Víkendové pozvánky

0

Pro většinu lidí jsou zde čtyři volné dny prodlouženého víkendu. Nabídka akcí začíná hned v pátek 4. května celodenními oslavami Dne vítězství a hasičskými slavnostmi Na Lukách.

Pátek 4. května
* OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ V TURNOVĚ, HASIČSKÁ SLAVNOST SV. FLORIANA. Podrobně viz ZDE.
* FESTIVAL SVOBODY V KACANOVECH. V místním kulturním domě vystoupí Funny Grass (17.30 hodin), TheBoband (19.00), LACO DECZI A CELULA NEW YORK (20.00), DJ Criss (22.30) a Ovčie kiahne (23.00). Vstupné 250 Kč v předprodeji, 300 Kč na místě. Předprodej v Trafice U Vildy ve Skálově ulici a v Hotelu Králíček v Kacanovech. Pořádají Radosti, z. s.
* PODKRKONOŠSKÝ SYMFONICKÝ ORCHESTR. Po loňských úspěšných koncertech s filmovou hudbou přiveze Podkrkonošský symfonický orchestr další exkluzivní program – výběr toho nejlepšího z latinskoamerické hudby posledního století. Těšit se můžete na výlety do Mexika, Kuby, Argentiny, Kolumbie a dalších, pro Evropany exotických míst. Program bude obohacen o řadu speciálních – zejména bicích – nástrojů. Velká část programu zazní v České republice vůbec poprvé. KC Střelnice od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 280 Kč, na místě 330 Kč.

Sobota 5. května
* POHÁDKOVÝ LES NA DRÁBOVNĚ. Těšit se můžete na krásné výhledy, spoustu skal a spoustu pohádkových postaviček a také na nápadité úkoly. Podaří se dětem spolu s pohádkovými bytostmi přemoci zlé loupežníky? Start je na Záborčí u Frýdštejna od 9.30 do 11.00 hodin. Více informací na www.jenisovice-detem.cz.
* PUTOVÁNÍ ZA DRAČÍM PRINCEM. Zábavný rodinný den na zámku Hrubý Rohozec. Střelba z luku, příprava na boj s drakem, škola šermu, královské hry, kreativní dílničky, dračí svatba, dětské prohlídky zámku… Od 10.00 do 17.00 hodin.
* HRAD VALDŠTEJN: CAPELLA REDERNA. Koncert renesančního hudebního souboru z Liberce, při kterém zazní skladby od středověku po rané baroko. Vystoupení v rámci vstupného do areálu hradu od 16.00 hodin.
* OSLAVY 130. VÝROČÍ ZALOŽENÍ HASIČSKÉHO SBORU V PLOUKONICÍCH. Začátek v 16.00 hodin v místním sportovním areálu. Při této příležitosti proběhne slavnostní uvedení do života nového hasičského praporu. Další program bude probíhat v sále pohostinství U Loudů, kde bude připravena výstava, společné posezení a občerstvení.
* ZÁMEK SYCHROV: Procházka českou operetou. Účinkují: Lubomír Havlák – tenor, Ivana Veberová – soprán, Irena Havláková – klavírní doprovod. Na programu jsou díla Oskara Nedbala, Karla Hašlera a Rudolfa Piskáčka. Jednotné vstupné 150 Kč. Zámecká oranžérie od 18.00 hodin. Vzhledem ke kapacitě oranžérie doporučujeme zakoupit vstupenku přes www.evstupenka.cz.
* TRAFFIC JAM & THE PEANUTS. V rámci letošních oslav 110 let turnovského gymnázia probíhají koncerty kapel spřízněných s touto školou. Kavárna KUS od 19.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Sobota 5. a neděle 6. května
* TRADIČNÍ VŠEŇSKÁ POUŤ – pouťové atrakce, stánky, občerstvení…
* VIII. SVATEBNÍ DNY NA ZÁMKU SYCHROV. Pro všechny nevěsty, ženichy a svatební organizátory, kteří plánují svatební obřad na zámku Sychrov, proběhnou tzv. svatební dny, kdy si budete moci prohlédnout zámecké prostory slavnostně nazdobené a připravené pro obřad (9.00-16.00 hodin). Po oba dva dny vždy od 15.00 hodin módní přehlídka dobových šatů od baroka po 60. léta 20. století a současných modelů svatebních šatů.

Úterý 8. května
* XVIII. HAŠKOVA VELOCIPIÁDA – tradiční slavnost s exhibiční jízdou cyklistů na historických i současných kolech a také v dobových kostýmech. Prezentace od 13.00 hod. na hřišti Kopanina ve Všeni, start spanilé jízdy v 15.00 hodin.

Sportovní pozvánky:

Sobota 5. května
FOTBAL / KP: Přepeře – Semily (14.00 MFS Turnov!), Rovensko – Skalice, Sedmihorky – Doksy, I. B třída: Jenišovice – Chrastava B, Semilsko-OP: Přepeře B – H. Branná B (vše 17.00).

Neděle 6. května
FOTBAL / DIVIZE: FK Turnov – Trutnov, Jablonecko-OP: M. Skála – Jenišovice B, Semilsko-OS: Přepeře C – Studenec B (hř. Pěnčín!), Rovensko B – Tatobity (vše 17.00).

KULTURA, KINO, SPORT

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.