatné části právě Horáček dotoval, prý se ptal, co je v Turnově dlouhodobě ještě potřeba. Kulturní dům a smuteční síň, zněla odpověď.