RALLY BOHEMIA 2020 SE OPĚT VÝRAZNĚ DOTKNE TURNOVSKA

0

V pátek 10. července v podvečer paralelní rychlostní zkouškou na Autodromu v Sosnové začíná letošní Rally Bohemia. Sobotní etapa začne slavnostním startem na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi a následnou první rychlostní zkouškou. Dále se posádky přesunou na náročné rychlostní zkoušky na Turnovsku a Liberecku. Některé nedělní rychlostní zkoušky se pojedou přímo v našem regionu.

Rally je zařazena do Mistrovství České republiky v rally, Mistrovství České republiky v rally historických automobilů a na své si přijdou i milovníci automobilových legend.

Startovní listina 47. ročníku Rally Bohemia slibuje zajímavou podívanou. Na start se letos postaví celkem 149 posádek. Z toho 89 bude soupeřit v rámci MČR, 35 v MČR-HA a 24 vozidel nabídne zajímavou podívanou v Rally Legend.
I v roce 2020 se na start jako první postaví posádka Jan Kopecký / Jan Hloušek s továrním vozem Škoda Fabia R5 evo. Oba jsou sice zkušenými matadory, nicméně pro posádku se bude jednat o premiérový start v tomto složení. Se startovním číslem 2 vyrazí na trať šestadvacetiletý talent z Finska Jari Huttunen a jeho spolujezdec Lukka Mikko. Účastníci šampionátu WRC2 s týmem Hyundai Motorsport se svým vozem Hyundai i20 R5 určitě nechtějí chybět v bojích o nejvyšší příčky. Malé překvapení v podobě spolujezdce pro nás chystá Filip Mareš, který bude letošní ročník absolvovat s vozem Škoda Fabia R5 evo z dílny Rexteam. Se svým novým vozem Volkswagen Polo GTI R5 se dále představí posádka Jan Černý / Petr Černohorský, kteří se také určitě postarají o zajímavé souboje na čele. Se stejnou technikou vyrazí i vítěz ročníku 2005 Vojtěch Štajf a jeho navigátor František Rajnoha.

Pořadatel Rally Bohemia žádá diváky, aby se pohybovali pouze ve vymezených diváckých prostorech a v žádném případě nevstupovali do prostor označených jako zakázané. Jedná se zejména o místa blízko tratě RZ nebo pod její úrovní, místa na vnější i vnitřní straně zatáček. Zvýšenou pozornost své bezpečnosti a dění na trati musí diváci věnovat v místech, kde vozy dosahují vysokých rychlostí a zejména za horizonty!

RYCHLOSTNÍ ZKOUŠKY, KTERÉ PROBĚHNOU V REGIONU TURNOVSKA:

* V sobotu 11. července je to RZ „Hradčany“ se startem na křižovatce na Vorklebice (mezi Kobyly a Sedlíšťkou), trasa RZ vede dále přes Trávníček na Hradčany a k Českému Dubu.
* V neděli 12. července dopoledne se hodně motoristických fanoušků vydá na RZ „Kvítkovice“. Start je u rybníka Roudný, trasa vede do Karlovic a přes Svatoňovice na Volavec, kde na začátku obce soutěžní vozy ostře zatočí směrem na Kvítkovice a Dubecko.

* Další nedělní RZ „Chloudov“ vede z osady Dlouhý pod Kozákovem přes Koberovy, Vrát a Libentiny dolů do Líšného.
* I poslední nedělní poměrně dlouhá rychlostní zkouška proběhne na Turnovsku – „RZ Radostín“. Start je na výjezdu z Malé Skály na Frýdštejn, trať dále vede přes Pelíkovice do Hodkovic nad Mohelkou a přes Sedlejovice do Radimovic.

Hlavní depo rally bude na letišti v Hoškovicích, kam však bude přístup veřejnosti zakázán. Je také třeba počítat s četnými uzavírkami komunikací (uzavření komunikací na RZ podrobně ZDE) a také s přesuny závodních vozů mezi jednotlivými rychlostními zkouškami.

Inu, o nadcházejícím víkendu bude na silnicích Mladoboleslavska, Turnovska, Liberecka a Jablonecka hodně živo.
Bližší informace najdete na www.rallybohemia.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.