TRAGICKÁ DOPRAVNÍ NEHODA NA KYSELOVSKU

0

U benzinové čerpací stanice na Kyselovsku na výjezdu z Turnova došlo dnes odpoledne k tragické dopravní nehodě. Kamion se zde střetl s osobním vozidlem. Řidič osobního vozu na místě zraněním podlehl, řidič kamionu utrpěl velmi těžké zranění, přiletěl pro něho vrtulník záchranné služby. „Nejméně do půl čtvrté a spíš déle bude komunikace I/35 z Turnova na Sedmihorky uzavřena, dopravu odkloňujeme na kruhovém objezdu u Lidlu a na druhé straně na Valdštejnsku u Trevosu, takže objízdná trasa vede přes Bělou. Nejezdí ani vlaky, protože kamion leží v kolejišti,“ přiblížil velitel městské policie Luboš Trucka.

Řidiči jsou vyzýváni, aby se Turnovu pokud možno vyhnuli, dají se tady očekávat po celé odpoledne velké dopravní zácpy. Situaci budeme monitorovat a článek aktualizovat.

Aktualizace 14.15 hodin:
Podle velitele městské policie Luboše Trucky se zatím daří dopravu v centru města držet bez větších kolon. Provoz je zatím plynulý, problémy se dají očekávat až s odjezdem zaměstnanců z první směny z prostoru Turnova II. Kamiony od Jičína jsou odkláněny již ve Ktové, komunikace I/35 na Kyselovsku je stále z obou směrů uzavřena, vlaky nejezdí.

Aktualizace 14.50 hodin:
Nehoda má tragické následky. Jak se nám podařilo dodatečně zjistit, řidič osobního automobilu na místě zemřel, zemřel bohužel i řidič nákladního auta, který zahynul v plamenech vozidla, které po srážce začalo hořet. Komunikace je i nadále neprůjezdná.

Aktualizace 15.15 hodin:
Podle předběžných informací složek integrovaného záchranného systému by mohlo dojít ke zprovoznění výpadovky z Turnova na Jičín mezi 16.00 – 16.30 hodin.
Podle velitele městské policie se nyní utvořila souvislá kolona vozidel od Bělé napříč celým centrem Turnova, auta nicméně sice pomalu, ale plynule projíždějí městem, v opačném směru z Turnova na Bělou je situace o poznání lepší.

Aktualizace 16.30 hodin:
Silnice je stále uzavřena, na místě probíhá šetření PČR. Pomocí speciálního automobilového jeřábu bude nyní vyprošťován nákladní automobil, vypadá to ještě nejméně na hodinovou uzavírku. Provoz na železniční trati byl obnoven s tím, že vlaky projíždějí kolem místa události krokem.

Aktualizace 18.45:
Komunikace I/35 mezi benzinkou na Kyselovsku a Valdštejnskem je stále neprůjezdná. Nedaří se totiž vyprostit nákladní vůz zakleslý do stromu. Na místo byl povolán i druhý autojeřáb. Podle mluvčího policie ČR Petra Kmínka bude obousměrná uzavírka trvat do pozdních večerních hodin. Objízdná trasa vede přes Bělou.

Aktualizace 19.30 hodin:
Vybíráme z tiskových zpráv Policie České republiky a Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje:
K události došlo po dvanácté hodině na rovném úseku komunikace u benzinové čerpací stanice na Kyselovsku. Řidič s nákladním vozidlem jel směrem od Turnova a v opačném směru jel řidič s osobním vozidlem značky Peugeot. Z dosud nezjištěných příčin došlo k jejich střetu, řidič kamionu se snažil vozidlo strhnout doprava, čelně bohužel narazil do stromu (podle informací TvA oba jeli zhruba rychlostí 80 km/h). Osobní vozidlo, ve kterém zůstal zaklíněný řidič, skončilo v protějším příkopě. Při příjezdu hasičů na místo nehody byla kabina nákladního vozidla v plamenech, hasiči požár uhasili, ale řidiči již nemohli pomoci. Stejně tak řidič osobního vozidla na místě svým zraněním podlehl.
Na místě zasahovaly čtyři jednotky hasičů – profesionální hasiči z Turnova, Liberce, dobrovolní hasiči z Karlovic a Turnova. Jako pátá byla později povolána i jednotka drážních hasičů z Liberce. Na místě byli také záchranáři a státní a městští policisté. Na několik hodin byl zastaven i provoz na železniční trati.
V 19.30 hodin byl již kamion zpět na silnici, hasiči nyní sbírají rozházený náklad a uklízejí komunikaci. Ta ještě zprovozněna nebyla.

n201412031958_zap_400_2014_nehoda

n201412031958_zap_401_2014_nehoda

n201412031958_zap_402_2014_nehoda

Aktualizace 20.20 hodin:
Ve 20.30 hodin bude spuštěna doprava na zmíněném úseku mezinárodní silnice I/35 v jednom pruhu a v dohledné době v obou pruzích. Pro některé zasahující policisty a hasiče tímto akce skončila. Pro některé po osmi (!) hodinách nepřetržitého pobytu na místě neštěstí! Za jejich profesionalitu a nasazení jim všem patří velké poděkování…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.