Poslední říjnový víkend své zápasy hráli fotbalisté, florbalisté, úspěšní byli turnovští házenkáři a volejbalisti. Hokejistům se v krajském přeboru nedaří, zatím kráčí od prohry k prohře, o víkendu prohráli s Jičínem vysoko 1:15. Více čtěte v následujícím servisu. Pro čtenáře TvA je již ke zveřejnění téměř připraven přehled sportovních listopadových pozvánek, ty říjnové najdete ZDE.
* FLORBAL. Souhrnné výsledky turnajů za víkend 25. a 26. října.
Sobota 25. října
1. liga juniorek – divize I. (turnaj odehrán v Ústí nad Labem)
FbC Sokol Rokycany – TJ Turnov 7:2
USK Slávie Ústí nad Labem 8:2
1.liga dorostenců divize I. (turnaj odehrán v SH TJ Turnov)
FbC 98 DDM Chomutov – TJ Turnov 6:0
TJ Turnov – SK Bivoj Litvínov 3:5
Neděle 26. října
3. liga mužů divize II. (turnaj odehrán v SH Louny)
FBC Vipers Most B – TJ Turnov 4:6
TJ Turnov – FbC 98 DDM Chomutov 5:3
2. liga žen divize II. (turnaj odehrán v SH Sport Litvínov)
TJ Turnov – Slavia TU Liberec 0:5
TJ Turnov – FBC Česká Lípa 0:9
Liberecká liga starších žáků (turnaj odehrán v SH Rumburk)
FbK Stadion Nový Bor – TJ Turnov 13:1
TJ Turnov – 1. FBK Campus Jablonec nad Nisou 2:18
Podrobnosti najdete na www.florbalturnov.wz.cz
* FOTBAL. Krajský přebor. 11. kolo, sobota 25. října. FK Sedmihorky – Višňová 3:4 (2:1). Cvikov – FK Pěnčín-Turnov B 1:3 (1:1). V tabulce je Pěnčín-Turnov B předposlední, Sedmihorky na 6. místě.
Divize C, 12. kolo, neděle 26. října. FK Pěnčín-Turnov – Živanice 3:0 (2:0). Už v 8. minutě našel Zdražil ideálně Mrklase, který se trefil do branky podél vyběhnutého brankáře – 1:0. Ve 33. minutě chyboval hostující stoper Ferčák, míč zachytil Zdražil, položil si obránce i brankáře a zvýšil na 2:0 pro Turnov. V 55. minutě přišel další gólový moment. Po faulu na Pěničku byl nařízen trestný kop a sám faulovaný sklidil perfektní střelou potlesk domácích diváků – 3:0. Branky: 8. Mrklas, 33. Zdražil, 55. Pěnička. Diváků: 300. FKP Turnov: Cimbál – Selinger, Vokáček (85. Matoušek), Jíra, Škréta – Pěnička (64. Plátek, Mencl, Patočka, Hnízdo – Zdražil, Mrklas (80. Bárta).
Divizní tým je v tabulce na 3. místě. Více na www.fkpencinturnov.estranky.cz
* HÁZENÁ. Sobota 25. října, krajský přebor muži. TJ Turnov – Náchod B 18:14 (10:6).
Ke druhému domácímu utkání ročníku 2008/2009 nastoupili Turnovští proti týmu z Náchoda. Soupeř přijel posílen o několik prvoligových hráčů a i domácí se poprvé po dvou letech sešli kompletní. To vyústilo ve velice kvalitní utkání, ve kterém dominovaly obrany podpořené kvalitními zákroky brankářů. Domácí si po celé utkání udržovali mírný náskok a zaslouženě vyhráli 18 : 14. Je potřeba vyzvednout kolektivní bojovný výkon celého týmu. Potěšitelným faktorem je vyrovnanost všech hráčů. Střelecky se nejvíce dařilo matadorům Honzovi Holubkovi a Petru Ouvínovi. Také navrátilec Michal Netušil vsítil do branky soupeřů 4 branky.
Sestava (branky): Martin Pavlas, Jiří Kovačičin – Jan Holubka (4), Petr Ouvín (4), Michal Netušil (4), Pavel Tymrák (2), Roman Holubka (1), Marek Rieger (1), Petr Kulich (1), Jan Šteffan (1), Michal Bakeš, Ondřej Kulich. Trenér družstva: Jan Holubka.
Pro TvA: Vlaďka Ševrová, sevrova@iex.cz
* HOKEJ. 4. kolo krajského přeboru v ledním hokeji Libereckého kraje. Sobota 25. října, Liberec, Svijanská aréna. BHK Turnov – HC Jičín 1:15 (0:5, 1:3, 0:7).
Sestava BHK Turnov: Kašpar – Hájek, Kapoun, Mikule M., Mikule J – Štoček, Hloušek, Jirásek – Řezníček, Sojka, Lamač M. – Šlechta, Šmucr, Lamač L.
Sestava HC Jičín: Žemlička – Vlasta, Rozsypal, Pletka, Hanzlík, Slabý, France, Mach, Winter, Janďourek, Bachař Mizera, Wajsejtl
Branky a nahrávky: 23. Jirásek (Štoček) – 1., 15., 25., 25., 45. Wajsejtl, 33., 46., 56. Vlasta, 4., 53. Slabý, 41., 54. Pletka, 2. Hanzlík, 13. France, 60. Winter
Vyloučení: 1:3, využití: 0:0, v oslabení: 0:1, diváků: 36, Rozhodčí: Lorenčík – Hanzlík, Hladík
Vstup do utkání jsme měli přímo katastrofální, v čase 3:25 to bylo tři nula pro hosty a tím bylo prakticky po zápase. Soupeř se dostal do herní pohody a do konce první třetiny nám pohodlně vstřelil další dvě branky. Ohrozit hostujícího brankáře se nám skoro za celou první třetinu nepodařilo.
Druhá třetina už vypadala z našeho pohledu o něco lépe. Vytvořili jsme si několik šancí a po jedné z nich se nám podařilo snížit náskok hostů. Bohužel naše aktivita a naděje na dobrý výsledek trvala jen několik minut. Po našem snížení se dostal ke slovu náš soupeř a opět nám utekl ve skóre.
Třetí třetina se už jen dohrávala. Nám se nepodařilo zastavit dobře rozjetý stroj hostů a tak výsledek narostl do podoby debaklu.
Pro TvA: Libor Šlechta, BHK Turnov, libor.slechta@tiscali.cz, www.bhkturnov.wz.cz
* VOLEJBAL. II. kolo krajského přeboru I. třídy. TJ Tesla Stráž nad Nisou – TJ Zikuda Turnov 0:3, 0:3 (20:25,19:25,13:25),(17:25,19:25,17:25). Volejbalisté TJ ZIKUDA TURNOV zavítali v sobotu 25. října na hřiště Stráže nad Nisou a proti vloni třetímu týmu tabulky podali o mnoho lepší výkon než doma s Varnsdorfem a svého soupeře s přehledem přehráli. Příležitost dostali opět všichni hráči, kteří byli k dispozici, což je velký klad. V utkání se vystřídali: nahrávači – Novák a Folprecht, blokaři – Pecina,Jaroš a Kovář, smečaři – Strnad a Krňák, universálové – Nyč a Maruška,libero – Zýka. Velmi dobré výkony podali Krňák a Jaroš, ale i všichni ostatní předvedli solidní a soustředěný výkon. Věřím, že se budeme i nadále zlepšovat a slušný výkon předvedeme i domácím divákům v sobotu 1. listopadu proti nepříjemnému Rumburku od 10.00 a 13.00 hodin ve sportovní hale TJ Turnov. Přijďte povzbudit.
Pro TvA trenér Martin Mareš, maresov@seznam.cz; www.turnovvolej.wz.cz